kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

Gość   
Gość

A sanolac Rot nie jest alternatywą dla Milli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydawało mi się, że Milli i Sanolac Rot są na pierwszy okres odchowu do wyboru. 

Chciałam pogadać z doradcą z Sano, ale chyba nie zalezy im na nowych klientach. Więc ja zdecydowalam się już na inny preparat.

Edytowano przez Gość
Bład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Paulina1985 napisał:

Wydawało mi się, że Milli i Sanolac Rot są na pierwszy okres odchowu do wyboru. 

Chciałam pogadać z doradcą z Sano, ale chyba nie zalezy im na nowych klientach. Więc ja zdecydowalam się już na inny preparat.

Jaki? Blattin testowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będę próbować z DeHeusa nowe mleko Goldmilk, jeszcze go nie ma w sprzedaży. Ma w skladzie glownie mleko w proszku odtluszczone jako zrodlo bialka, wiec wiele sobie po nim obiecuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taki produkt musi wtedy kosztować pewnie ok 200 zł za 20 kg. W większości główny składnik białka to serwatka i jak dobry praparat to właśnie mleko w proszku też jest. Wtedy to i włókno 0%. Ważne są jeszcze probiotyki przeciwbiegunkowe w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, wszystko co ma być to tam jest :) ale najwazniejsze dla.mnie to zrodlo bialka, mam dosyć serwatki. Za worek wyjdzie prawie 170zł.

Zobaczymy. Ono ma 25% bialka, a i dawkowanie jest wieksze niż wiekszosci preparatów, więc pomimo ceny za worek jako takiej to trzeba liczyć więcej przy wiekszym dawkowaniu.

Marzec-kwiecień akurat mam malo wycieleń - jakieś 50szt., ale bedę miala na czym testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakoś tanio jak na preparat oparty na proszkowanym mleku. Serwatka oprócz kazeiny to też białko mleczne. Co w tym widzisz złego? Odchowując na mleku raczej nie zdecyduję się na taki preparat i wybiorę ten na serwatce i mleku w proszku, tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Serwatka nie jest zła, ale jesli stanowi wiekszosc bialka w preparacie to wolę sprobować coś co w zalożeniu ma mi ulatwić odchów. 

Zaden preparat nie bedzie lepszy od mleka :) to ja wiem :) ale chcę dac im cos co chociaż bedzie w polowie tak dobrze strawne. 

Trzeba probować :) jeśli zauważę,że zmiany nie ma to raczej postawię na Joserę, znajomy od 3 lat stosuje i jest zachwycony, ale wiadomo jalowki hodowlane to nie byczki miesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

To rzeczywiscie dobra cena no i 25% białka to już coś. Sprayfo niebieskie 0% wlokna ok. 160zł, ale jest na sewatce.

Orientujecie sie moze jaka cena za mleko z blattina 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobnie jak sprayfo fioletowe. Miałem worek i było ok, ale jak pisałem raz jest raz nie ma i postawiłem na Milli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

stosujecie może "Milk for Milk" preparat mleko zastępczy na bazie mleka w proszku? powiem wam że znajomy mi polecił wziąłem worek i cielęta ładnie piją, a pachnie jak budyń ten preparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Z jakiej firmy to jest. Bo wczoraj dostałem próbkę 5kg w platikowym worku czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

nie wiem, mi to przywozi znajomy co handluje produktami z josery, wstępnie wydaje mi się lepsze od sprayfo, i można je stosować od drugiego dnia życia do chyba jak dobrze pamiętam trzech miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

A poił ktoś pomarańczowym Sprayfo? Dobre mleko?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

a poił ktoś mlekiem w proszku? odtłuszczone mleko w proszku. jak tak to jakie było dawkowanie? 100? czy 150g? może nadal ktoś to praktykuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byczek1996    7

Panie i Panowie sprawunia jest , umyśliłem sobie w tym roku spróbować odpoić cielaki preparatem , wziąłem z sano Milsana i z tyłu piszę żeby 125 do 150 gram rozpuścić w litrze ciepłej wody i tak dalej i tak dalej a zaś potem piszę żeby podawać od 6 do 10 litrów dziennie na dwa odpojenia , nie chce popełnić jakiejś głupoty dlatego czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy to na każdy litr przypada to 150 gram czy po prostu np na 5 litrów wody do wiadra wsypać jedną miarke 150 gram . Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
3 minuty temu, Byczek1996 napisał:

z tyłu piszę żeby 125 do 150 gram rozpuścić w litrze ciepłej wody i

czyli na każdy litr :)

ja daje koło 300g na 2-2,5l wody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę odświeżę, bo jakiś czas temu prosilam o poradę w sprawie preparatu mlekozastępczego.

Od tamtej pory stosuję z DeHeusa preparat Goldmilk. Z ich poprzednim mlekiem w ogóle nieporównywalny. Genialny na stację odpajania, rozpuszcza się pięknie, żadnych tłustych osadów.

Przechodzenie z siary (od 3.dnia dosypuję trochę do siary, aż do przejscia zupełnego, czyli 6-7 dzień) zaskakująco dobre, a nawet bardzo dobre.

Mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Też stosuje z de heus ładny zapach,cielaki nie mają problemu z piciem. Nie ma jakoś biegunek,ale trochę mniej daje jak zalecają. Obecnie testuje wszystkie musli i gotowe pasze dla cielaków. W paszy wygrywa narazie ekoplon ma soje Gmo  cielaki chętnie jedzą już tydzień po wycieleniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

A musli? Według mnie na początek świetne musli z Biofarmu-najlepiej i najwczesniej cielaki pobierały.Sano  i Nutrena niby droższe i lepsze ale zero zainteresowania na początek.Ale jak już zaczeły i je pobierac ładnie przyrastały.Kompletny nie wypał to musli  z Biofedu-niebiskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Musli puki co miałem z de heus i do 3 tygodni cielaki zostawiały granulat który był w musli nie wiem  czemu.Teraz daje z piasta i efekt podobny. Czemu tak się dzieję? nie wiem chyba to przed wywar gorzelniczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 O właśnie z tym musli sano jest problem z pobieraniem. De heus się nie nadaje a innych firm nie ma. Nikt tego nie sprowadza, bo ludzie nie kupują, za drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj