kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

szymik    0

witam, mam nadzieje ze dostane jakąś podpowiedz do mojego pytania :) , a dokładnie mam mozliwośc kupna mleka w proszku ale dla niemowląt i myśle zeby zastosować to dla cieląt.  Preparat podobno top (bo sa podobno 3 typy i niektóre juz traktowane jako odpady), mam wyszczególnione co zawiera ale przyznam ze niewiel z tego rozumiem takze moze ktoś mi to skomentuje. na 100g preparatu: kaloryczność 560kcal (2335kj), tłuszcz 36g, węglowodany 43g, białko 16g, sól 1g. mam jeszcze lista minerałow i witamin.... ale juz nie bede wszystkiego pisał (moze potem) mam gorące pytanie jak to wyglada na tle tych wszystkich markowych preparatów i dodam ze cena za kg wyszła byy mnie ok 3,5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49

Składu nie ma szalonego, tylko 16% białka, pierwszy lepszy preparat mlekozastępczy ma 19-20%. Cena może jest dobra, ale nie wiadomo do końca w jakich proporcjach trzeba je mieszać, zwykły preparat mlekozastępczy miesza się w proporcjach 140 gram preparatu na 1 litr mleka. 

Poza tym co chcesz odpajać? Cielaki na opas, czy cieliczki mleczne do swojego stada?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymik    0

Powiem szczerze :) mógł bym to mieć za jakieś 2zł/kg i myslałem zeby tym zahandlować :) i ciekawy jestem czy ludzie wogóle myślą o takich zamiennikach, a jeżeli tak to jaką cene za to można uzyskać. a są to preparaty dla dzieci wiec chyba (na mój rozum) normy są, a przynajmniej powinny być dużo ostrzejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Do preparatu mlekozastepczefo rozni sie tym ze jest to mleko krowie proszkowane z rozbitymi bialkami. Ja bym kupil ale nie mam gdzie w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymik    0

mikrus skąd jesteś... może był byś zainteresowany tym mlekiem. jak coś to jakoś można sie skontaktować myśle ze koło 3zł/kg bez transportu mogło by cię to wyjść :D a może nie tak daleko :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ok ostrowa wielkopolskiego.

 Ale na razie zakupilem za 1.5k zl mleka wiec na chwile wystarczy ....

Pa. Jak wyprobujesz to daj znac na pw bo ogarnac kuriera dla mnie to nie problem ...

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymik    0

No ja go próbował nie będe bo nie mam na czym :) ale sprzedawałem to znajomemu rolnikowi co ma tam koło 80 krów i nie narzekał. Wcześniej brał inną klasę tego produktu.... bo tańsza.... ale jak wziął 1 gatunek to juz innego nie chce. Ostatni wziął 4,2t wiec mów ze narazie mu starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymik    0

dyziek Warmia, a i dodam że rozmawiałem z osobą która przy tych preparatach pracuje to bardzo zachwalał że niby tego białka 16g na 100g ale jest to te białko w 100% wchłanialne.... mieszanina tłuszczów 36g na 100 g i też jsą to tłuszcze spacjalnie dobrane i dodawał ze to ma lepszy skład niż niejeden suplement diety który stosują chłopaki zy siłowni ;) 

A i jak ktoś był by zainteresowany to mogę coś pomysleć o jakiejś próbce o ile jakoś to bedzie niedaleko, kilka kg tak żeby spróbować.... ale myśle ze z kilku kg ciężko będzie wyciągnąć jakieś wnioski

 

Edytowano przez szymik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja stosuję mlekopan i z siemię są ok, większych problemów nie miałem ,ale chce zmienić na coś lepszego.Mam na oku preparaty z tourw ktoś to stosował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trouw jest tylko dystrybutorem a robi to Holandia. Bardzo dobre preparaty. Stosowałem niebieskie, fioletowe, czerwone i bez problemów. Trzeba tylko mniej sypać niż producent zaleca, bo cielaki nie mogą przerobić i czasem pojawi się biegunka. Wychodzi minimalnie drożej niż sano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymik    0

witam , patrze na te preparaty o cenie 10zł/kg wzwyż i powiem szczerze że mam mleko dla niemowlaków (ograniczoną ilość)i jest ono conajmniej porównywalne.... jak nie lepsze, dokładnie nie znam się na potrzebach cieląt jednak trochę poczytałem. Więc patrząc na skład sprayfo białko od 20 do 24% jednak jest to białko często przeniczne itp w tym mleku które mam jest jedynie białko serwatkowe czyli natura. Poziom tłuszczu w mleku które mam to 36 % a produktów sprayfo od 8 do 16% wiec różnica kolosalna. Kolejną wartością jest laktoza (u mnie w tabeli jest to chyba carbohydrates, przetłumaczyłem to na węglowodany na mój rozum nazywane w tych produktach  laktozą) i tak ltejchyba laktozy jest 43% gdzie w sprayfo jest od 20 do 42,5 wiec tylko ten produkt od 3 dnia może być porównywalny. Mam do tego tabelę witamin i minerałów które móhł bym wstawić, choć za bardzo nie wiem jak... i jak patrze na cenę sprayfo i powiem że cena tego mojego mleka to ok 2,75zł/kg więc do końca tej rozbierzności nie rozumiem :) u mnie big bagi też fabrycznie szczelnie zapakowane tak że mogą pstać w jakimś suchym miejscu, termin ważności 6 miesięcy...a znajomy nówi ze 12 powinny przetrwać.... tylko nie ukrywam że jest to mleko dla niemowląt i zazwyczaj jest pakowane w big bagi po 600-700kg.... wybaczcie bo jestem laikiem tylko tak jakoś wożenie mleka mnie w w taką branżę zaprowadziło. Pozdrawiam

Muszę dodać ze jak patrzę na popiół w sprayfo zielonym  (cana ok 10zł/kg) to jest na poziomie 8% tu mnie na tabeli jest że target  w tym mleku jest chyba 0 ... bo maks jest 3 %, czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć czy ten popiół to coś pożądanego czy mniej chciianego ale siłą rzeczy obecnego .... dziękuje pozdrawiam

Edytowano przez szymik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzieś Ty znalazł cenę 10 zł/kg? Jedne z lepszych preparatów kosztują poniżej 7 zł/kg. Daruj sobie te swoje wywody jakie to masz super parametry w tym proszku, bo jak piszesz nie znasz się na tym. Podajesz nieralną cenę za produkt dla starych cieląt. Mądrzejsi od nas stworzyli normy i receptury na preparaty mlekozastępcze i nie bez powodu mają takie a  nie inne parametry. Sam zacznij wpieprzać tyle tłuszczu to zobaczymy jak będziesz rósł a białko tak samo pochodzi z serwatki a nie głównie pszenicy czy soi apewne produkty mają w składzie sproszkowaną siarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymik    0

thomas nie bulwersuj sie tak, ja nie mówie ze mam nie wiem jak dobry produkt tylko chciał bym się doqwiedzieć czy to można porównywać. Ceny wziąłem z http://www.fermowo.pl/sprayfo-c-12_105.html i nie napisałem ze w tych preparatch białko jest głownie roślinne tylko ze uzyskanie 22 wiąze się zazwyczaj z dodaniem białka roslinnego.... bez nerwów  i Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekm    3

Moje doświadczenia z mlekami:

1. Piast - dobrze się rozpuszcza, dla starszych cieląt ok ale dużą część młodych 'pęczyło'. ok 140 zł worek

2. Sano - Milsan - słabo się rozpuszcza i cielaki biegunkowały. 140 zł /25 kg

              - Milli - dobrze się rozpuszcza, z biegunkami bez większego problemu. 170 zł / 25kg

3. Sprayfo - czerwone - słabo się rozpuszcza, bardzo niestabilne i silne biegunki. 140 zł / 20 kg

                  - niebieskie i zielone - dość dobre ale po rozpuszczeniu jakieś takie 'wodniste'. 160, 200 zł / 20 kg

4. De heus - dobrze się rozpuszcza ale biegunki u młodych nie do opanowania, u starszych cieląt ok. 140 zł /20 kg

Ktoś stosował takie mleka i jak się sprawdzały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
1 godzinę temu, darekm napisał:

Moje doświadczenia z mlekami:

1. Piast - dobrze się rozpuszcza, dla starszych cieląt ok ale dużą część młodych 'pęczyło'. ok 140 zł worek

 

Ktoś stosował takie mleka i jak się sprawdzały?

Jaki to Piast?

Ja stosuję jedynkę za 125 i do końca dwójkę za 111, nie stosuję już gówna z lnem.

Co zauważyłem w piascie to to,ze niektóre cielaki dziwnie srają po nim , kał ma taką galaretowatą konsystencję i mocno je brudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja jade teraz caly czas na milsan a kiedys to bylo roznie ale u kazdefo producenta jest maly szczegol- jak bym dawal pelna dawke jak tam zalecaja to bym widzial same fontanny z d.py i nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

dokładnie, ja mam już swoją miarkę i dostosowują ją do poszczególnej sztuki.Jak widzę ,ze nie pobiera treściwej to zmniejszam preparat a wody tyle samo i zaraz za paszę się biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

de heus ja stosuje caly czas bo biore pasze od nich i worek tego mleka kosztuje 107zł z siemieniem a 109 bez. Biegunki sa dość często... Ale każdego małego cielaka mam osobno i odrazu widze czy sie z nniego leje. wtedy daje amoxy plus c i jest ok. Kiedyś jak kupowałem cielaki to wszystkie w jeden patyk i zaś rady nieszlo dać bo nic nie było wiadomo któremu co jest. Od kiedy są osobno jest mi duzo łatwiej a i cielaki lepiej wyglądaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj