Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z Włącznikiem-Wyłącznikiem masy ( hebel) MTZ 80

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sim12

sim12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 16:37

Problem z Włącznikiem-Wyłącznikiem masy ( hebel) MTZ 80 Witam . Mam MTZ 80 z 1990 roku ( szeroka kabina już) i zaczyna przepalać mi się już trzeci włącznik . Wie ktoś może o co chodzi? od razu mówię że jest prawidłowo zainstalowany . z góry dzięki

EDIT : myślę że nie ma dobrego styku .. a co wy o tym sądzicie

Edytowany przez sim12, 06 kwiecień 2011 - 17:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z Włącznikiem-Wyłącznikiem masy ( hebel) MTZ 80 Dzisiaj, 20:48
  •  

#2 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:42

Problem z Włącznikiem-Wyłącznikiem masy ( hebel) MTZ 80 Tandetne właczniki :rolleyes: Ja w T25 mam 3 w tym roku i on trzyma bo poprzednie pierwszy rozruch i dym z nich poszedł. Fakt że wciskane idzie nap0rawić, zrobić to po swojemu rozkręcić go i kombinować. No ale niestety 50 amper jest tylko na tym włączniku troche mało podczas rozruchu wogóle zimą i one się fajczą. WMTZ mam jakiś polski tam jest 1000A :rolleyes:
Mój Wladimirec podbija świat

#3 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 14 maj 2011 - 12:03

Witam . Mam MTZ 80 z 1990 roku ( szeroka kabina już) i zaczyna przepalać mi się już trzeci włącznik . Wie ktoś może o co chodzi? od razu mówię że jest prawidłowo zainstalowany . z góry dzięki

EDIT : myślę że nie ma dobrego styku .. a co wy o tym sądzicie

Jednym słowem masz zwarcie albo słabego elektryka.
Napisz mi tylko co pokazuje amperomierz podczas zapalania czy idzie do - czy + czy stoi na zero????
Jaki masz alternator na 3 wyjścia i 5 kabli- rosyjski??? Czy na dwa kable rosyjski???Czy może jakiś inny??? Czy działa kontrolka od ładowania???? Pisz na mój e-mail:tespis17@wp.pl Pomogę

Jednym słowem masz zwarcie albo słabego elektryka.
Napisz mi tylko co pokazuje amperomierz podczas zapalania czy idzie do - czy + czy stoi na zero????
Jaki masz alternator na 3 wyjścia i 5 kabli- rosyjski??? Czy na dwa kable rosyjski???Czy może jakiś inny??? Czy działa kontrolka od ładowania???? Pisz na mój e-mail:tespis17@wp.pl Pomogę

jaką instalcję masz 12/24 czy samą 12

#4 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 14 maj 2011 - 21:02

Problem z Włącznikiem-Wyłącznikiem masy ( hebel) MTZ 80 miałem to samo w tą zimę 3 heble przepaliłem :) W końcu wyciągnąłem taki samochodowy na 24v i tam jest chyba 800 czy 900 A i od razu inny ciągnik :) taką tandetę robią że szok ;) ale co poradzić takie czasy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 15 maj 2011 - 08:44

Problem z Włącznikiem-Wyłącznikiem masy ( hebel) MTZ 80 @Mucha ma racje. Kup sobie wyłącznik masy od kombajnu Bizon (ja taki posiadam i jest ok., zimą odpalam MTZ-ta co drugi dzień, instalacja 12V),cena ok 100-120zł.
antyfan AF

#6 Share DariuszKumierzak

DariuszKumierzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 13:31

odświeże temat,mam pytanie

w MTZ 82 mam włącznik masy (hebel)

i zakładam alternator samochodowy i on ma kontrolke do wzbudzania(kontrolka masy niepotrzebuje)i teraz pytanie jeśli klemy załozone to będzie się świecic kontrolka??do czasu odpalenia mtz-a

niemam stacyjki w nim i niemam jak zrobić załączanego plusa,niechciał bym robić na przycisk bo jak wiadomo czasem można zapomnieć

i chciałem się dowiedzieć czy może jakoś pod przycisk rozruchu,albo jakiś przekaźnik jakoś zamontować(niewiem nieznam się)

licze że ktoś mi pomoże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share piotrek19812

piotrek19812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 13:54

kontrolka będzie świecic na zgaszonym silniku po odpaleniu zgaśnie,jak wyłączysz masę też nie będzie się palic,kontrolki możesz też wcale nie podłączać,po odpaleniu przegazówka i altek sam się wzbudzi,przynajmniej u mnie tak działa

Dodaj odpowiedź