Taurus83

Owies Bezłuskowy

Polecane posty

Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Sajgon, na jakich glebach uprawiasz owies? Mnie na V klasie wyszło koło 2 ton/ha. Pierwszy raz taki owies uprawiałem.

 

Mati, a Ty na jakiej glebie uzyskałeś taki plon i przy jakim nawożeniu?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

4 T/ha to przyzwoity wynik. :) W dodatku dokarmiałeś tylko azotem. Ja miałem duuże opóźnienie, bo pola były mokre, później ulewne deszcze i później susza.

 

Miał ktoś do czynienia z odmianą Maczo? Jak się sprawdza, jak plonuje, nie wykłada się za bardzo?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

w tym roku chce zasiać około 10ha owsa bezłuskowego, tak żeby tego troche było. Zobaczmy co pokaże mam odmiane owsa nie wiem jaką, dokupić chce na około 1ha odmiane Nagus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja miałem ochote ponownie wrucic do bezłuskowego,ale jak zobaczyłem jak wyglada kwalfikat to zrezygnowałem odmiana Siwek poprostu tragedia i wstyd ze takie zboze uwazaja za kwalfikowane, i sieje dalej Bingo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja na Siwka raz dałem się nabrać. Maczo był dużo lepiej przygotowany.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ale o co chodzi? bo ja nie wiem o przygotowanie? źle zaprawiony, był w nim zwykły owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Szkoda, że nie mam zdjęcia. Ono najlepiej oddałoby wygląd tego, co mi sprzedano jako kwalifikat. Dużo tam było ziarna z łuską, dużo samej łuski. Jakby nie było przeczyszczone przed siewem. Zaprawione było jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

My w tym roku będziemy siać bezłuskowy, wcześniej mieliśmy łuskowy, bo tylko taki dostaliśmy :) Zobaczymy co z niego wyjdzie :D


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

tomek - siała :D bo jestem kobietą. A nawet nie pamiętam co to za odmiana, nasiona będziemy brali od mojego dziadka, bo on w tamtym roku kupował świeże, a my będziemy siali tylko niewielki kawałek i robimy wymianę z nim :) muszę się go jeszcze raz zapytać.


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

bibi przepraszam najmocniej nie wiedziałem ze jestes kobieta a tak juz przy okazji to wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Bibi, rozejrzyj się za Amantem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Około 110 kg/ha. Tak siałem Maczo według zaleceń twórcy odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Tylko 110 kg/ha? Hm... wydaje mi się mało. My siejemy 170 - 200 kg/ha zależy od pola na którym siejemy i z tego co widzę to takie "widełki" ilościowe są podawane na większości stron. Wiadomo, jak nasiona własne to trochę więcej. Ale mówię o owsie łuskowym, wydawało mi się, że bezłuskowego idzie tyle samo, ale może jestem w błędzie :) 


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Najlepiej sprawdź to kalkulatorem ilości wysiewu nasion i wszystko będzie jasne :)

Sięgnąłem do notatek z zeszłego roku i dokładnie siane było 125 kg/ha. MTN 21,88g, siła kiełkowania 98%, obsada 550 ziaren m2.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

no ja już czekam na wschody, sprawdzam to kilce już puszcza, tylko sie cieplej zrobi to bedzie zielono. Posiałem ponad 10ha około 5ha siwka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Dużo nasion oplewionych było w workach? Plewy luzem przypadkiem nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

nic podobnego,jesli chodzi o czystosc to poziom kwalifikatu był zachowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Mnie się takie coś dwa lata temu trafiło. W zeszłym roku kupiłem inną odmianę i nasiona były doczyszczone. Nawet to, co zebrałem z pola wyglądało lepiej niż towar sprzedany jako kwalifikat, ale i tak udział niewyłuskanych ziaren był bardzo duży.

Przy deklarowanym udziale łuski na poziomie 2 - 3% ziarna oplewione nie rzucają się w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Kordar
      Witam, owies siany na początku marca, czy coś z niego może być ? Dodam, że jest siany na VI klasie ziemi, sam piach a deszczu znikome ilości jak na tą porę roku


    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Dziś zaorałem pod owies czyli czwartek  i czy będzie dobrze jak zasieje go w sobotę ? Gleba słaba , do soboty to pewnie już kurzyć się będzie  Oczywiście pole zwałowane będzie przed siewem  
    • Przez LukaszC5
      Piszcie wszystko co wiecie o czarnym owsie,najbardziej interesuje mnie jak wypada jego plonowanie i wykorzystanie jako pasza w porównaniu do zwykłego owsa.
    • Przez MF6190
      Witam
      Mam pytanie odnośnie owsa głuchego w owsie, chce zrobić teraz zmianowanie po pszenżycie i w siać na wiosnę owies, tylko jak się pozbyć później tego owsika, chciałem axialem ale to spali mi też owies. I tu moje pytanie czym opryskać aby nie rósł owsik ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj