Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roundup w burakach

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 18:58

Roundup w burakach Ja sialem 31.03 i juz mi powschodzily tzn.tylko przebily sie minimalnie na powierzchnie pewnie teraz po deszczach jak sie ociepli to startna, a patrzylem u goscia ktory sial wtedy co ja to nic nie skielkowalo ale on zawsze jedzie agregatem gleboko przeryje ma strasznie pulchno i pewnie buraki niemaja zadnego podsiakania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Roundup w burakach Dzisiaj, 23:20
  •  

#22 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:07

Roundup w burakach ubolewam nad tym że niestety nie stosuję obornika bo nie posiadam bydła, a z chęcią przyjmę ok2000ton obornika gdyby ktoś miał w mojej okolicy :D
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#23 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:41

Roundup w burakach Stosuje Rundup w burakach od ponad 10lat najczęściej około tygodnia po siewie, czasem przed jak w ubiegłym roku. Najbardziej optymalny termin to przed samymi wschodami, co najtrudniej określić. Czasem jest to 5 dni czasem ponad dwa tygodnie. Ulewny deszcz po zabiegu powoduje że glifosat zanim się rozłoży może zniszczyć kiełkujące rośliny. Praktycznie określam to tak nasiona buraków mają kły, a jeszcze nie rosną w górę. Niestety codziennie trzeba chodzić w pole i grzebać się w ziemi. Buraki mam zasiane 6 kwietnia (uprawa na głębokość siewu około 2cm) na razie zimno deszcz i wiatr nie pozwalają na jakiekolwiek działanie, możne w sobotę 16 się uda jak nie będzie za późno.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:22

Roundup w burakach tzn stosujecie glifosat jak buraki mają kiełki wielkości około 1 cm i siedzą jeszcze w ziemi, tak około 1cm pod powierzchnią?
ja siałem 6 kwietnia i dziś grzebałem z godzinę i moje mają kiełki max 0,5cm, niektóre nasionka pęknięte a niektóre nie, rzepak też niektóry kiełkuje, a niektóry już na wierzchu, do soboty chyba się wstrzymam

#25 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:27

Roundup w burakach w przyszły poniedziałek będzie dwa tygodnie jak zasiałem buraki (uprawa poszła pod siew buraków 2 tygodnie wcześniej),nie które są pod wierzchem także liczę że pierwsze pojawią się około wtorku,tym bardziej że od piątku mówią zmianę pogody,od jutra zaczynam leciec na nie z jakimś pochodnym randapu dziś mi go przywieźli nawet nie patrzyłem na nazwę,do tego dokładam buracyl,obornika nie stosuję,obornik leci pod ziemniaka ,jestem z południa polski ziemia klasy 1;2;3;sporadycznie 4 ,plony to min.bez jakiegoś specjalnego wysiłku ludzie uzyskują 50 ton ,mogą byc niższe ale to już typowe niedbalstwo (zachwaszczenia,chwościk itp.)ja wychodzę w kontaraktację to 60 T (choc w ostatniej kampanii mi brakło buraków z powodu zalania)rekord jaki miałem , to lekko powyżej 85 ton netto

#26 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 07:16

Roundup w burakach ja osobiście stosuje torero 500 SC 1,5 l/ha +toil 1l/ha ..3 razy trochę drogo wychodzi ale chwasty położy , na moich glinach to najgorzej z przytulią ;[ , a odnośnie tego roundupu .. to dajecie go jak otoczka w burakach zaczyna pękać , bo widzę ,że każdy ze stosujących ma inna metodę i co pozniej po roundupie jak buraki powschodzą ... i co z zachwaszczeniem wtórnym skoro nie ma nagromadzonego środka w glebie tak jak to jest np gdy stosuje się 3 razy torero czy betanal ???

#27 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 10:00

Roundup w burakach Wiem że to w złym temacie ale powiedzcie ile jednostek na ha siejecie

#28 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 13:26

Roundup w burakach W tym roku dostaliśmy jeszcze jako spółka 5 plantatorów nowe części do gammy tzn redlice koszyki a przede wszystkim tarcze 28 otworów , miały siać co 26cm , w rzeczywistości co ok 22-24 cm , wysiew zmieścił się 1jednostce(100tys) na ha, poprzednie lata wynajmowaliśmy siewnik który był ustawiony na ok 24-25cm to z ha zostało ciutkę nasionek z jednostki. Ale pod kombajn musi być tak zasiane bo będzie źle scinał liście ,poza tym buraki są większe równiejsze itd. @camry wspomniał o rekordzie w mojej miejscowości jest plantator który ma ok 50 ha buraków co rok kopie holmerem w którym jest licznik powierzchni, rekord na niektórych dolinkach pól wyniósł zbiornik=18-22tony na 20 arów czyli w niektórych miejscach dobijał do 100t/ha , lecz pola były pagórkowate a na górkach plon spadał do zbiornika z40 arów czyli 50ton i wyszło średnio ok 70t/ha
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#29 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 22:02

Roundup w burakach Podziwiać tylko takie rekordy.

#30 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 20:52

Roundup w burakach Jakoś nie wytrzymałem dzisiaj opryskałem 2L/ha glifosat 360SL +siarczan amonu. Dziesięć dni po siewie każda otoczka pęknięta kły do 5mm. Miejscami gdzie było mokro zielono od chwastów. W tym roku mam nadziubdziane wśród pszenic wiec wiatr uniemożliwia zabiegi, a po niedzieli nic nie wiadomo. Później planuję Sarbeet Duo 160 EC + Goltix 700, a następnie coś z etofumesatem i lenacylem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 09:07

Roundup w burakach

Wiem że to w złym temacie ale powiedzcie ile jednostek na ha siejecie

w moim przypadku 1 jednostka na 80 arów ,odległośc co 18 cm.w rzędzie ,45 cm. rozstaw

#32 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 12:25

Roundup w burakach No to panowie jak efekty glifosatu? kto pryskał? ja ostatecznie nie pryskałem glifosatem przed wschodami strasznie piętrowo wschodziły i bałem się poprostu oraz złożyło się mi na to kilka prywatnych spraw nie było czasu, pryskałem herbicydem 1 dawką zobaczymy, po wczorajczym deszczyku nagle zrobiło się zielono zobaczymy może chwasty wciągną środek a jak nie to jedziemy znowu
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#33 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 948 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 21:01

Roundup w burakach Buraki mam zasiane 6 kwietnia (uprawa na głębokość siewu około 2cm) 16 kwietnia 2L Rundup. Co robić 28 kwietnia widać już rządki buraków, owies szpilkuje, a poza ty zero chwastów :unsure:

#34 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 22:08

Roundup w burakach Ja wczoraj pryskałem 2 raz od dwuliściennych, czekam z niecierpliwością aż, buraki wypuszczą listki i jade z agil"em bo strasznie zielono miejscami od jednoliściennych, w tym roku poszerzyłem opryskiwacz, a buraki mam zasiane na polu co ma 1120m długości, nie ma bata żeby mi nie brakło oprysku, niemogę wogóle wyczuć tego opryskiwacza chyba pozatykam te końcówki ;[

#35 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 13:41

Roundup w burakach Ja wczoraj polecialem z drugim zabiegiem, na 1 zabieg dalem 0.8 betanal elite+2kg sumitron 70wg+pyramin, 2 zabieg kemiron 0.2l +kemifam+2kg sumitron. Ogolnie to mialem duzo rzepaku a niechcialem uzywac safari bo ono chamuje buraki, wczoraj dobijalem resztki rzepaku,komosy i przytuli. Miejscami mam perz kiedy mozna dac ten Agil i ile on wychodzi cenowo?

#36 Share Biesy

Biesy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 maj 2011 - 10:46

Roundup w burakach Wyczytałem na Buracylu że nie siać zboża ozimego tam gdzie był stosowany. Jak z tym jest? Okropnie mi pasuje pszenica ozima po burakach.

#37 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 01 maj 2011 - 11:51

Roundup w burakach Agil w burakach można stosować gdy buraki wypuszczą parę liści właściwych a najlepiej 4listki ,bo zawsze znajdą się jakieś niedorozwiniątka, w zeszłym roku dawałem 0.8 litra i było nieźle tylko nie wolno mieszać go z odżywkami,mocznikiem i lontrelem,o ile pamiętam płaciłem za litr 70parę albo 90parę zł, znalazłem ofertę ale coś tu nie pasi za tanio
http://allegro.pl/ag...1578164762.html
a co do buracylu , wydaje mi się że powinien się rozłożyć przez przez kilka miesięcy, w sumie niektórzy z mojej okolicy sieją ozime po burakach i to po buracylu i rośnie, niewiem może ktoś napisze kto stosował,

#38 Share Biesy

Biesy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 maj 2011 - 13:05

Roundup w burakach Zgadza sie ta cena bo tej aukcji sprzedają 0,25 litra.

#39 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 01 maj 2011 - 22:35

Roundup w burakach

Wyczytałem na Buracylu że nie siać zboża ozimego tam gdzie był stosowany. Jak z tym jest? Okropnie mi pasuje pszenica ozima po burakach.

stosuję buracyl,venzar już od kilkunastu lat ,zawsze sieję oziminę po burakach i jest oki,nigdy nie miałem problemu aby nie powschodziła ,itp. ,

Edytowany przez Camry, 01 maj 2011 - 22:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 12:34

Roundup w burakach w tym roku eksperymentalnie na 0.5ha postanowiliśmy zastosować oprysk Roundup( a właściwie zamiennik) i nie wiemy kiedy pryskać... Buraki zasiane w piatek, w sobote wieczorem lekki deszcz, a w niedziele już mocniej popadało. I teraz nie wiemy, czy pryskać dzisiaj, czy odłożyć termin oprysku. Wczoraj i dzisiaj całkiem ładnie słońce świeci. pomoże ktoś ?