Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roundup w burakach

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piotrek693

Piotrek693

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:48

Roundup w burakach może ktos stosuje roundup przed wschodami buraków i podzieli się ze mną swoją wiedzą na ten temat chodzi o optymalny termin oprysku po siewie w tamtym roku pryskałem po pięciu dniach temperatura była zbliżona do obecnej mysle może dołożyc ze dwa dni w tym roku :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Roundup w burakach Dzisiaj, 07:36
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:47

Roundup w burakach Z tym dokładaniem to się czasem nie przejedz, ja się tak przejechałem 1/5 pola szlag trafił, ale zato były tak duże że ze 3 buraki i przyczepa :lol: ale serio jak jest ciepło w 5 dniu naprawdę trzeba szukać liścieni buraków aby ich nie spalić, ale nie jest ciepło i ja już nie zaryzykuje, ale glifosatem można naprawdę oszczędzić z drugiej strony...
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share Piotrek693

Piotrek693

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:24

Roundup w burakach A w tym roku też pryskasz glifostarem bo jestesmy z tej samej okolicy

Edytowany przez milanreal1, 09 kwiecień 2011 - 19:19.
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 21:17

Roundup w burakach Nie wiem powinienem jutro bo siałem w poniedziałek , ale widzisz zimno wieje mokro nie wiem , zobacze w poniedziałek napewno do poniedziałku nic nie wyjdzie za zimno jest. I sam widzisz pisałem nie dokładaj a sam dokładam... :rolleyes:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 16:45

Roundup w burakach Siałem buraki w zeszłą sobotę to dziś jeszcze nie mają kiełków tylko mają rozmiękniętą skorupkę.

#6 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 17:32

Roundup w burakach Udało mi się posiać część (1/3) zaplanowanej powierzchni pod buraki.
Stanowisko po gorczycy.
Pierwszy zabieg roundap'em na resztki gorczycy.
Talerzowanie, agregat uprawowy x 2, siew.
Ponowny zabieg roundapem zaraz po siewie.

Edytowany przez TOREZ, 09 kwiecień 2011 - 17:32.

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 18:30

Roundup w burakach Ja byłem kilka godzin temu na polu i chwasty kiełkują, buraki dopiero zaczeły puszczać korzonek, zimno strasznie nie mówiąc o miłym zefirku, czekamy :rolleyes:

#8 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 19:01

Roundup w burakach u mnie burak posiany 9dni temu, zaczyna kiełki puszczać jak się pogoda ustatkuje to ostatni dzwonek w poniedziałek z roundup'em, ale nawt gdyby gdzie niegdzie ale zaznaczam gdzie niegdzie burak już był na wierzchu w śladowej ilości to można zaryzykować i spisać go na straty celem zwalczenia większej ilości chwastów, w zeszlym roku się udało i efekt był super, chwastu nie było a plon 77t/ha.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#9 Share Piotrek693

Piotrek693

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 11:24

Roundup w burakach rano dzis troche przestało wiac teraz od nowa wieje jak nie opryskam dzis lub ostatecznie jutro to po randapie siałem w :( poniedziałek

szumla ile dawałes randapu na ha w tamtym roku

#10 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 17:43

Roundup w burakach tak jak i w tym roku roundoup w dawce 2l/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 19:19

Roundup w burakach W tamtym roku dawałem 2 litry glifosatu 360 na ha + troche siarczanu mg tak na oko z 1.5kg ,i wydaje mi się że to zbyt mocna dawka bo siewki chwastów znikneły po 2 dniach, miałem dziś pryskać ale wczoraj się troche przepracowałem wieczorem :rolleyes: i nie miałem jak jechać po oprysk, w sumie mogłem kogoś poprosić ale cały dzień chodziłem do tyłu i mi się nic nie chciało :rolleyes:

#12 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 19:04

Roundup w burakach jeżeli chcesz zwalczyć małe chwasty szybko to dobrze, że dodałeś siarczan bo wtedy pali wszytsko, zaś gdy pole jest zachwaszczone perzem to nie polecam dodatków do roundoup'u bo szybko spala liscie i nie roslina nie pobiera w korzeń środka.

#13 Share anusiak89

anusiak89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2011 - 19:19

Roundup w burakach ja sialem 31 marca i dzis pryskalem 1.5 litra/ha randapu miejscami, kly na 2 cm ale zadnego wypuszczonego liscienia
a chwastow juz całe mnóstwo

#14 Share Piotrek693

Piotrek693

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:16

Roundup w burakach ja dawałem 2litry randapu na h +0,8 goltix +olejan i zobaczymy efekt

#15 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:46

Roundup w burakach Szuma jako wzorowy plantator poradź nam jakie teraz będziesz stosował środki na chwasty, ja w zeszłym roku dawałem
kontaktwin+metamiron(to samo co betanal elite) +lontrel, było nawet nieźle, może znasz coś co daje lepsze efekty, lub zbliżone a mniej pracochłonne lub tańsze? tylko prosze nie wspominać o gracylu :lol:

A bym zapomniał dawałem też agil na jednoliścienne.

#16 Share Camry

Camry

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 21:17

Roundup w burakach Panowie czy do roundoupu lub innych pochodnych można dodac jednocześnie w jednym oprysku Venzar doglebowo?

#17 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 05:24

Roundup w burakach @Szuma na jakiej glebie miałeś takie plony i jakie nawożenie stosowałeś. U nas jest dobrze jak jest 45 ton.

#18 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 15:02

Roundup w burakach @bobytempelton - dlaczego uważasz mnie za wzorowego plantatora? niczym nie różnię się od Ciebie czy innych plantatorów, a stosuje jak sie da to w/w roundoup, kemifan, kemiron, goltix, no i oczywiście czy chwast jest czy nie zbilża się termin i wykonuję zabieg.
@Dralo5 - ziemie klasy 3, juz 2 raz pod rząd udało mi się osiągnąc taki efekt, w zeszlym roku pole było polożone pod południe gdzie dosyc dlugo słońce świeciło, mokra (ale odpowiednio) wiosna pomogła w 100% wschodach aha i na tym polu przez ostatnie 10lat nie było buraka. Nawożenie: wiosenne to 300kg soli potasowej i 200kg fosforanu, a następnie już jak burak ma kilka lisci to saletra, przeważnie 2x200kg w odstępach 2tyg, lub analogicznie RSM aby taka sama dawka czystego składnika była, może w tym roku coś mikroelementów, pokaże czas. jak narazie nie jestem zadowolony, czasne popekane nasiona buraka po2tyg po siewie :/

#19 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 16:57

Roundup w burakach No dzięki za odpowiedź. Ja na razie nie posiałem buraków bo pogoda jest lipna i nie wyrobiłem się wcześniej. A stosujesz obornik czy bez?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 18:48

Roundup w burakach Dralo5 chyba dobrze zrobiłeś że jeszcze nie zasiałeś , byłem na polu i nic,nawet chwasty nie wschodzą możliwe że jest za zimno, ale ja wietrze pewien podstęp tzn zamach na moje zdrowie psychiczne, pewnie jak zasiałem przyszedł na pole frańczok i wydłubał wszystkie nasionka buraków z pola!!!! :lol: albo ten @ekolog wpuścił mi na pole zmutowane emy które zjadły moje buraczki :lol: :lol: za komuny tego nie było :lol: