Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 7340 stukanie w prawym kole

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:34

zetor 7340 stukanie w prawym kole koledzy jak hamuje to w prawym kole w zwolnicy cos głosno zapiszczy taki stug słychac co to moze byc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 7340 stukanie w prawym kole Dzisiaj, 07:46
  •  

#2 Share PROXIMAPOWER85

PROXIMAPOWER85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:32

zetor 7340 stukanie w prawym kole kolego to napewno od hamulcy prawdopodobnie nie ma już klocków hamulcowych w zetorach od 3320 do7340 i 7711,7745 są hamulce tarczowe(co raz nawet byłem w czechah i mówili że są to niezbyt udane hamulce)ale to co ci się dzieje to od hamulcy i musisz zwolnice wyjąci (wymiana pompek i cylinderków nic ci nieda.

#3 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:06

zetor 7340 stukanie w prawym kole Według mnie to są to bardzo udane hamulce w porównaniu do modeli 52.. 72....U nas przez 10 lat użytkowania nie było najmniejszych problemów z nimi. A może to nie hamulce tylko łożysko siadło Ci na półosi i właśnie przy hamowaniu daje o sobie znać radziłbym Ci odkręcić kapsel i od tego zacząć

#4 Share PROXIMAPOWER85

PROXIMAPOWER85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:23

zetor 7340 stukanie w prawym kole no słuchaj kolego wszystko jest dobrze póki wszystko działa a z głowy sobie tego nie wymyśliłem tylko miałem taki sam przypadek w zetorze 6340 a napewno w modelach 52.. i 72.. hamulce są proszcze(jedynie odpowietrzanie jest trudniejsze)

#5 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:39

zetor 7340 stukanie w prawym kole kolego proximapower85 hamulce mam dobre ale dzieje sie tak jak napisałem i jesli miałes ten sam problem to jak sobie z nim poradziłes?wystarczy tylko zwolnice sciagnac czy tam dalej tez trzeba rozebrac?

#6 Share PROXIMAPOWER85

PROXIMAPOWER85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:04

zetor 7340 stukanie w prawym kole klocki i tarcze zmieniłem,pompki,cylinderki i tam jeszcze pare dupereli tylko że u mnie nie było hamulce ale njpierw zrób t ale u mnie po tym było dobrze.ak jak ci każe majsterpopsuj88 zaczni od najładwiejszego

Edytowany przez PROXIMAPOWER85, 06 kwiecień 2011 - 20:08.

#7 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:31

zetor 7340 stukanie w prawym kole nie wiem jakie są w 7340 czy suche czy mokre ale chyba mokre tarczowe co do zużycia to sa to o niebo lepsze chamulce niz w 52-72 w zasadzie sie nie psują, a przy tym bardzo skutecznie hamują, naprawa też nie jest nie wiadomo jak skomplikowana, i przy tych i tamtych i tak musisz ściagać zwolnice co do stukania to najpierw zlokalizuj gdzie czy na pochwie czy na zwolnicy, bo jak zwolnica to może ząb sie ukruszył i przy hamowania stuka jak sie zazębia , ja bym ci doradził zlej oliwe z zwolnicy i odkręć dekiel na niej kręć kołem i sie przekonasz, najwyżej zainwestujesz w uszczelke i olej.

#8 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:35

no słuchaj kolego wszystko jest dobrze póki wszystko działa a z głowy sobie tego nie wymyśliłem tylko miałem taki sam przypadek w zetorze 6340 a napewno w modelach 52.. i 72.. hamulce są proszcze(jedynie odpowietrzanie jest trudniejsze)

A co niby jest skomplikowanego w tych tarczowych hamulcach a są lepsze o tyle, że jak padnie pompka co niekiedy sie zdarza to nie musisz zdejmować zwolnicy tylko 20 minut i cylinderek przełożony. I popraw ten dziwaczny wyraz "proszcze" :blink: bo nie wiem ile w nim błędów zrobiłeś.

#9 Share PROXIMAPOWER85

PROXIMAPOWER85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 06:43

zetor 7340 stukanie w prawym kole kur.. geniuszu.może napisze tak robiłesi hamulce w jakimkolwiek zetorze albo ino w rowerze ja mam zetora 3320 z 2004r i miałem 3320 z 1997r i w ani jednym to nie zbytnio hamowało w 6340 tak samo dlatego też niebardzo mi sie to podoba.a od pisowni to się odpier... bo sam pewno nie jestesi lepszy.

#10 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 14:34

zetor 7340 stukanie w prawym kole No to może Cię zdziwie chłopaczku bo hamulce robiłem w kilku zetorach i w rowerze różwnież. Za geniusza sie nie uważam, bo wiem , że na af jest grono duzo bardziej doświadczonych mechaników, za najgłupszego też jednak nie uchodze bo z wykształcenia jestem inż, mechanikiem więc siłą rzeczy potrafię więcej niż "ino" rower naprawić. Jeżeli jest dyskusja to licz sie z tym, że niektórzy mogą mieć odmienne zdanie a twoje armumenty typu kur... i odpier... jakoś do mnie nie przemawiają. I jeszce jedno ja przynajmniej staram sie pisać poprawnie bo to o mnie świadczy. A jeżeli chodzi o Twoje problemy z hamulcami to może poprostu nie potrafiłeś ich odpowiednio ustawić. Jeżeli masz problem z napisaniem chociaż jednego poprawnego zdania to wątpliwym jest, że dasz sobie rade z odpowiednim ustawieniem hamulców. A odnośnie mojej wcześniejszej wypowiedzi to nie miałem na celu obrażania Cie w żaden sposób.

Ps: Nasz sposób wyrażania sie świadczy o tym jakimi jesteśmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PROXIMAPOWER85

PROXIMAPOWER85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 18:13

zetor 7340 stukanie w prawym kole no ino to nie ja miałem problem do ciebie tylko ty do mnie,a co do hamulcy to jak już napisałem w drugim poście że słyszałem jak w czechach tak mówili że nie są to udane hamulce więc ja tego nie wymyśliłem tylko napisałem że miałem taki przypadek w z6340.A co do wyrażania to może masz i rację ale jak byś mnie znał bliżej to byś wiedział że jestem bardzo nerwową osobą a to czy jesteś inż. mechanikiem i czy robiłeś w jednym czy w kilku zetorach hamulce to mnie zbytnio nie interesuje.

#12 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:16

zetor 7340 stukanie w prawym kole No widzisz jak chcesz to potrafisz z kulturką:).Twierdziłeś,że robiłem hamulce w rowerze to Ci uczciwie odpowiedziałem, że nie tylko i jakieś ku temu kopmetencje posiadam A to, że jesteś osoba nerwową to mnie też nie interesuje. Jeżeli twierdzisz, że są awaryjne to powiec co sie psuje bo argument, że w Czechach tak mówią to nic nie znaczy. I nie mówie tego żeby Cie drażnić tylko jestem ciekaw co ci sie psuło dokładnie, że tak twierdzisz.

A na nerwy to melise polecam:):):)

#13 Share kaziek

kaziek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:23

No to może Cię zdziwie chłopaczku bo hamulce robiłem w kilku zetorach i w rowerze różwnież. Za geniusza sie nie uważam, bo wiem , że na af jest grono duzo bardziej doświadczonych mechaników, za najgłupszego też jednak nie uchodze bo z wykształcenia jestem inż, mechanikiem więc siłą rzeczy potrafię więcej niż "ino" rower naprawić. Jeżeli jest dyskusja to licz sie z tym, że niektórzy mogą mieć odmienne zdanie a twoje armumenty typu kur... i odpier... jakoś do mnie nie przemawiają. I jeszce jedno ja przynajmniej staram sie pisać poprawnie bo to o mnie świadczy. A jeżeli chodzi o Twoje problemy z hamulcami to może poprostu nie potrafiłeś ich odpowiednio ustawić. Jeżeli masz problem z napisaniem chociaż jednego poprawnego zdania to wątpliwym jest, że dasz sobie rade z odpowiednim ustawieniem hamulców. A odnośnie mojej wcześniejszej wypowiedzi to nie miałem na celu obrażania Cie w żaden sposób.

Ps: Nasz sposób wyrażania sie świadczy o tym jakimi jesteśmy.

to złom sprzedaj złomiazowi i po problemie

#14 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:59

zetor 7340 stukanie w prawym kole Chętnie obejze Twój sprzet a za rade dzięki każdy pomysł sie liczy.

#15 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:07

zetor 7340 stukanie w prawym kole hamulce w porządnym rowerze bardziej skomplikowane jak z zetorze.

w zetorze zrobiłem,do roweru kupiłem nowe :D pewnie dlatego że jestem mechanikiem-bez tego inż(bez urazy-to miał być dowcip,zamiast melisy)

panowie bez nerwów-nie warto,lepiej z uśmiechem :lol: o właśnie tak.

#16 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:12

zetor 7340 stukanie w prawym kole No i takich userów af potrzbuje. A ogólnie to raczej drażliwy nie jestem ale jak ktoś rzuca mięsem to juz taka moja natura, że reaguje.

#17 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:15

zetor 7340 stukanie w prawym kole U mnie ostatnio tak było że przy bardzo powolnej jezdzie coś trzeszczało jakby łożysko ale na szczęscie wystarczyło dokręcić gwiazdę w feldze :)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#18 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:26

zetor 7340 stukanie w prawym kole luzy na szpilkach,gwieździe,nawet na ciężarkach-należą do oc(obsługa codzienna)tak oczywiste-ale kto to robi?niekiedy na takie oczywiste rzeczy trudno wpaść,a od tego powinniśmy zacząć.a ilu się tak złapało? :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 21:29

zetor 7340 stukanie w prawym kole No ja też zauważyłem, że ostatnio zaczęły pękać spawy na uchwytach od felg i teraz dopiero wiem czemu jeden z użytkowników mówił, że lepsze są pełne felgi.