Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

463 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 00:23

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Jakby to wytłumaczyć, tarcza z amortyzacją po osiową ma sprężyny wokół otworu z frezami na wałek, i amortyzuję szarpnięcia np. gdy za szybko puścimy sprzęgło albo mocno dodamy gazu, zwykła to zwykła, jest na pewno tańsza.
A jaką kupisz to spytaj się posiadaczy zetorów, ja bym brał tą z amortyzacją. Zwróć uwagę na szerokość i grubość pasa ciernego, bo teraz z jakością i wykonaniem to różnie... :( Kolega jak brał tarczę w agromie do U914 to się głowił czy aby ta stara nie będzie lepsza i kupił gdzie indziej.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 12:02
  •  

#162 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 08:48

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ruch obrotowy koła zamachowego w zwykłej jest przenoszony z okładzin tarczy bezpośrednio na piastę frezowaną ,a w amortyzowanej idzie przez ściskane sprężyny . We wszystkich samochodowych jest od dawna to stosowane ;)

nowy

#163 Share KarolTD90

KarolTD90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 10:18

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Widziałeś kiedyś może tarcze z samochodu?? To jest własnie taka, np w maluchach takie były.

#164 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 12:13

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Ciężko mi będzie porównać te tarcze bo jak będę zamawiał to telefonicznie :unsure: dużej różnicy w cenie nie ma normalna 105zł ta z amortyzacją nie całe 150 więc różnica nie wielka. To skoro tak mówicie to będę brał tą z amortyzacją ;) a niech Zetor ma coś od życia :P
23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

#165 Share zeno

zeno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 14:12

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Nie bierz z amortyzacją!!! Mam takie w 7211 od jesieni 2009. Nie polecam bo tylko gdzieś ulgniesz albo staniesz na polu z opuszczonym pługiem zaraz poczujesz jak się palą przy ruszaniu. Wcześniejszy starych tarcz nigdy nie czułem a wymieniłem przy okazji rozpoławiania.

Edytowany przez zeno, 21 styczeń 2011 - 14:13.

#166 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 14:24

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Widocznie masz docisk tarczy słaby a co tu ma amortyzacja do tego? Ona nie działa w sensie docisku do koła

#167 Share zeno

zeno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 15:53

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Docisk dobry, w starych tarczach ani razu nie przypaliłem, zresztą mechanik mówił że te tarcze będą miały płynniejszy start i żeby uważać.

#168 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 21:43

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Mi tez tarcz śmierdzi jak ciągnik ma już ciężko i się grzebie ale ja mam od 60 założoną i może dlatego i też z tego powodu ze jest to tarcza od 60 i że śmierdzi chce ja zmienić(poczekam aż ta tarcza padnie i wtedy wymienie ale chce miec juz w zapasie zeby nie sciagac jak sie zapsuje) ale skoro ta z amortyzacją też sie przypala to teraz nie wiem ktora wziac:blink:

Edytowany przez pavlotal, 21 styczeń 2011 - 21:46.

23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

#169 Share zeno

zeno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 22:37

Wszystko o sprzęgle w Zetorze @Pavlotal, mi mechanik powiedział że ta stara tarcza też od c-360 {dziwne bo kupiłem ciągnik rok po sprowadzeniu] i razu mi nie zaśmierdziała, jeden stopień był starty a drugi jeszcze w stanie dobrym {tarcza leży w garażu}. Może też tak być ze 72xx mają taką samą tarcze jak w c-360 bo np pasek klinowy i wiele innych części pasuje z c-360 do zetora

#170 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 21 styczeń 2011 - 23:56

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

Widziałeś kiedyś może tarcze z samochodu?? To jest własnie taka, np w maluchach takie były.

Właśnie maluch jako jeden z niewielu nie miał tej amortyzacji, dlatego na końcach półosi napędowych są zastosowane przeguby z gumą które mają pochłaniać drgania. To o czym wy piszecie to jest tzw tłumik drgań skrętnych . W nowszych ciągnikach stosuje się tarcze sprzęgłowe z tłumikiem drgań skrętnych.

Tarcza od zetora z amortyzacją : http://farmexpert.pl...rodukt6021.aspx
Czy ktoś tu widzi sprężyny o których wy piszecie ?

Edytowany przez samczyk1991, 22 styczeń 2011 - 00:04.

Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Roman71

Roman71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 luty 2011 - 21:26

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam,
Mam problem ze sprzęgłem w zetorze 5340 wszystkie biegi wchodzą bez problemu dopóki sie nie rozgrzeje, po rozgrzaniu nie można wkleszczyć biegu (po prost zgrzytają). wysprzęglik i pąpe wymieniłem i nadal dzieje się to samo!
proszę o radę!

#172 Share Grzesiek82

Grzesiek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:04

Wszystko o sprzęgle w Zetorze witam skoro pompkę i wysprzęglik wymieniłeś to oznacza że tarcza pod wpływem ciepła sie bądź wygina lub rozchodzi się na okładzinie jeszcze możesz pokombinować z głębokością wciskania pedału czyli regulacja pompki a jeśli to nie pomoże to trzeba wymienić tarczę.

#173 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 luty 2011 - 22:32

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Olej w skrzyni, jaka jakość, stan i kiedy sprawdzany?

#174 Share Roman71

Roman71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 luty 2011 - 20:35

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Olej jest orginalny aral, stan oleju sprawdzany i jest dobrze, rozmawiałem z kolegą i podpowiedział mi, że to może być łożysko we wale korbowym tylko nie wiem czy to napewno to, a jeśli nie to, to coś z tarczą i nie obędzie się bez rozjeżdżania, myślałem że to inna przyczyna i chciałem się zoriętować aby go nie rozpoławiać. Może ktoś miał ten problem i coś mi podpowie! (4 sezony w szedł prasie rolującej)

#175 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 luty 2011 - 21:26

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Teoretycznie, to może być to małe łożysko podpierające wałek sprzęgłowy, a osobiście to jeszcze nie miałem styczności z takim przypadkiem. Ewidentnie coś mocno się nagrzewa i zmienia wymiar lub chodzi nas sucho. Przez okienko nie idzie sprawdzić czy ustawienia wszystkich dźwigienek są identyczne?

#176 Share Roman71

Roman71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 luty 2011 - 15:54

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Sprawdzałem przez okienko łapki pierwszego i drugiego stopnia są ustawione dobrze i wszystkie równo.

#177 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:45

Wszystko o sprzęgle w Zetorze chodzi ci o to ze wszystkie sa rowno czy odpowiednio I i II stopnia sa rowno,
a czuc tarcze jak sie zagrzeje? i czy lozysko wylaczajace jest przypalone-widac na czole odbarwienia?

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#178 Share Roman71

Roman71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 luty 2011 - 19:53

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Łapki I stopnia wszystkie trzy są równo ustawione i później II stopnia również wszystkie trzy są równo ustawione, tarczy nie czuć bo się nie ślizga i żadnych przebarwień na łożysku oporowym nie ma, wizualnie przez ten wizjer wydaje się wszystko dobrze.

#179 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:58

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ciezka sprawa chyba bez rozjechania sie nie obejdzie. a na sucho[bez zapalania] jak chodzi-moze na wysprzegliku trzeba podciagnac-mogly sie lapki zedrzec i za malo wyciska,lub popychacz sie wyrobil,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:33

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam, mam problem ze sprzęgłem. Mocno wysuwa się wysprzęglik, nawet się nie chowa , naciskając pedał późno zaczyna rozłańczać napęd. wogóle sprzęgło działa mało precyzyjnie, szrpie.podkręciłem łapki to na jakis czas troche pomogło ale nie na długo. Czy to będzie koniec tarczy?
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:28.