Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

464 odpowiedzi na ten temat

#141 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 17:23

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Zardzewiała ci tuleja przy sprzęgle. Zapewne dłuższy czas nie jeździłeś ciągnikiem. Musisz wlać trochę (10 mm2)oleju do rureczki, która znajduje się przy okienku przez które można np regulować łopatki sprzęgła... i trochę pojeździć żeby się rozeszło. To okienko znajduje się po lewej stronie (mam nadzieje że wiesz o co chodzi)

Może Ci sie tak zrobić że wciśniesz sprzęgło i ono już nie wróci:P ...wiec lepiej smaruj:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 17:13
  •  

#142 Share Chlop

Chlop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 18:13

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

Witam wszystkich. Mam taki problem ze sprzęgłem w Zetorze 5211 : jaeśli wcisnę dżwignie sprzęgła to wraca ona bardzo powoli , albo wcale nie wraca. Nie wiem co może być tego przyczyną. Jeśli wiecie coś na ten temat to proszę o waszą pomoc.

Padła pompa pedału sprzęgła lub brak płynu hamulcowego.

#143 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 19:17

Wszystko o sprzęgle w Zetorze A mi się wydaje że masz kiepski płyn i po prostu w niskich temperaturach zgęstniał. 

#144 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 27 grudzień 2010 - 13:48

Wszystko o sprzęgle w Zetorze może masz poprostu miękki pedał to by było zapowietrzony może wysprzęglik gdzieś łapie powietrze albo sprzęgło kłania się do regulacji

#145 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 15:24

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Zapewne problem pojawił się wraz z mrozami.U mnie było tak ,że ciężko było wcisnąć sprzęgło.Wymieniliśmy płyn i po sprawie.Tylko ,że sam pedał powinien wracać bez problem bo tam jest sprężyna,może pękła?

#146 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 01 styczeń 2011 - 14:14

Wszystko o sprzęgle w Zetorze naj taniej to wymień cały płyn pewnie ze starości się zawodnił i w wysprzęgliku zamarzła gumka i dlatego może nie odbijać

#147 Share dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 13 styczeń 2011 - 22:46

Wszystko o sprzęgle w Zetorze U mnie pedał po trzech wciśnięciach dopiero ,,bierze" czyli sprzęgło chyba jest zapowietrzone, tak? Mógłby mi ktos powiedziec jak się odpowietrza?

#148 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 20:44

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Jesli jest to temat o sprzegle to moze i ja sie zapytam ale chodzi mi o sprzegło w 7245. podczas sianokosów padło nam sprzegło. mechanik wział zetora ale ze nie było czasu sciagac zetorowskiego sprzegła wstawił sprzegło od 60-siatki. wszytsko działa ok ale jak sie pod cos podjezdza i jest potrzeba trzymania ciagnika na półsprzegle albo jak ostatnio przebijalismy sie przez snieg ciagnik miał ciezko ale szedł lecz w pewnym momencie tez zaczeło smierdziec. Wiecie czym moze to byc spowodowane nie jest problem taki zeby eliminował ciagnik z pracy lecz bardzo denerwujace. pozdrawiam
23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

#149 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 14 styczeń 2011 - 21:39

Wszystko o sprzęgle w Zetorze pewnie masz łożysko oporowe ciągle oparte na łopatkach z sprzęgła i tarcza nie przylega w 100%, bo łapki nie mają się juz gdzie cofnąć , bo łożysko je przyciska i przezto ślizga, popuść troche łopatki i problem zniknie, miałem to samo :D

Edytowany przez azifelek115622, 14 styczeń 2011 - 21:40.

#150 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 21:56

Wszystko o sprzęgle w Zetorze dodam sprostowanie nie poszło sprzegło jako tarcza tylko własnie łopatka sie urwała. Teraz nie pamietam czy łożysko było wymieniane :unsure: ale dzieki za propozycje na pewno sprobuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 15 styczeń 2011 - 22:49

Wszystko o sprzęgle w Zetorze z tego co piszesz załorzył ci sprzegło od 360 ale co zakładał, cały docisk z tarczą bo jeżeli tak to takiej przeróbce nie widze sensu ponieważ nie dość że sprzęgło od 60 jest mniejsze to jeszcze o ile więcej ma mocy zetor a w dodatku masz z napędem jakbyś nie miał to by ciągnął na jedno koło albo na dwa i moze by wytrzymało a jak jest napęd i ciągnie na 4 to sprzęgło przenosi duże obciążenia, w rezultacie tarcza sie przypla na maksymalnie dociśniętym docisku, moim zdaniem tu pomoże tylko wymiana na taki jaki ma być jeżeli masz tura to proponowałbym załorzyć taki jakie jest w 7340 ono ma odaj 320mm średnice ewentualnie od 7341 ze spiekami jest jeszcze twardsze

#152 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 21:41

Wszystko o sprzęgle w Zetorze zmieniana była sama tarcza bez docisku. mam jeszcze jedno pytanie. innego wyjscia nie widze jak kupic oryginalna tarcze do zetora ale teraz czy 7211 i 7245 miały taka sama czy sie taracze rózniły przez to ze "45" ma naped. pozdrawiam

#153 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 16 styczeń 2011 - 23:56

Wszystko o sprzęgle w Zetorze dobranocka dawno sie skonczyla wiec bajek nie opowiadajcie. :lol:
1 mechanik mogl zalozyc tarcze jezdna od 60 a nie sprzeglo,kup oryginalna tarcze i po klopocie,sprzeglo od zetora ma tarcze dociskowa a nie sprezyny jak w 60 i nie sadze zeby pasowalo.
2.smierdzi tarcza bo jest przypalona-za duzo jazdy na pol sprzegle i jakosc nie ta co oryginal, poszukaj starej tarczy u mechanika -pare nowych przezyje, a po co zmienial tarcze jak lapka sie urwala, chcial wiecej zarobic lub z nudow,
3.lozysko wyciskowe[ :D ,znacie zasade dzialania ??, ono obraca sie swobodnie na wale i nie ma mozliwosci styku z lapkami sprzegla[ uwaga lozysko wom jest w widelkach i ono moze sie zatrzec]dopiero jak nacisniesz p..dal sprzegla to dochodzi do lapek.
zetorlublin mam nadzieje ze ty jestes z innej malopolski niz ja :D paru ludzi tu sie zna na zetorach "troche" lepiej niz ty.

Edytowany przez jacus, 16 styczeń 2011 - 23:58.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#154 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:11

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dowiedziałem sie że ojciec kazał zmienic przy okazji tarcze bo mechanik mówił ze była już przytarta. Na pół sprzęgle nie jeżdżę zbyt dużo-wiadomo jak trzeba pod coś podjechać to może ale to jest chwila. Przed wymianą nawet jak cofało na pół sprzęgle nie było takiego problemu.No fakt nie pozostaje nic innego jak tylko zmienić tarcze więc to nie taki wielki problem ;)

#155 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 20:37

Wszystko o sprzęgle w Zetorze znalazł się taki cwaniak krakus co mu było jacus i myśli że wszystkie rozumy pozjadał bo pare ciągników w życiu rozebrał, w cale nie opowiadam jak sprzęgło działa jeżeli ty sie wikipedi naczytałeś to trudno, wyraźnie zaznaczyłem że na takiej tarczy od 60 długo z ciągnikiem z napędem nie pojeździ bo nie ten materiał i średnica a że niewidziałeś załozonego sprzęgłą od 360 w zetorze to ty jeszcze dużo żeczy nie widziałeś, nawet nie wiesz do czego zdolni są polscy mechanicy

#156 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:27

Wszystko o sprzęgle w Zetorze [quote name='zetorlublin7341' timestamp='1295128165' post='628973']
z tego co piszesz załorzył ci sprzegło od 360 ale co zakładał, cały docisk z tarczą bo jeżeli tak to takiej przeróbce nie widze sensu ponieważ nie dość że sprzęgło od 60 jest mniejsze to jeszcze o ile więcej ma mocy zetor a w dodatku masz z napędem jakbyś nie miał to by ciągnął na jedno koło :D albo na dwa :blink: i moze by wytrzymało a jak jest napęd i ciągnie na 4 to sprzęgło przenosi duże obciążenia, w rezultacie tarcza sie przypla na maksymalnie dociśniętym docisku, :D

fachman cala geba,w wikipedi sam zobacz bo widze ze pojecie masz male[nie wiem nawet czy jest opisana bo nigdy tam nie zagladam] :P ,tarcze od zetora i 60 sa takie same i mozna je zamiennie stosowac, B) pavlotal zobacz czy ci czasami na 3 kola nie ciagnie, w zimie to niebezpieczne bo cie bedzie sciagac na boki :D , niestety taka jest jakosc polskich czesci zamiennych,nawet chelmno robi czasami fuszere

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#157 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 23:48

Wszystko o sprzęgle w Zetorze dobra chłopy skonczcie klótnie bo to nie ma sensu ;) każdy swoje wie i niech tak zostanie. Zetor ciągnie tak jak powinien czyli to koło co ma lżej to ciągnie(przy włączonym napedzie).na to wygląda ze tarcze sa takie same skoro pasowała ale niestety tarcza sie nie sprawdza i trzeba bedzie załozyc zetorowska.pozdrawiam

#158 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 13:54

Wszystko o sprzęgle w Zetorze okaże się mądrościa i odpuszcze mu, każdy wie co wie i tyle, a jeszcze do tego sprzęgłą załórz od 7340 całe i bedziesz mieć spokój

niestety nie udało ci się "okazać" mądrością. Błędy Cię zdemaskowały.

#159 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 20:39

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzieki za dobre rady ale raczej nie bede zakładał od 7340 bo nie mam takiej potrzeby ciagnik wiele nie robi z jakimiś wielkimi maszynami tez nie jest zaczepiany, załoze tarcze od Zetora i bedzie ok ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share pavlotal

pavlotal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 22:33

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam.Jak może niektórzy wiedzą jestem zmuszony zmienić tarczę sprzęgłową 1 stopnia w moim Zetorze. Dzwoniłem dzisiaj do Kalisza i pytałem się o tarcze, i powiedzieli mi że mają normalną tarczę i tą co napisałem w temacie czyli na to wychodzi że mogą one być stosowane zamiennie. Moje pytanie polega na tym co to jest za tarcza czym różni się od zwykłej czy jej działanie jest takie samo i co to jest ta amortyzacja Dodany obrazek bo jak patrze w katalog części zamiennych to ona wygląda inaczej niż zwykła. Jeśli ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy ta tarczą a zwykłą to proszę o pomoc bo muszę widzieć jaką kupić. Pozdrawiam
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:29.