Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

463 odpowiedzi na ten temat

#121 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 11 luty 2010 - 12:40

Wszystko o sprzęgle w Zetorze skoro wymieniałeś te rzeczy to sprawdz miseczki czy jakaś nie pękła , albo żle wyregulowane sprzęgło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 09:19
  •  

#122 Share michal26

michal26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 luty 2010 - 14:02

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Jacus da się bo wymieniłem tak łapkę i miseczkę ale troche ch........ poszło :P najgorzej jest ze spreżyną.

#123 Share uZzzoP

uZzzoP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 10:53

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Po wyregulowaniu sprzęgła w 6011 sprzęgło nie wysprzęgla. Nie można wrzucić biegu ani włączyć wałka i chciał bym dodać że, nie było i nie ma wspomagania sprzęgła. Podczas włączenia WOM pod siedzeniem słychać głośny hałas. Już dwóch mechaników załamało ręce i się poddali niewiedzą co jest grane.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:40.

#124 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 15 czerwiec 2010 - 11:39

Wszystko o sprzęgle w Zetorze kupiles go czy go juz masz długo i to sie dopiero stało?

#125 Share uZzzoP

uZzzoP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 12:07

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Mam już go 5 lat i wszystko zrypało się 2 tygodnie temu. Ostatni mechanik który, naprawia zetory parę lat rozłożył ręce i nie wiedział co jest grane. Jestem w kropce i nie wiem co robić.

#126 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 19:26

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Brak wspomagania, masz na myśli że jest to sprzęgło mechaniczne?
Nie wiem jak tam jest w tym typie zetora ale jeśli jest hydrauliczne jednak to już mogę wskazać co można zrobić.

Ale z zetorem to często takie numery są, szczególnie jak ktoś nie posiadał takiego i nie wie co może jemu dolegać. Wystarczy aby się zapowietrzyło a już i sprzęgło było by rozkręcane niepotrzebnie.

#127 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 01 sierpień 2010 - 14:47

Wszystko o sprzęgle w Zetorze A wysprzęglik wymieniałeś?
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#128 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 06:48

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam.
W poniedziałek sobie kupiłem zetora 5340 95r i okazuje się że nie chcą biegi wchodzić, a sprzęgło za wcześnie bierze.
Czy jest jest coś czymś by sie dało regulować sprzęgło albo gdzie jest zbiorniczek z płynem do sprzęgła?

Pilnie prosze o pomoc
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:38.

#129 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 07:50

Wszystko o sprzęgle w Zetorze nie wiem czy sie nie myle ale zbiorniczek to jest ten z prawej strony z płynem hamulcowym.On również jest plynem do wysprzęglika.

#130 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 08:46

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Ja miałem podobny problem tylko, że w ogóle nie mogłem biegu włożyc a przyczyną tego był wysprzeglik. Koszt ok. 70-90zł
Płyn hamulcowy i do sprzegła znajduje sie po prawej stronie. Pamiętaj abyś zalał go DOT 4.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 09:17

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ile ma mth morze tarcze lub wysprzęglik

#132 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 11 wrzesień 2010 - 15:15

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ojj wyluzujcie panowie... Po pierwsze primo sprawdź czy jest płyn po drugi sprawdź czy przy naciskaniu sprzęgła chodzi słowniczek i czy nie jest zapocony jeśli tak to do wymiany jest i kupuj tylko czeski oryginał, ale jednak po trzeciej jeśli sie nie rusza to odpowietrz tam na nim jest taki grzybek wciskasz pedał do końca odkręcasz go spuszczasz płyn zakręcasz i puszczasz sprzęgło i tak ze 2-3 razy aż brudny płyn wyleci i pojeżdzisz to zobaczysz przy tym kontroluj płyn w zbiorniczku;) pozdro

#133 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 18:33

Wszystko o sprzęgle w Zetorze dzięki już wszystko posprawdzałem i było ok. Okazało sie ze tam jest coś gorszego(zapomniałem dodać że tylko trójka nie wchodzi) trzeba będzie prawdopodobnie wymienić wodzik z 3 i 2 biegu bo nie wskakuje dobrze 3-ka i jak popuszcze sprzęgło to wybija, poprostu nie idzie pożądnie 3 wrzucić

#134 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:36

Wszystko o sprzęgle w Zetorze a jak go kupowales to byl w porzadku ?czy tak sie napaliles[widze 16 to chyba ojciec ] na zapewnie atrakcyjna cene-teraz pewnie wiesz czemu-ze bez porzadnego sprawdzenia kupiles.
wydaje mi sie szkrzynia biegow do naprawy i pare zebatek do wymiany,na poczatek :P
jak spisywales umowe to bylo zastrzezenie ze sprzedawca nie odpowiada za wady ukryte,moze sprobuj go oddac ,rozwalona skrzynia biegow zwiastuje nastepne problemy,miej nadzieje ze jestem zlym prorokiem

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#135 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 07:35

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

a jak go kupowales to byl w porzadku ?czy tak sie napaliles[widze 16 to chyba ojciec ] na zapewnie atrakcyjna cene-teraz pewnie wiesz czemu-ze bez porzadnego sprawdzenia kupiles.
wydaje mi sie szkrzynia biegow do naprawy i pare zebatek do wymiany,na poczatek :P
jak spisywales umowe to bylo zastrzezenie ze sprzedawca nie odpowiada za wady ukryte,moze sprobuj go oddac ,rozwalona skrzynia biegow zwiastuje nastepne problemy,miej nadzieje ze jestem zlym prorokiem

to nie jest żaden problem trójka wchodzi tylko trzeba czasem przesprzęglic. i Gadałem z mechanikiem niby tylko wodzik 3 biegu do wymiany bo jest wyrobiony i nie chce wchodzić. Za traktor dałem 40 tys. i wiedziałem o tym

a jak go kupowales to byl w porzadku ?czy tak sie napaliles[widze 16 to chyba ojciec ] na zapewnie atrakcyjna cene-teraz pewnie wiesz czemu-ze bez porzadnego sprawdzenia kupiles.
wydaje mi sie szkrzynia biegow do naprawy i pare zebatek do wymiany,na poczatek :D

to nie jest żaden problem trójka wchodzi tylko trzeba czasem przesprzęglic. i Gadałem z mechanikiem niby tylko wodzik 3 biegu do wymiany bo jest wyrobiony i nie chce wchodzić. Za traktor dałem 40 tys. i wiedziałem o tym

#136 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 24 wrzesień 2010 - 18:49

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Już wszystko ok wodzik był bardzo wytarty Temat do zamkniecia

#137 Share Zetor5211itT25

Zetor5211itT25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 15:47

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam wszystkich. Mam taki problem ze sprzęgłem w Zetorze 5211 : jaeśli wcisnę dżwignie sprzęgła to wraca ona bardzo powoli , albo wcale nie wraca. Nie wiem co może być tego przyczyną. Jeśli wiecie coś na ten temat to proszę o waszą pomoc.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:34.

#138 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 23 grudzień 2010 - 16:24

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Cytuje " Dzwignię sprzęgła" czyli chodzi ci o te obok błotnika, tym którym wlączas WOM ?

#139 Share Zetor5211itT25

Zetor5211itT25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 16:26

Wszystko o sprzęgle w Zetorze nie chodzi mi o pedał sprzęgła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 17:15

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Jeśli nie chodzi o pedał, to tej dźwigni nie da się wcisnąć, a jedynie zaciągnąć. Trzeba smarować linkę i resztę mechanizmu. Jeśli w swojej odpowiedzi wstawisz przecinek w odpowiednim miejscu, to odpowiedź będzie inna.