Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

463 odpowiedzi na ten temat

#61 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 20:16

Wszystko o sprzęgle w Zetorze to sprobuj go troche popuscic na wysprzegliku.odkrec ta nakretke 8 ktora jest na precie nad wysprzeglikiem

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 23:36
  •  

#62 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 13 sierpień 2008 - 21:44

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Podepne sie pod temat i zadam pyatanie: Co jest przyczynątego że mi czasmi sprzęglo 'znika' po wciśnieciu nic sie nie dzieje dopiero po 'podpompowaniu' wysprzęga, nie zapowietrza sie, i wysprzęglik nowy rzemieślniczy ...
Czy pompka sprzęgła jest taka sama jak ta od hamulców ?
Prosze o pomoc

#63 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 07:59

Wszystko o sprzęgle w Zetorze no właśnie ono ci się zapowietrzyło za to musisz podpompować

#64 Share V12

V12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:motocykle motoryzacja sprzęt audio

Napisany 14 sierpień 2008 - 12:41

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Ja mam mechanicznie i tez sie tak dzieje
Motocykliści to jedna rodzina :)
Honda CBR 900RR

#65 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 sierpień 2008 - 17:50

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Ale przy odpowietrzaniu nie wylatuje powietrze z tego korka na wysprzęgliku..
Gdzie mozę leżeć przyczyna? poprostu pompka czy możliwe że coś 'głębiej' ?
PEdał jest przy pierwszym wciśnieniu miękki i nie wysprzęgla a przy drugim wciśnięiu jest wszystko jak najbardziej w porządku..;|

#66 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 08:30

Wszystko o sprzęgle w Zetorze może pompka ci szwankuje albo prędzej jeszcze nie odpowietrzyłeś jakiś czas temu też tak miałem tylko nie pamiętam czy samo przeszło czy odpowietrzałem co jakiś czas .Wiesz pompka jest na górze a siłownik na dole a powietrze gdzie się zbierze.
V12 to jakiego ty masz zetora ??

#67 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 10:03

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

może pompka ci szwankuje albo prędzej jeszcze nie odpowietrzyłeś jakiś czas temu też tak miałem tylko nie pamiętam czy samo przeszło czy odpowietrzałem co jakiś czas .Wiesz pompka jest na górze a siłownik na dole a powietrze gdzie się zbierze.
V12 to jakiego ty masz zetora ??

Bede własnie musiał dostać się do pompki tylko nie wiem czy od przodu kabiny czy od wewnątrz?
Zauważyłem że na zimnym sie tak nie dzieje i jest to bardzo losowe czyli raz jest ok a raz pedał sie wciska lżej od gazu i do oporu
Mam jeszcze mały luz na tym popyczhaczu co idzie od pedała do pompki
Jak wróce z urlopu sie ede za to brał ;)

#68 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 13:34

Wszystko o sprzęgle w Zetorze niestety musisz od przodu zdjąć osłonę (4 śruby i zręczne ruchy)

#69 Share V12

V12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 13:45

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Tak jak w tytule 7045 nie wszystkie były na chydraulice problemu nie rozwiązałem
Honda CBR 900RR

#70 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 15:24

Wszystko o sprzęgle w Zetorze i co że niby masz sprzęglo sterowane nie płynem ,może to przeróbka ,slyszałem że ktoś zalożył linkę od bizona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share V12

V12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 17:19

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Nie mam linki tylko normalne orginalne dzwignie od pierwszego i drugiego stopnia on był z angli sprowadzony
Honda CBR 900RR

#72 Share pawlak

pawlak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 21:06

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam

W nie długim czasie szykuje się do wymiany sprzęgła okazuje sie ze moje łapki od sprzęgła starły sie o jakieś 50% nie wiem czy przez to nie mogę włączyć womu może tak, proszę o informacje no co zwrócić uwage robiąc wymiane... Ostatnio poluzowałem je troch no i chyba za bardzo bo podczas jazdy urwało mi jedną i wyrzuciło przez okienko, dobrze że od womu to jeszcze moge jechać ale to nie robota wałek whodzi dopiero jak silnik prawie gaśnie przy małych obrotach, no i ceny: w agromie szczecin koszt całego sprzęgła to 1000zł tarcza po 150 zł bardzo drogie czy lepiej rozebrać i wymieniać poszczeólne części?? Panowie może jakieś porady nie wymieniałem jeszcze cześniej
Dzięki bardzo

Pozdrawiam
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:51.
pisanie z włączonym caps lookiem

#73 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 21:33

Wszystko o sprzęgle w Zetorze To moze sie nie bierz a to jak nie wiesz co i jak. Cos przekombinujesz i narobisz sobie tylko kosztow. Jak Ci dobry mechanik to rozbierze to powie czy cale sprzeglo do wymiany czy cos moze jeszcze posmigac. P.s. nie Pisz posta wielkimi literami. pozdrawiam.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#74 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 21:36

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Ja Ci dam dobra rade nie pisz z włączonym Caps Lockiem ;) a tego posta edytuj
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#75 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 21:54

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Ja w zeszłym roku robiłem sprzęgło w 7245 takie samo jak w 7211 i części wyniosły mnie chyba coś około 1000 zł a kupowałem tarcze łapki sprężynki te grzybki jedno lustro (czy tam docisk) jedno wyrównał mi tokarz i chodzi no i obydwa łożyska oporowe.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#76 Share pawlak

pawlak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 10:01

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Jeśli chodzi o mechaników to do końca nie jestem przekonany,zależy mi na jakiś uwagach co do wymiany na co zwrócić uwagę no i co wymienić mimo wszystko jak już będzie rozpołowiony, reszte wykonają moje ręce , poztym mam katalog napraw gdzie wymiana opisana jest krok po kroku jest on przydatny. Gdy szukałem wstepnie częsci takich jak tarcza dociski to spotkałem się z dużą rozbieżnością cen 0d 80 do 150 zł ,może ktoś wie od czego to zależy???

Pozdrawiam

#77 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 10:14

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ceny pewnie zależą od producenta , u mnie nie wyłączał się sprzęgło od WOM bo były zepsute frezy na dżwigience od wyłączania sprzęgła tej co pcha łożysko

#78 Share pawlak

pawlak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 10:55

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Tak też przupuszczam ale bubla nie chce kupić.Właśnie testowałem moje sprzęgło zaparłem się o stodołe zetorkiem no i pięknie ciągnie wkopał się po ramę, ale ta łapki to starte są o jakieś 50% nu i szumią bardzo bo już wszystko polużnione na srubach kontrujących, a jak rozbierę to będę miał jak na dłoni.

#79 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 13:59

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Nie wiem czy w instrukcji napraw piszę o tym ale musisz wycentrować tarcze, bo frezy ci nie spasuja a jak sprzęgło będzie poskręcane to tarczy w bok nie przesuniesz.Sę na to dwa sposoby, mechanicy maje zazwyczaj stare wałki I i II stopnia i nimi wtyrównują wszystko przy skręcaniu, albo nie skręcaj sprzęgła na gotowo tylko po zjechaniu skręć je i wyreguluj.Mam na myśli przykręcenie tarczy dociskowej do koła zamachowego ( 12 śrub m 8X35).
Poza tm wymień uszczelnienia i to wszystko co wyda ci się podejżane.Bamboocha o tym pisze.
U mnie te frezy o których pisze sebe1030 były ok ale bardzo mało się zazębiały i poprawiłem to.
I jeszcze zwróć uwaga na prozaiczne sprawy np. prawidłowo odwrócana tarcza czy sprężyna tależowa.

POWODZENIA.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pawlak

pawlak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 18:29