Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

463 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 17:46

Wszystko o sprzęgle w Zetorze A smarowałeś je kiedykolwiek? Może wystarczy posmarować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 03:10
  •  

#42 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 18:36

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Musisz rozpołowić ciągniki i je wymienić koszty nie są aż takie straszne :D

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#43 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 19:14

Wszystko o sprzęgle w Zetorze lozyska nie mozna nasmarowac bo jest kryte.a olejem to tylko przesuw sie smaruje.obejrzyj przez okienko stan lapek sprzegla jesli sa zdarte to czeka cie rozjazd.ewentualnie jedna z lapek moze byc zle ustawiona i wtedy wystarczy wyregulowac.1000 mtg przy dzisiejszej jakosci czesci to duzo

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#44 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 20:26

Mam problem zauważyłem że w moim Zetorze 6340 dziwnie piszczy sprzęgło pod obciążeniem . Co może być przyczynom tego dziwnego piszczenia ,, Może źle wyregulowane sprzęgło "

PS Jak można dobrze wyregulować samemu sprzęgło w zetorze 6340

Ale tylko pod obciazeniem?U mnie w zetorze piszczalo ale po tym jak ojciec cos tam regulowal bo ciagnelo(jak sie pozniej okazalo to nie w ta strone krecil :D )Tylko ze u mnie to nie bylo roznicy czy to pod obciazeniem czy bez.Pozniej ojciec tam pokrecil i juz jest wszystko ok :) Na twoim miejscu zaczal bym od tego-bo jak rozpolowisz to moze sie okazac ze jest tam ok :D

A jesli to wyregulowanie nie pomoze to tak jak panowie wczesniej pisali-lozysko oporowe.

#45 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 24 luty 2008 - 22:24

Wszystko o sprzęgle w Zetorze A więc tak jak zetor ma nieźle dociążony tył i jak sie zaciągnie sprzęgło od wałka i włonczy np :włanczam 2 i puszczam sprzęgło to zetor nawet nie srgnie a jak puszcze sprzęgło to normalnie chodzi nie wiem co sie dzieje
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:54.

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#46 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 luty 2008 - 22:28

A więc tak jak zetor ma nieźle dociążony tył i jak sie zaciągnie sprzęgło od wałka i włonczy np :włanczam 2 i puszczam sprzęgło to zetor nawet nie srgnie a jak puszcze sprzęgło to normalnie chodzi nie wiem co sie dzieje

Które, kiedy puszczasz, bo z treści nie dowiedziałem się

#47 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 24 luty 2008 - 22:34

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Np : jak mam 8t obornika na tyle i zaciągam sprzęgło od wałka i wżucam bieg to w ogóle nie rusza. Nie umiem tego lepiej wytłumaczyć ;/

Bo niby sprzęgło od biegów a sprzegło od wałka to to samo

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#48 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 luty 2008 - 23:06

Np : jak mam 8t obornika na tyle i zaciągam sprzęgło od wałka i wżucam bieg to w ogóle nie rusza. Nie umiem tego lepiej wytłumaczyć ;/

Bo niby sprzęgło od biegów a sprzegło od wałka to to samo

To ręczne chyba za mocno podciągnięte, jak popuszczasz to kiedy zaczyna ruszać, w jakim położeniu dźwigni

#49 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 24 luty 2008 - 23:31

Wszystko o sprzęgle w Zetorze no jest za mocno podciągnięte.... miałem ten sam problem kiedyś.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#50 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 25 luty 2008 - 07:54

To ręczne chyba za mocno podciągnięte, jak popuszczasz to kiedy zaczyna ruszać, w jakim położeniu dźwigni

Jak do samego spodu puszcze to rusza dopiero ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 25 luty 2008 - 08:25

Wszystko o sprzęgle w Zetorze to musisz popuścić.. a to tak nagle ci się zrobiło czy jak??/

#52 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 25 luty 2008 - 08:43

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Już wcześniej coś sie działo ale tera tylko 10 rozrzutników rozwoziliśmy to moza jeszcze to przeżyć ale na wiosne jak będzie koło 60 to jak najszybciej musimy to naprawić.

Ale to tylko sie dziej jak jest zetorek dobrze dociążony z tyłu ;/

#53 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 25 luty 2008 - 08:49

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ale co masz na myśli dociążony z tyłu chodzi ci o wom??? u mnie na poczatku było coś takiego jak u ciebie i stopniowo to sie zminiało że teraz wogule praktycznie nie bierze(musze to zrobić). spróbuj popuścić go tak aby brało w połowie mniej więcej i zobaczysz jak będzie się zachowywać . A dignia jak chodzi lekko czy cieżko??? Bo gdzieś o tym już była mowa na ten temat na af.

#54 Share ralf

ralf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 25 luty 2008 - 18:09

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ja tez tak miałem i było za mocno podciagniete sprzegło womu jak zaciagniesz dzwignie sprzegła wom to działa razem sprzegło pierwszego stopnia i nawet jak puscisz pedał sprzegła to ciagnik nie rusza albo rusza powoli ale jak pusc sie dzwignie sprzegła wom to normalnie jedzie jak ciagnik nie jest obciazony to troche w poslizgu i jakos ruszy a jak masz obciazony to juz nie przekazuje mocy popusc linke albo tam jest ciegiełko malitkie ze srubki szustki wystarczy tylko kilka obrotów

#55 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 25 luty 2008 - 19:49

Wszystko o sprzęgle w Zetorze nie boisz sie ze za wywozenie obornika odbiora ci doplaty[wystarczy zyczliwy sasiad]jak masz sprzeglo wom za mocno podciagniete to slychac pisk lozyska wlaczajacego chyba ze lapki tak zjechane ze ledwo biora.I i II stopien sa na oddzielnych lozyskach i walkach wiec jedno nie powinno blokowac drugiego chyba ze masz cos urwane w sprzegle i czeka cie rozpolawianie.najpierw zobacz przez wziernik na sucho co sie dzieje

#56 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 25 luty 2008 - 20:07

ja tez tak miałem i było za mocno podciagniete sprzegło womu jak zaciagniesz dzwignie sprzegła wom to działa razem sprzegło pierwszego stopnia i nawet jak puscisz pedał sprzegła to ciagnik nie rusza albo rusza powoli ale jak pusc sie dzwignie sprzegła wom to normalnie jedzie jak ciagnik nie jest obciazony to troche w poslizgu i jakos ruszy a jak masz obciazony to juz nie przekazuje mocy popusc linke albo tam jest ciegiełko malitkie ze srubki szustki wystarczy tylko kilka obrotów

Dokładnie tak jak piszesz mam trzeba pogrzebać jak najszybciej bo troche będzie wywożenia pod kuku a innego ciągnika nie mam takiego co da rade z tym rozrzutnikiem ;/

nie boisz sie ze za wywozenie obornika odbiora ci doplaty[wystarczy zyczliwy sasiad]

Odrazu zaorałem a sąsiadów takich nie mam chyba że z innej wsi

chyba ze masz cos urwane w sprzegle i czeka cie rozpolawianie

A ile może kosztować wymiana sprzęgła od wom'u?

Ale nic nie jest za mocno podciągnięte bo już popuszczałem i podciągałem i to samo ;/

#57 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 11:10

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Sprzęgło naprawione pierwszy stopień sprzęgła był zjechany, ale już naprawiliśmy i jest git ;]

Temat można zamknąć ;]

#58 Share V12

V12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:motocykle motoryzacja sprzęt audio

Napisany 09 sierpień 2008 - 10:07

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam
Nie dawno było robione u nas sprzegło i dzis podczas orki zauwazyłem nie pokojaca rzecz otórz pod obciązeniem zmniejsza sie sie luz miedzy dzwigienkami sprzegła a łozyskiem wyciskowym
Mam spegło 2 stopnia reczne 5 minutowe i kiedy ciągnik stoi to wyczuje pociagajac wajcha luz miedzy łozyskiem a dzwigienka a pod obciazeniem nie ma zadnego luzu i słychac charakterystyczny odgłos łozyska wyciskowego
Łuz miedzy dzwigniami a łozyskiem 2 stopnia mam ok 2mm 1 stopnia ok 3
Podejzewam ze to luz osiowy wału lub skrzyni to powoduje bo regulacja jest przeprowadzona prawidłowo odkrecic tez sie raczej nie ma nic prawa zresta parzyłem
pozdr
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:52.

Motocykliści to jedna rodzina :)
Honda CBR 900RR

#59 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 20:54

Wszystko o sprzęgle w Zetorze w jaki sposob to zauwazyles?w czym problem jesli dobrze biegi wchodza.lozysko dociskowe 1 stopnia chodzi swobodnie po walku i tylko naciskajac sprzeglo je przesuwasz do lapek a z powrotem ma luz i samo sie odsuwa.natomiast 2 stopnia chodzi w widelkach i jak je ustawisz tak sie obraca.gdy bys je za bardzo podkrecil to slychac charakterystyczny szum

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share V12

V12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Zainteresowania:motocykle motoryzacja sprzęt audio

Napisany 10 sierpień 2008 - 12:17

Wszystko o sprzęgle w Zetorze No własnie jak ciągnik stoi to jest luz ustawiony dobry a jak pójdzie pod odciązenie to słychac charakterystyczny szum i dzwignia nie ma luzu po wciśnieciu sprzegła wraca do normy
pozdr
Motocykliści to jedna rodzina :)
Honda CBR 900RR