Polecane posty

Adik_ziel    3

Już wcześniej coś sie działo ale tera tylko 10 rozrzutników rozwoziliśmy to moza jeszcze to przeżyć ale na wiosne jak będzie koło 60 to jak najszybciej musimy to naprawić.

 

Ale to tylko sie dziej jak jest zetorek dobrze dociążony z tyłu ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

ale co masz na myśli dociążony z tyłu chodzi ci o wom??? u mnie na poczatku było coś takiego jak u ciebie i stopniowo to sie zminiało że teraz wogule praktycznie nie bierze(musze to zrobić). spróbuj popuścić go tak aby brało w połowie mniej więcej i zobaczysz jak będzie się zachowywać . A dignia jak chodzi lekko czy cieżko??? Bo gdzieś o tym już była mowa na ten temat na af.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

ja tez tak miałem i było za mocno podciagniete sprzegło womu jak zaciagniesz dzwignie sprzegła wom to działa razem sprzegło pierwszego stopnia i nawet jak puscisz pedał sprzegła to ciagnik nie rusza albo rusza powoli ale jak pusc sie dzwignie sprzegła wom to normalnie jedzie jak ciagnik nie jest obciazony to troche w poslizgu i jakos ruszy a jak masz obciazony to juz nie przekazuje mocy popusc linke albo tam jest ciegiełko malitkie ze srubki szustki wystarczy tylko kilka obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

nie boisz sie ze za wywozenie obornika odbiora ci doplaty[wystarczy zyczliwy sasiad]jak masz sprzeglo wom za mocno podciagniete to slychac pisk lozyska wlaczajacego chyba ze lapki tak zjechane ze ledwo biora.I i II stopien sa na oddzielnych lozyskach i walkach wiec jedno nie powinno blokowac drugiego chyba ze masz cos urwane w sprzegle i czeka cie rozpolawianie.najpierw zobacz przez wziernik na sucho co sie dzieje


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
ja tez tak miałem i było za mocno podciagniete sprzegło womu jak zaciagniesz dzwignie sprzegła wom to działa razem sprzegło pierwszego stopnia i nawet jak puscisz pedał sprzegła to ciagnik nie rusza albo rusza powoli ale jak pusc sie dzwignie sprzegła wom to normalnie jedzie jak ciagnik nie jest obciazony to troche w poslizgu i jakos ruszy a jak masz obciazony to juz nie przekazuje mocy popusc linke albo tam jest ciegiełko malitkie ze srubki szustki wystarczy tylko kilka obrotów

 

Dokładnie tak jak piszesz mam trzeba pogrzebać jak najszybciej bo troche będzie wywożenia pod kuku a innego ciągnika nie mam takiego co da rade z tym rozrzutnikiem ;/

 

nie boisz sie ze za wywozenie obornika odbiora ci doplaty[wystarczy zyczliwy sasiad]

 

 

Odrazu zaorałem a sąsiadów takich nie mam chyba że z innej wsi

chyba ze masz cos urwane w sprzegle i czeka cie rozpolawianie
A ile może kosztować wymiana sprzęgła od wom'u?

 

 

Ale nic nie jest za mocno podciągnięte bo już popuszczałem i podciągałem i to samo ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Sprzęgło naprawione pierwszy stopień sprzęgła był zjechany, ale już naprawiliśmy i jest git ;]

 

Temat można zamknąć ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

Nie dawno było robione u nas sprzegło i dzis podczas orki zauwazyłem nie pokojaca rzecz otórz pod obciązeniem zmniejsza sie sie luz miedzy dzwigienkami sprzegła a łozyskiem wyciskowym

Mam spegło 2 stopnia reczne 5 minutowe i kiedy ciągnik stoi to wyczuje pociagajac wajcha luz miedzy łozyskiem a dzwigienka a pod obciazeniem nie ma zadnego luzu i słychac charakterystyczny odgłos łozyska wyciskowego

Łuz miedzy dzwigniami a łozyskiem 2 stopnia mam ok 2mm 1 stopnia ok 3

Podejzewam ze to luz osiowy wału lub skrzyni to powoduje bo regulacja jest przeprowadzona prawidłowo odkrecic tez sie raczej nie ma nic prawa zresta parzyłem

pozdr

Tematy połączone

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

w jaki sposob to zauwazyles?w czym problem jesli dobrze biegi wchodza.lozysko dociskowe 1 stopnia chodzi swobodnie po walku i tylko naciskajac sprzeglo je przesuwasz do lapek a z powrotem ma luz i samo sie odsuwa.natomiast 2 stopnia chodzi w widelkach i jak je ustawisz tak sie obraca.gdy bys je za bardzo podkrecil to slychac charakterystyczny szum


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No własnie jak ciągnik stoi to jest luz ustawiony dobry a jak pójdzie pod odciązenie to słychac charakterystyczny szum i dzwignia nie ma luzu po wciśnieciu sprzegła wraca do normy

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

to sprobuj go troche popuscic na wysprzegliku.odkrec ta nakretke 8 ktora jest na precie nad wysprzeglikiem


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Podepne sie pod temat i zadam pyatanie: Co jest przyczynątego że mi czasmi sprzęglo 'znika' po wciśnieciu nic sie nie dzieje dopiero po 'podpompowaniu' wysprzęga, nie zapowietrza sie, i wysprzęglik nowy rzemieślniczy ...

Czy pompka sprzęgła jest taka sama jak ta od hamulców ?

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam mechanicznie i tez sie tak dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ale przy odpowietrzaniu nie wylatuje powietrze z tego korka na wysprzęgliku..

Gdzie mozę leżeć przyczyna? poprostu pompka czy możliwe że coś 'głębiej' ?

PEdał jest przy pierwszym wciśnieniu miękki i nie wysprzęgla a przy drugim wciśnięiu jest wszystko jak najbardziej w porządku..;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

może pompka ci szwankuje albo prędzej jeszcze nie odpowietrzyłeś jakiś czas temu też tak miałem tylko nie pamiętam czy samo przeszło czy odpowietrzałem co jakiś czas .Wiesz pompka jest na górze a siłownik na dole a powietrze gdzie się zbierze.

V12 to jakiego ty masz zetora ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
może pompka ci szwankuje albo prędzej jeszcze nie odpowietrzyłeś jakiś czas temu też tak miałem tylko nie pamiętam czy samo przeszło czy odpowietrzałem co jakiś czas .Wiesz pompka jest na górze a siłownik na dole a powietrze gdzie się zbierze.

V12 to jakiego ty masz zetora ??

Bede własnie musiał dostać się do pompki tylko nie wiem czy od przodu kabiny czy od wewnątrz?

Zauważyłem że na zimnym sie tak nie dzieje i jest to bardzo losowe czyli raz jest ok a raz pedał sie wciska lżej od gazu i do oporu

Mam jeszcze mały luz na tym popyczhaczu co idzie od pedała do pompki

Jak wróce z urlopu sie ede za to brał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak w tytule 7045 nie wszystkie były na chydraulice problemu nie rozwiązałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

i co że niby masz sprzęglo sterowane nie płynem ,może to przeróbka ,slyszałem że ktoś zalożył linkę od bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mam linki tylko normalne orginalne dzwignie od pierwszego i drugiego stopnia on był z angli sprowadzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak    0

Witam

 

W nie długim czasie szykuje się do wymiany sprzęgła okazuje sie ze moje łapki od sprzęgła starły sie o jakieś 50% nie wiem czy przez to nie mogę włączyć womu może tak, proszę o informacje no co zwrócić uwage robiąc wymiane... Ostatnio poluzowałem je troch no i chyba za bardzo bo podczas jazdy urwało mi jedną i wyrzuciło przez okienko, dobrze że od womu to jeszcze moge jechać ale to nie robota wałek whodzi dopiero jak silnik prawie gaśnie przy małych obrotach, no i ceny: w agromie szczecin koszt całego sprzęgła to 1000zł tarcza po 150 zł bardzo drogie czy lepiej rozebrać i wymieniać poszczeólne części?? Panowie może jakieś porady nie wymieniałem jeszcze cześniej

Dzięki bardzo

 

Pozdrawiam

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker
pisanie z włączonym caps lookiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze sie nie bierz a to jak nie wiesz co i jak. Cos przekombinujesz i narobisz sobie tylko kosztow. Jak Ci dobry mechanik to rozbierze to powie czy cale sprzeglo do wymiany czy cos moze jeszcze posmigac. P.s. nie Pisz posta wielkimi literami. pozdrawiam.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja Ci dam dobra rade nie pisz z włączonym Caps Lockiem ;) a tego posta edytuj




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja w zeszłym roku robiłem sprzęgło w 7245 takie samo jak w 7211 i części wyniosły mnie chyba coś około 1000 zł a kupowałem tarcze łapki sprężynki te grzybki jedno lustro (czy tam docisk) jedno wyrównał mi tokarz i chodzi no i obydwa łożyska oporowe.


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez Konrad1245
      Witam mam taki problem gdyż ciagnik jest niby na luzie ale gdy puszczam sprzęgło nadal jedzie dodam ze nie mogę wbić zadnego innego biega chyba się zakleszczyły biegi jeśli tak to jak do tego się zabrać żeby je odkleszczyc pomocy 
    • Przez staszek87
      Witam. Mam problem ze skrzynia biegow Range Command. Na plaskim terenie dziala bez zarzutu jak ciagnik stoi z górki ciezko jest wbic jazde do tylu. Skrzynia wyskakuje na N. Kiedy stoi pod górkę zdarza sie choc rzadziej problem z ruszeniem do przodu również po zalaczeniu rewersu i puszczeniu sprzegla wyskakuje na N. Skrzynia sie kalibruje bez problemu. Poziom oleju centymetr od max. Olej na skrzyni wymieniany ok 800mth filtr 200mth temu. Serwis nie wykryl błędów. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez Dominikst
      Witam, posiadam zetora 9540 z 4 biegową skrzynią. Po skończeniu rozrzucania obornika biegiem 1 z przyspieszaczem nie mogę już wyrzucić biegu. Wajcha zaklinowała się na 1 biegu, nie da się zmienić na inny bieg.  Co jest przyczyną? Co mam robić?
      Dodam jeszcze, że za każdym razem, gdy chciałem zredukować z wyższego biegu na 1 to był zgrzyt, musiałem poczekać, aż traktor się zatrzyma.
    • Przez Kobra66
      Witam! Potrzebuję pomocy odnośnie sprzęgła a mianowicie ciągnik kupiony z rozsypanym sprzęgłem czyli nie na chodzie, sprzęgło udało się poskładać ale nie wiem jak mają być powkręcane śrubki regulacyjne w dźwigienkach aby nie były za długie lub za krutkie i jeszcze jedna sprawa jak prawidłowo krok po kroku wyregulować sprzęgło 1i 2 stopień. I czy da się je wyregulować przed spułowieniem czy tylko i wyłącznie po społowieniu ciągnika. Wszystkie informacje będą cenne gdyż nie mam instrukcji obsługi a najlepiej by było jakby było coś z instrukcji napraw. Jeżeli ktoś posiadał by coś takiego to będę wdzięczny, pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj