Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

463 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 22:16

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Widzę że masz Zetora 7011, a więc w tych modelach sprzęgło jest włączane mechanicznie. Skrzynia mogła być od nowszego modelu np.7211 w których sprzęgło było uruchamiane hydraulicznie, dlatego mechanik wyrzucił wysprzęglik.
Jeżeli chodzi o drugi problem, to z tego co zrozumiałem chodzi ci o hamulec skrzyni biegów. Pręt który można regulować od tego hamulca powinien być połączony z dźwignią sprzęgła, Jeżeli ten mechanizm działa, to przy zmianie biegów jest mniej zgrzytów. Hamulec skrzyni był w 7011 więc mechanik cię okłamał że jest on nie potrzebny.

Edytowany przez Dewro, 29 czerwiec 2014 - 22:21.

Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 21:51
  •  

#342 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 23:17

w 7745 mam zalozona sprezyne i daje to tyle ze czasami lekko nacisne sprzeglo i ciagnik staje w miejscu,tak jak by brakowalo "polsprzegla" w porownaniu z 6245 inaczej sie jezdzi. gdy talerzyk przytrzymujacy sprzezyne sie wydrze to nie mozna kupic nowego tak mial znajomy.

Jacus, podejrzewam ,że sprężyna jest dobra jak jest pedał połączony na sztywno cięgnem.Na wysprzęgliku już nie da się tak wyczuć,bo ma mały skok i sprężyna stawia opór przez to brak półsprzęgła.
A części są z tego co widzę dostępne bez problemu :
spreżyna https://www.google.p...TF-8#q=57112103
pierścień sprężyny:https://www.google.p...TF-8#q=57112104

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#343 Share Piotrek48

Piotrek48

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:36

Wszystko o sprzęgle w Zetorze @Radekk Łożysko oporowe od womu jest na sprężynach i po wypchnięciu i wraca do tej samej pozycji zaś łożysko pierwszego stopnia po wychnięciu przez widełki nie wraca do pozycji w której było przed wypchnieciem czy tak powinno być?

#344 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 19:08

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Tak właśnie ma być, tą sprężynę można tam założyć,tylko pytanie po co?Jak nie naciskasz pedału to łożysko nie ma żadnych oporów tylko kreci się swobodnie. Nawet katalog części jej nie przewiduje ani fabrycznie nie zakładano tego. Na tej rurze po której chodzi łożysko jest nawet nacięty rowek na zabezpieczenie tej sprężyny. Tylko poczytaj posty wyżej i kolega Jacus ma w jednym zetorze założoną sprężynę a w drugim nie i stwierdził ,że tam gdzie sprężyna jest ciężko wyczuć tzw. półsprzęgło.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#345 Share Piotrek48

Piotrek48

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 15:03

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dziś dostałem wreszcie nowe łożysko wraz z kołnierzem,stare łożysko chodziło po tej tuleji bardzo ciężko,by wróciło to neutralnej pozycji trzeba było go pchnąć dwoma rękami.Nowe łożysko można przesuwać jednym palcem,czy stare łozysko mogło być uszkodzone??

#346 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 22:00

Sprzęgło mi słabo kontaktuje i biegi harczą przy włanczaniu,

Tarcze nowe a łapki mam przy samym łożysku, wysprzeglik odpowietrzony.

Gdyby zwiekszyc długość tego pręciku który wchodzi w wysprzeglik lub próbować zmienić położenie wysprzeglika względem tego precika ? Wsumie pompka  trochę luzna bo te otwory już jajowate ale żeby to była głowna przyczyna?

#347 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 22:19

tak sie wlasnie ustawia tym pretem polozenie wysprzeglika albo wloz do bolca w wysprzegliku nakretke zeby wydluzyc skok sprzegla i skasowac ewentualny luz

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#348 Share greghorn

greghorn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 15:34

Zetor Proxima 8441.

Potrzebuję ustawić sprzęgło po wymianie tarcz. Sprzęgło trochę się różni od starszych modeli, przede wszystkim regulacją WOM-u, można jej dokonać tylko na zdemontowanym sprzęgle. Na załączonym zdjęciu strzałkami pokazałem regulację sprzęgła jezdnego i WOM-u

I teraz pytania:

- wymiary 25 i 37 są aktualne również dla Proximy?

- od czego do czego liczy się ten wymiar? dobrze myślę że odległości mam mieć w zakresie pokazanym czerwoną strzałką - między frezem na tarczy WOM, a powierzchnią łapki?

Załączony plik  IMAG0481.jpg   120,2KB   2 pobrań

Edytowany przez greghorn, 13 styczeń 2015 - 15:35.

#349 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 18:45

Witam 

Ostatnio w  Zetorze 5211 zaczęło dziać się coś dziwnego co jakiś czas a mianowicie pedał sprzęgła "twardy" ciężko go wdusić a jak już zostaje wciśnięty zaczyna coś zgrzytać i bieg jak się włączy to  nie jedzie tak jakby był cały czas wysprzęglony. Po spuszczeniu niewielkiej ilości płynu z wysprzeglika  wszystko wraca do normy co to może być ? 

#350 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 20:24

sprawdź wężyk może gdzieś jest przegięty czy ściśnięty albo był , może jeszcze pompka szwankować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 maj 2015 - 21:02

Problem jest taki, 3 łapki są oparte o koło zamachowe, tak ma być ? Druga sprawa nie chowa się łozysko WOM stanowi to jakiś problem czy może to tak być?

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#352 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 16 maj 2015 - 22:01

Witam

Jesteśmy w trakcie remontu 7211. Mam w związku z tym kilka pytań. Jak powinna wyglądać regulacja sprzęgła wom ponieważ ostatnio już nie dało się wrzucić womu bez trzeszczenia- ponadto wajcha bardzo ciężko chodzi bo jest na maksa podciągnięta. (Podczas rozbierania zauważyliśmy że tłoczek od pneumatycznego załączania wom stawia opór wygląda jakby to było przyczyną?)

Jak powinien wyglądać luz na tych pierścieniach synchronizatora (niewiem jak to się nazywa)- ponieważ był luz w sklepie polecili nam założenie pierścieni dystansowych daliśmy ze dwa ale na idealnie szczelnie tego nie zrobiliśmy- jak to powinno wyglądać?

Jak ktoś ma objawy terkotania na wstecznym i 2 to może sobie zobaczyć zdjęcia co jest przyczyną.

Załączone pliki

Edytowany przez grzepo, 16 maj 2015 - 22:09.

#353 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:10

regulacja WOM-u -zdjęcia poniżej  ( jest od nowszej serii 5320 ale wygląda identycznie) . Jeśli chodzi o nie wysprzęglanie i trzeszczenie to miałem identyczną sytuację ia przyczyną okazało się zacinanie tarczy sprzęgłowej na frezie z racji chyba dość rzadkiego używania. Pomogło oczyszczenie i nasmarowanie.

Regulacja synchronizatora -tekst :

Załączone pliki

Edytowany przez DarekD, 17 maj 2015 - 08:31.

nowy

#354 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 maj 2015 - 21:07

Dzieki

#355 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 14 sierpień 2015 - 12:13

Więc tak - przestał mi działać 2 stopień sprzęgła w 5211 . Ponaciągałem gdzie tylko się dało , luz na łopatkach ustawiłem minimalny i na prawie 1 dzień pomogło , ale niestety problem powrócił . Co mogło wysiąść ?     Seweryn pomocy !!!

Edytowany przez zetorki12, 14 sierpień 2015 - 14:58.

ZETOR TEAM

#356 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 07:25

Trudno powiedzieć. Trzeba sprawdzić czy wszystkie elementy pod łapami są w porządku. Podkładki, same łapy, czy nie łapie łożyska, nie pękły widełki, linka się nie urywa. Gdyby to była tarcza czy popękane podkładki luz by malał. Jeśli są uszkodzone widełki, miseczki w łapach,krzywią się łapy, naciąga linka z powodu przetarć lub pancerz to luz na łapach będzie rósł. Tu bym szukał.  

Chyba że rozleciały się okładziny i wpada jedna na drugą nie pozwalając się cofnąć dociskowi. Musisz szukać.

KPK Kumurun Team

#357 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 07:31

Czyli bez rozpołowienia się nie obejdzie . Przez okienko wygląda jakby się coś zapiekło , bo łapy nie dają rady popchać docisku . No nic - dzięki .

ZETOR TEAM

#358 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 07:36

Znaczy jak popchać? Bo to że jest za duży luz powoduje niewysprzęglanie. A brak ruchu to znów co innego. Same łapy praktycznie nie maja możliwości się zablokować, zapiec może jedynie linka. Musisz sprawdzić czy to wina samego sprzęgła czy mechanizm. Przed rozpłowieniem sprawdź samo sterowanie łożyskiem, zobacz czy w ogóle się ono porusza. 

KPK Kumurun Team

#359 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1371 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 07:41

Porusza , z tego co piszesz to najbardziej pasują rozleciane okładziny .

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 07:44

Mogą być. Upewnij się że to co na zewnątrz jest ok, pod łożysko podłóż coś sztywnego i zaciąg tak by oparło się z oporem. Jeśli pękną widełki to łożysko też się porusza póki nie poczuje oporu. Choć to wiele nie zmienia bo w tym przypadku też rozpoławianie.

KPK Kumurun Team