Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

463 odpowiedzi na ten temat

#321 Share niesamowity90

niesamowity90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 12:13

Wszystko o sprzęgle w Zetorze WItam !

W moim 7745 też jest coś nie tak ze sprzęgłem, trzeba zaznaczyć że Zetor podobno stał parę lat bez używania.

Ogólnie sprzęgło wciska się i odchodzi ciężko, była taka sytuacja że przy wciśnięciu sprzęgła do końca na biegu ciągnik dalej jechał, zrobiło się niebezpiecznie, bo można było wjechać w budynek :unsure:
Od tego wszystkiego jak jadę czwórką dajmy na to i chcę z rozpędem wrzucić piątkę robi się opóźnienie przez te wolno działające sprzęgło

Od czego zacząć poszukiwania usterki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 11:24
  •  

#322 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 20:56

Wszystko o sprzęgle w Zetorze jak stał nieużywany to zardzewiał pewnie siłownik-wysprzęglnik może tez niedomagać pompka , narazie wymień płyn i odpowietrz układ z hamulcami pewnie to samo potem próba w terenie z dala od budynków :P jak nie pomoże to musisz wymienic na nowe

#323 Share Kamilek256

Kamilek256

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 00:41

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam
Na poczatku sie przywitam bo jestem nowy na forum, Wiec siemano wszystkim!

Szybko opisze mój problem, traktor to zetor 5211 z 86r, po rozpółowieniu, rozłeżeniu i złożeniu sprzęgła, okazuje się ze traktor ma cały czas spięte sprzegło, podczas wciskania pedału widać że wysprzeglik pracuje i wypycha dzwignie, lecz dalej jedzie na wcisniętym. Pytanie czy ktos mógłby na swoim modelu zmieżyc na jaką dłaugość od położenia neutralnego po max wcisnięty pedał sprzęgła wysówa się wysprzeglik ? To by mi pomogło szybko zdjagnozowac czy po prostu jest cos nie halo z pompa lub wysprzęglikiem, i np czy za mało się nie wysuwa i dlatego nie rozpina docisku od tarczy.

Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź i pomoc

Pozdro dla wszystkich czytających :)

#324 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 14:15

Nie wiem jaki jest skok wysprzęglika, ale na początek sprawdź czy łapki są wyregulowane wg. instrukcji.
Możesz też odpowietrzyć wysprzęglik . Jest jescze jedna opcja podłóż nakretkę M6 pod cięgło a gniazdo wysprzęglika aby lepiej dociskał.
Jest jeszcze opcja ,że odwrotnie założyliście tarczę sprzęgłową.
http://www.fmix.pl/a...tor-5211-7745/1
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#325 Share Kamilek256

Kamilek256

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:10

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Łapki ustawiłem wstępnie na 25 i 37 mm, temat z tarczą sprzęgłową przerabiałem i już rozjeżdżałem ciągnik bo na początku w ogóle nie było sprzegła, teraz jak jest odwrócona o 180 stopni to nie rozpina, podejrzewam że coś bedzie nie tak z pompą albo wysprzeglikiem, idę zaraz zmienić przewód do pompy i zobacze co się bedzie działo.

A poza tym jak powinna byc prawidłowo zamontowana tarcza sprzegłowa ? bo juz mi się trochę pomieszało, tarcza ma na srodku wielowyopust, i z jednej strony stożek z wielowypustem jest dłuższy a z drugiej krótszy, ja zamontowałem krótszym w stronę silnika, czy to jest prawidłowo ?

wszystkie sugestie mile widziane

Dzieki za zainteresowanie

Pozdrawiam :)

Edytowany przez Kamilek256, 01 kwiecień 2014 - 21:12.

#326 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 21:35

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Obie tarcze sprzęgłowe maja być zamontowane dłuższym kołnierzem w stronę silnika. a wymiary ustawione jak podaje instrukcja.

#327 Share Kamilek256

Kamilek256

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:28

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Trochę mnie to dziwi, bo na poczatku jak założyłem pierwsza tarcze dłuższym w stronę silnika to napęd nie był wcale przekazywany, moze coś przoczyłem. Ruszam za chwilę zrobić tak jak piszesz, zamontuję obie dłuższym kołnieżem w stronę silnika.

Radekk a Ty rozumiem że swoje tak składałeś i wszystko działa tak jak należy ?

Bo musze się wstrzymać do jutra, bo wysypała mi się ta dłuzsza sruba z gwintem do regulacji

Edytowany przez Kamilek256, 02 kwiecień 2014 - 22:14.

#328 Share themr92582

themr92582

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Moje you tubehttp://www.youtube.com/user/mr92582

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:21

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam!!
Mam problem ze sprzęgłem w swoim 7011(posiadam sprzęgło mechanicznie)mianowicie sprzęgło nie wysprzęgla i nie mogę włożyć żadnego biegu.Wymieniłem tarcze,grzybki,wyregulowałem sprzęgło ale problem pozostał wciąż jest tak samo jak przed naprawą.Proszę o pilną pomoc!!

#329 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:54

Czy tarcze zamontowane dłuzszym kołnierzem w stronę silnika?
Czy jak naciskasz pedał łożysko naciska na łapki odpowiednio mocno ? Zaobserwuj to przez okienko ,a druga osoba niech naciska. Mógł puscić spaw na dzwigni lub klin na widełkach.
Pomijam kwestię ustawienia łapek jak ustawiłeś zgodnie z instrukcją.

#330 Share wdzfr

wdzfr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 maj 2014 - 19:51

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam :) Mam problem z ustawieniem sprzęgła w Zetorze, po wymianie wszystkich cześci tj. tarcze, łapki łożyska wyłączajace, sprężyny talerzowej, pompki, wysprzęglika, odpowietrzeniu układu (sprzęgło hydrauliczne ) sprzęgło strasznie nisko bierze, biegi zgrzytają i nie następuje całkowite rozłączenie skrzyni przy wciśnięciu do oporu. Łapki są ustawione prawidłowo.
Połączone

Edytowany przez danielhaker, 14 maj 2014 - 22:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 14 maj 2014 - 21:00

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Jak założone są tarcze sprzegłowe,dłuzszymi kołnierzami piast w którą stronę ?
Łapki ustawione prawidłowo czyli jak?
Jaki jest skok wysprzęglika podczas naciskania, można podłożyć nakrętkę pomiedzy popychacz a tłok wysprzęglika jeżeli jest tyle luzu.

#332 Share wdzfr

wdzfr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 maj 2014 - 22:05

Wszystko o sprzęgle w Zetorze tarcze sprzęgłowe ustawione dłuższymi końcami w stronę silnika, łapki były na początku ustawione na 25 mm ( dane z książki) lecz stwierdziliśmy że po podkręceniu będzie lepiej i dokręciliśmy jeszcze po 2 obroty łapki jezdne i ciut się poprawiło. Ale dalej to nie to. skoku nie mierzyłem, tylko zastanawia mnie czy podkładka coś da skoro wysprzęglik ustawi się znów pod inny wymiar, i będzie dalej tak samo.

#333 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 16 maj 2014 - 08:30

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Jak wszystko złożone prawidłowo to musi działać nie ma innego wyjścia. A może skrzywiła się tarcz podczas zjeżdżania silnika ze skrzynią.

#334 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:21

Wszystko o sprzęgle w Zetorze 25 mm luż między łapkami a łożyskiem oporowym ?Chyba ciut za dużo .Ustaw na max 4mm.

#335 Share Piotrek48

Piotrek48

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 12:23

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam.Rozpołowiłem ciągnik by zmienić tarcze sprzegła,jednak po dostaniu sie do środka zauważyłem że łożysko oporowe pierwszego stopnia nie wraca po wypchnięciu widełkami.Czym jest to spowodowane? Czy powinna być tam sprężyna jak przy drugim stopniu?Przed rozpołowieniem przy ruszaniu słychać było delikatny pisk(zgrzyt).Z góry dzięki za odpowiedzi.

#336 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 19:22

Wszystko o sprzęgle w Zetorze te łożysko to tak w ogóle się smaruje, z góry powinien być kawałek filcu pod rurkę. A co do sprężyn niepamiętam ale może i nie ma , jak uszu nie ma to nie było.

#337 Share Piotrek48

Piotrek48

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 18:11

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Łożysko nie ma żadnych uchwytów na sprężyne.Łożysko było smarowane,ale nie był to typowy pisk jak dla łożyska oporowego,powiedział bym że bardziej zgrzyt.Nowe łożysko zamówione może nowe będzie normalnie wracać.

#338 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 28 czerwiec 2014 - 21:20

W tej serii zetorów nie ma tam oryginalnie żadnej sprężyny, starsze zetory miały montowaną a tu zrezygnowano.
Tutaj łożysko jak nie jest naciskane to swobodnie się kręci bez oporu i w niczym to nie przeszkadza ,że się nie cofa.

#339 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:36

Wszystko o sprzęgle w Zetorze w 7745 mam zalozona sprezyne i daje to tyle ze czasami lekko nacisne sprzeglo i ciagnik staje w miejscu,tak jak by brakowalo "polsprzegla" w porownaniu z 6245 inaczej sie jezdzi. gdy talerzyk przytrzymujacy sprzezyne sie wydrze to nie mozna kupic nowego tak mial znajomy.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:42

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Mam taki problem przy moim Zetorze. Została wymieniona skrzynia biegów i okazało się że od starej skrzyni została odjęta pompka sprzęgła. Mechanik który to robił twierdzi że owa pompka nie jest potrzebna i dlatego ją odjął. Z tego co się orientowaliśmy to każdy kto ma takiego Zetora i podobnego to taka pompka istnieje. Proszę o opinie na ten temat i dodatkowo poradźcie w którym miejscu powinna być ona zamontowana.

Druga sprawa przy starej skrzyni przy korpusie jest taki jakby półksiężyc i to wygląda jakby jakiś hamulec czegoś i jest on zablokowany. Mechanik również mówi że to niepotrzebne i dlatego jest zablokowane. Nowa skrzynia ma natomiast ten przyrząd i jest on niezablokowany. Pytanie jaka jest funkcja tego mechanizmu ?? O ile mało wiele wyjaśniłam problem ;)
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)