Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

464 odpowiedzi na ten temat

#281 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 21:07

Wszystko o sprzęgle w Zetorze raz naciśniesz to nie ma ciśnienia a parę razy nabijesz i działa ,odpowietrzyc dobrze albo wymienić pompkę

Sam miałem problemy z hamulcami w zetorze w tamtym roku przestał całą zimę a na wiosnę znikneły hamulce a że w czasie siewu nie było czasu to sie tylko odpowietrzało i o dziwo po paru odpowietrzaniach zadziałał, do tej pory (ale w czasie siewu było bez hamulców) Po prostu zastał się i być może pomogło też to że płyn się wymieniło (przy tylu opowietrzaniach)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 01:07
  •  

#282 Share rolnik16

rolnik16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 20:21

Wszystko o sprzęgle w Zetorze właśnie muszę wymienić płyn bo co dwa lata powinno się go wymieniać
a jak to nie pomoże to wymienię wysprzęgli i zobaczymy co się będzie działo dalej

#283 Share Agrozeto_Kalisz

Agrozeto_Kalisz

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:podróże, muzyka lat 70-80-tych, Zetor-części

Napisany 04 styczeń 2013 - 23:40

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Wszystko wskazuje na konieczność wymiany wysprzęglika (56zł), a okresowa wymiana płynu hamulcowego (co 2-4 lata) na pewno korzystnie wpływa na trwałość układu sterowania sprzęgłem. Płyn wyłącznie typu DOT-3 lub DOT-4, nigdy DA-1!

#284 Share Agrozeto_Kalisz

Agrozeto_Kalisz

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:podróże, muzyka lat 70-80-tych, Zetor-części

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:11

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Ze względu na dosyć często występujące przecieki wysprzęglika oraz pompki sprzęgłowej i duże ubytki płynu hamulcowego, który przecież jest wspólny także dla układu hamulcowego - korzystnie jest dokonać małej, ale skutecznej modyfikacji. Można zamontować drugi, oddzielny zbiorniczek płynu przeznaczony wyłącznie do obsługi sprzęgła.
Dzięki takiemu podziałowi jeśli "zginie" sprzęgło i będzie duży wyciek płynu - przynajmniej hamulce będą sprawne i bezpiecznie dojedziemy do domu ! :)

#285 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:51

Wszystko o sprzęgle w Zetorze kolego zgadzam się z tobą ja już pewnie z 6 lat temu tak zrobiłem bo nie wiedziałem z którego układu ubywa kupiłem na szrocie mały zbiorniczek i mam teraz układ hamulcowy oddzielnie i sprzęgło oddzielnie, polecam innym jak mają jakieś problemy z wysprzęglikiem

#286 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:24

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam,
Po remoncie w 7211 sprzęgła (w środku wszystko jest ustawione wg instrukcji) pedał sprzęgła do połowy jakoś lekko się wciska zawsze to ciężej chodziło co mu jest? i ogólnie zauważyłem że biegi mu gorzej wchodzą. Zawsze wciskałem tak na 3/4 i biegi grały a teraz wciskam do samego końca i jakoś ledwo wchodzą. Siłowni-czek odpowietrzałem, co mu jest? pompkę się jakoś reguluje ?

Ktoś coś podpowie?

Może to być wina źle ustawionych dźwigienek ?

Edytowany przez center, 16 styczeń 2013 - 23:05.

#287 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 22:07

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam ,
Posiadam Zetora 7211 i mam kłopot ze sprzęgłem pedał jest miękki wysprzęglik chodzi po naciśnięciu pedału natomiast przy odpowietrzaniu cały czas jakieś lekkie bulki idą, Jak wcisnę kilka razy pedał sprzęgła to twardnieje. Co mu jest? z niczego nic nie cieknie ani z pompki ani z wysprzęglika susza. Podczas wciskania pedału słuchać jak by takie świstanie a zawsze zgrzytanie. co mu jest?

Nikt nie odpisuje w temacie sprzęgła więc musiałem założyć nowy temat.

#288 Share Rolnik205

Rolnik205

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 21 styczeń 2013 - 22:59

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Masz płyn hydrauliczny w zbiorniczku jeszcze?
Według mnie układ dalej jest zapowietrzony.

#289 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:08

Wszystko o sprzęgle w Zetorze tak płynu jest max a jak odpowietrzam to gdzieś bulki lecą ale powiedzmy że po 4 razie zostawiam to i pedał jest ok pośmigam trochę i wraz to samo.

#290 Share Rolnik205

Rolnik205

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:10

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Sprawdź dokładnie połączenia bo może nic nie cieknąć a powietrze będzie ciągnąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:23

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Tam jest płyn hamulcowy.
Układ dalej zapowietrzony bo gdzieś podsysa powietrze, prawdopodobnie pompka.
Sprawdź czy tłoczek w pompce cofa się po puszczeniu pedału.

Edit:
A i powinien być luz miedzy tłoczkiem a dźwigienką pedału.

Edit:
Jest ryzyko jest zabawa. :)
I
V

Edytowany przez mtracz, 21 styczeń 2013 - 23:38.

#292 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:34

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Tematy połączone

Witam ,
Posiadam Zetora 7211 i mam kłopot ze sprzęgłem pedał jest miękki wysprzęglik chodzi po naciśnięciu pedału natomiast przy odpowietrzaniu cały czas jakieś lekkie bulki idą, Jak wcisnę kilka razy pedał sprzęgła to twardnieje. Co mu jest? z niczego nic nie cieknie ani z pompki ani z wysprzęglika susza. Podczas wciskania pedału słuchać jak by takie świstanie a zawsze zgrzytanie. co mu jest?

Nikt nie odpisuje w temacie sprzęgła więc musiałem założyć nowy temat.

Powiedzcie mi po co zakładać nowy temat skoro ten post i tak trafi do tego tematu, tyle że z ostrzeżeniem dla autora?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#293 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:37

Wszystko o sprzęgle w Zetorze jak puszczam pedał to wysprzęglik cofa się zaraz a pompkę ciężko zobaczyć bo tam jest zamaskowane gumą itp a między tłoczkiem a padałem nie ma połączenia na sworzeń tylko przylega jedno do drugiego. A jak by nie cofał się to co by mogło być ?

#294 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:51

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Ja też mam zetora 7211 i miałem taki sam problem. Sprawdź węża, który idzie od pompki do wysprzęglika wąż jest zakończony holenderkami, można zobaczyć czy podkładki miedziane nie są wygniecione bo przez to może zasysać powietrze. Kolejna rzecz to spróbuj złapać za ten wężyk zaraz przy wysprzęgliku tylko za gumową część i poruszaj nim, obserwuj przerwę tam gdzie się kończy guma a zaczyna się holenderek, u mnie właśnie nie szczelność między gumową a metalową częścią wężyka było przyczyną łapania baniek powietrza przez zetorka <_<

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#295 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:51

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Jak się nie cofnie to się nie odpowietrzy.
Zaryzykuj i wykręć pompkę i sprawdź stan uszczelnień bo przez nie może ciągnąć powietrze zamiast płyn ze zbiorniczka.

#296 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 23:54

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Jak twierdzisz ,że pompka i wysprzęglik w nienagannym stanie ,to może wymień przewód łączący te dwa elementy i podkładki uszczelniające,koszt nieduży,a stary może już gdzieś łapie powietrze i stąd się zapowietrza. Jak masz powietrze po odpowietrzeniu ,tak napisałeś to lipa ,nigdy nie będzie dobrze.Odpowietrzaj nakładając wężyk na koniec odpowietrznika i zanurzony do pojemnika z płynem.Następnie druga osoba pompuje ze 3 razy i trzyma wciśnięty pedał, odkręcasz odpowietrznik aż płyn zejdzie zakręcasz i dopiero pomocnik może puścić i pompować znowu. I tak długo powtarzać aż przestaną pojawiać się pęcherzyki powietrza.Nie zapomnij w porę uzupełnić poziom płynu w zbiorniczku.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#297 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:49

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

Tematy połączone

Powiedzcie mi po co zakładać nowy temat skoro ten post i tak trafi do tego tematu, tyle że z ostrzeżeniem dla autora?

Po to kolego, że nikt mi nie odpisywał a teraz jak napisałem na chwilę temat to widzę że porady ruszyły dzięki chłopaki! a Ty to popatrz po tematach bo tematy podnosnika tematy skrzyni biegów itp też można by po grupować do jednego a się ich nie czepiasz i banujesz na dodatek.

Kupiłem dzisiaj pompkę przewód i podkładki wymienię i zobaczymy co się dziać będzie. Oczywiście napisze jak nie pomoże.

#298 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 12:28

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam. Mam problem ze sprzegłem zetor 7245, tzn z odpowietrzeniem. Wszystko było ładnie, pieknie zetor postał 2-3 tygodnie w garazu. Po wyjechaniu sprzeglo przestlo działać, myslalem ze wystarczy odpowietrzyc bo nie bylo plynu, po uzupelnieniu do pelna nie da sie odpowietrzyc, Wymienilem przewod od zbiorniczka do pompki obok pedala (był wilgotny i pewnie to spowodowało wyciekniecie plynu),jednak bez poprawy. Pompka jest wmieniona na nowa, wysprzeglik tez jest dobry. Plyn dochodzi do pomki i dalej tak jak by pmpka nie pobierała plynu, (wnioskujac pompa jest dobra) gdzie szukac przyczyny?

Edytowany przez Cezary4514, 23 styczeń 2013 - 13:46.

#299 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 12:40

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Więc w czym problem? Płyn wychodzi odpowietrznikiem, ale z powietrzem czy bez?
Sprzęgło po odpowietrzaniu dalej miękkie, zapowietrzone?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 13:43

Wszystko o sprzęgle w Zetorze juz poradziłem sobie po 5 próbach. Wymienłem (śrube w pompce obok pedała, w ta srube jest wkrecany wezyk wyjsciowy) na 27 klucz, pod sruba jest taka guma i sprezynka, najwidoczniej tam bylo cos nie tak, moze przytkane.