Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

463 odpowiedzi na ten temat

#201 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 19:23

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Tu nie może być luzu bo niby jak . Przy pierwszej regulacji po wymianie tarczy ustawia się odległość pomiędzy powierzchnią cierną łapki a podtoczeniem w docisku - nie pamiętam dokładnych wartosci ale są podane w instrukcji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 01:51
  •  

#202 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 19:26

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Nie o tej stronie piszę

#203 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 19:46

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Super instrukcja. Co do regulacji poczytaj temat " Sprzęgło w 7745"

#204 Share martin11944

martin11944

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, budownictwo

Napisany 23 kwiecień 2011 - 21:30

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ja też mam problem ze sprzęgłem w zetorze 7745
u mnie wciskam sprzęgło próbuje wrzucić bieg a tam zgrzyt. dodam że wymieniłem już tą pompkę przy dzwigniach i odpowietrzyłem wszystko. pytanko co dalej robić proszę o pomoc.

#205 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 12:00

Wszystko o sprzęgle w Zetorze A jakim sposobem kolega zapowietrzył to sprzęgło? Czy tarcza wysiadła i rozpoławiałeś?

Ja mam zetora 5211 6 rok i ze sprzęgłem jeszcze nie miałem doczynienia.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#206 Share armi95

armi95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Zetory, Ursusy, Bizony i inne maszyny, produkcja zwierzęca i roślinna, samochody, dobra nuta i ...

Napisany 24 kwiecień 2011 - 16:02

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Sprawdź grzybki to znaczy odkręć skrzynkę akumulatora i dostaniesz się do pokrywki sprzęgła. Odkręć ją i przy łapach powinieneś mieć te grzybki. Moim zdaniem na to przez nie zgrzyta ci skrzynia.
<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

#207 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 17:23

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Tak ,te grzybki lubią się psuć.W naszym zetorku to było dwa razy wymieniane .Odłamują się ranty i dzwigienki się opuszczają i jest zgrzyt.Udało się je wymienić przez te okienko bez rozpoławiania tylko trzeba uważać żeby nic nie wpadło do środka.

#208 Share karol1990

karol1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 maj 2011 - 09:04

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam mam nastepujacy problem: Podczas ruszania mam problemy z wrzuceniem biegu (tzn trzeszczenie skrzyni) pompka i silownik sprzegła sa wymienione obie tarcze sprzegłowe i łozyska równiez tak jak mowie dzieje sie to tylko podczas wrzucenia 1 biegu (zazwyczaj ruszam z 3) podczas obracania i jazdy redukujac na wyzszy bieg wszystko gra za to redukujac na nizszy bieg znow trzask
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:19.

#209 Share fendt070

fendt070

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 03 maj 2011 - 09:37

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Mam identyczny problem w moim zetorze 5211 , co może być przyczyną?

#210 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 03 maj 2011 - 09:45

Wszystko o sprzęgle w Zetorze A sprzęgło masz dobrze wyregulowane. Tam te tarcze muszą być oby dwie równo według siebie . Daj więcej informacji . :)

Edytowany przez Dinek94, 03 maj 2011 - 09:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:23

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Podejrzewam że masz krzywy docisk lub tarcze sprzęgłową.

#212 Share karol1990

karol1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 maj 2011 - 09:50

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dinek94 jakich informacji potrzebujesz?

Brat mi wspominał o podregulowaniu sprzegła na łopatkach dało by coś?

Edytowany przez karol1990, 04 maj 2011 - 09:51.

#213 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:04

Wszystko o sprzęgle w Zetorze na łopatkach to raczej się nie rusza ;) reguluje się jeszcze hamulec skrzyni taki pręt jest na kołysce trzymającej siłownik ;) (mam w instrukcji opis)
No i przede wszystkim musi byc odpowietrzony dobrze :D

#214 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 06 maj 2011 - 20:26

Wszystko o sprzęgle w Zetorze o co chodzi z tym hamulcem jak go sie reguluje?

Edytowany przez strzymek, 06 maj 2011 - 20:27.

#215 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 08 maj 2011 - 14:57

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ten typ tak ma i nic na to nie poradzisz,a jak zaczniesz wymieniac bez potrzeby oryginalne czesci [pewnie jeszcze takie siedza]to narobisz sobie niepotrzebnej roboty i to czesto B)

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#216 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 17:43

Wszystko o sprzęgle w Zetorze witam mam problem ze sprzeglem w zetorze 6340 problem polega na tym że sprzegło nie trzyma wystarczająco mocno i omyka. Da sie jakoś podciagnac te sprzegło widziałem jakas klapke do sprzegła. A i mam pytanie czy te śruby od sprzegła to żeby je naciągnąc to trzeba wkręcac czy wykręcac.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:20.

#217 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 wrzesień 2011 - 18:26

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Nie do końca jestem pewien o co chodzi z tym sprzęgłem ale domyślam się że gdy trzymasz wciśnięte sprzegło ono samo zaczyna łapać i ciągnik jechać.
Więc jeśli tak to nic nie regulujesz tylko musisz zająć się układem hydraulicznym sprzęgła. Czyli pompką sprzęgła i wyprzęgnikiem. Gdzieś masz nieszczelne uszczelki i płyn ci ucieka, sprawdź poziom płynu w zbiorniczku, może samo odpowietrzenie pomoże ale raczej masz do wymiany uszczelki jeśli nie ma uszkodzeń (rys) w tych elementach.

#218 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 08 wrzesień 2011 - 19:02

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Ja miałem taki sam problem i musiałem wymienić pompkę hydrauliczną. Zeszłym roku wymieniłem uszczelki, a w tym roku znowu poszło. Się nie opłaca całe nowa pompka kosztuje 60 zł.

#219 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 18:02

Wszystko o sprzęgle w Zetorze panowei wiem co sie dzieje jak pompka padnie i jestem pewny że to cos ze sprzegłem bo jak miałem za duzo podciagniete te sprzegło od WOMu to mi łapało ten drugi stopień i ciągnik wtedy nie miał mocy w kołach nie dąło sie prawei jeździć i teraz tak samo jest

No i wszystko wiadome urwała sie jedna z trzech łapek na sprzęgle. Skręciłem dwie mocniej i jezdzi narazie jak bd czas to wymienie ją tylko mam pytanie czy da sie ją wymienic przez tą dziurkę od zaglądania do sprzegła.

Edytowany przez zetor1111, 11 wrzesień 2011 - 09:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 17:03

Wszystko o sprzęgle w Zetorze raz tu czytalem ze mozna to zrobic-ale wydaje mi sie to bardzo trudne.

mi akurat pompka padla-nagle"zniklo" sprzeglo,pedal miekki trzeba pare razy nacisnac zeby zmienic bieg,znowu robota...

buk, humor ,seks ,rokendrol.