Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

463 odpowiedzi na ten temat

#181 Share 6245

6245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:35

Wszystko o sprzęgle w Zetorze To wysprzęglik działa czy nie co znaczy że się nie chowa,a czapeczki pod łapkami sprawdzałeś może któraś pękła. Jak wysprzęglik jest ok i jest odpowietrzony,czapki i łapki też ok łapki ustawione na zero. To chyba trzeba zajrzeć do tarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 22:30
  •  

#182 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze ich naprawa i ładne dziewczyny

Napisany 03 marzec 2011 - 21:48

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Coś się mi wydaje że bedzie cię czekała taka sama robota jak mnie w 7745 ja musze zrobić nie tylko sprzęgło ale i remont skrzyni :( ;[

#183 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 23:09

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Jak szarpie sprzęgło a masz łapki równo wyregulowane to raczej tarcz do wymiany ,miałem to samo i na śrubach od łapek nie było już regulacji.Po rozebraniu okazało się jeszcze że łapki są w dużym stopniu zużyte i tarcz w opłakanym stanie.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#184 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 15:49

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Wysprzęglik jest cały czas wysunięty za dużo, jak nacisnąć pedał to wysuwa się za daleko aż płyn troche przecieka puszcze to powraca do położenia wcześniej. Powinien być chyba bardziej schowany

#185 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 19:21

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Podkęciłem łapki to się poprawiło i można powiedzieć że jest dobrze. Chyba to będą łapki przytarte bo wkoło widzć nalot jakby kurz z cegieł Czy ktoś prubował wymienić łapki bez rozpoławiania, przez okienko?

#186 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 09:50

Wszystko o sprzęgle w Zetorze tłumik drgań skrętnych (http://www.google.pl...iw=1024&bih=584) , NA JEDNO WYCHODZI , może nie jest to zdjęcie tej tarczy , bo w katalogu figuruje pod hasłem " tarcza z amortyzacją poosiową"

Edytowany przez DarekD, 06 marzec 2011 - 10:01.

nowy

#187 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 21:01

Wszystko o sprzęgle w Zetorze zeno wyreguluj lepiej sprzęgło bo aż takiej różnicy nie ma ;) a już na pewno spalenizny nie poczujesz (ja raz jak wyregulowałem w 330 na oko sprzęgło-tarcze stare to jak w fendzie pod obciążeniem silnik nie zdychał tylko ciągnik zwalniał :lol: )

co do tej tarczy ja kupowałem w grene (może nawet z chełmna była) i miała jakoś amortyzacje :huh: jak na tym zdjęciu ukryta tzn okładzina była przyłączona do blaszki a dopiero do tarczy

#188 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:26

Wszystko o sprzęgle w Zetorze witam.mam pewnien problem poniewaz slizga mi sie sprzegło 1 stopnia...czy jest mozliwosc wyregulowania tego jakos?jak jade z wiekszym ciezarem to jest to bardzo odczuwalne.moze mi ktos cos doradzi:)
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:27.

#189 Share kazikwlkp

kazikwlkp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:16

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Weź wymień spreżyny na nowe w docisku sprzegła bo stre są przegrzane i nie m,ają już dobrej siły docisku

#190 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:50

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Chodziło Ci pewnie o to czy da sie coś wyrególować bez rozpoławiania. A moja odpowiedź jest taka.. klucze w dłoń, bo niestety pewnie tarcza siadła albo docisk do kitu, stawiam jednak na tarcze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share arni95

arni95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 16:46

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Mam problem z Zetorem 7745. Nie ma on wogóle siły i wszystko wskazuje na to , że sprzęgło się ślizga. Mam pytanko czy da się jakoś wyrególować odległość miedzy łapą, a łożyskiem oporowym bez rozpołowiania ciągnika?
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:24.

#192 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:43

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Da się przez okienko z boku skrzyni biegów po lewej stronie ciągnika,Trzeba zdjać skrzynke od akumulatora i odkręcić tę pokrywkę i widzisz łapki sprzegłowe. Teraz tylko pytanie czy jest jeszcze jakaś regulacja na gwintach ,u mnie już nie było. Niestety pomogło tylko rozpołowienie i wymiana tarczy sprzęgła, zplanowaniu koła zamachowego i wymiana docisku akurat w moim przypadku tak było.

#193 Share arni95

arni95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 20:45

Wszystko o sprzęgle w Zetorze U mnie jeszcze nie było dotykane, więc pewnie jescze można coś podregulować. Dzięki podpowiedź.

#194 Share Aksel

Aksel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 22:00

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Witam!
Proszę o pomoc. Chciałem się spytać jak odpowietrzyć i wyregulować sprzęgło hydrauliczne w Zetorze 5211?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam!
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:18.

#195 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 22:54

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Najlepiej robić to w dwie osoby, jedna pompuje ze 3 razy i przytrzymuje wciśnięty pedał sprzęgła,druga osoba poluzowuje lekko odpowietrznik aby wypuscić płyn i dokręca go(ta pierwsza cały czas trzymie wciśnięty pedał,puszcza dopiero jak odpowietrznik jest dokręcony) czynności te należy powtarzać dopóki nie przestaną lecieć pęcherzyki powietrza, musi lecieć czysty płyn wtedy odpowietrzanie jest prawidłowe. Oczywiście na odpowietrznik nakładamy pasujący przezroczysty wężyk który zanurzamy druga stroną do jakiegoś naczynia wypełnionego cześciowo płynem hamulcowym. niezapomnij też o dolewaniu płynu do zbiorniczka w czasie odpowietrzania.

#196 Share arni95

arni95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 17:51

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Te nakrętki trzeba wykręcać czy wkręcać do łapek.

#197 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 18:43

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Trzeba je wkręcać będziesz widział jak łapki dochodzą do łożyska wyciskowego.

#198 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 18:47

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Trzeba sprawdzić czy miedzy łopatką a obudową jest luz .Jeśli niema to można odkręcić śruby .

#199 Share AREK5211

AREK5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 19:01

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Pierwszy stopień w zetorze ustawia się bez luzu łożysko oporowe pracuje cały czas przy łapkach. Co innego drugi stopień, tutaj ustawia się około 2 mm luzu od łożyska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 19:14

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Zgadza się ale mi chodzi o luz przy śrubie .I tam powinno być te 2mm bo jeśli niema to będzie się ślizgać.W tym konkretnym przypadku lepiej żeby go nie było ,bo wtedy jeszcze można coś podregulować.

Edytowany przez krzysztofz14, 21 kwiecień 2011 - 19:18.