Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
344 odpowiedzi na ten temat

#101 mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:25

Wszystko o sprzęgle w Zetorze stan plynu jest w normie. ciezko chodzilo juz przy 10 stopniach na plusie ,sprzedajacy mowil ze pompke wymienil na nowa i wyglada na to ze to prawda, a z wysprzeglika kapie plyn i wogule czystosc plynu pozostawia duzo do zyczenia.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 22:03
  •  

#102 igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 482 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 08:48

Wszystko o sprzęgle w Zetorze U mnie w 7745 też ciężko chodziło, teraz mam 7245 to chodzi znacznie lżej, tak sie zastanawiałem czy może do 77xx nie dawali twardzszych sprężyn?
  • 0

#103 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:35

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Może przesmaruj te dwie kalamitki na osi wałka łapki wyciskowej. Inna przyczyna, to rozwarstwiony przewód elastyczny, zamykający światło przewodu przy powstaniu przepływu płynu.
  • 0

#104 Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • 13809892
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:39

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Miałem to samo też z wysprzęglika kapał plyn, wymieniłem wysprzglik (50zł) i chodzi jak nowe :unsure:
  • 0
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#105 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1221 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 10:46

Wszystko o sprzęgle w Zetorze nie wiedzialem ze sprzeglo zetora ma sprezyny,zawsze myslalem ze tarcze dociskowa.
cos musi byc z mechanizmem przesuwu lozyska wyciskowego.odkrec skrzynke akumulatora i zajrzyj przez okienko co sie dzieje,pewnie zardzewiala tuleja jak dlugo stal u handlarza albo jest nie naoliwiona gabka smarujaca.lub zawadza gdzies o lozysko wom.
a poza tym wymien plyn i kup nowy wysprzeglik,nie baw sie w naprawe bo to szkoda czasu i pieniedzy
  • 0

#106 mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 12:49

Wszystko o sprzęgle w Zetorze dzieki za podpowiedzi !!!,jak mruz zelzeje wezme sie za robote.sprzeglo nie jest raczej zastojale bo byl kupiony od rolnika i do konca eksploatowal.napiszcie jeszcze jezeli cos sie przypomni
  • 0

#107 wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 17:17

Wszystko o sprzęgle w Zetorze wymień albo wyczyść ten wysprzęglik dobrze
i płyn jak jest brudny koniecznie wymień bo będziesz się z tym męczyć - załatwisz sobie nowy wysprzęglik
sprawdź węże czy są całe i nie ciekną
po wymianie wysprzeglika jak się nie poprawi to wtedy rzeczywiście sprawdzać dalej i lepiej od razy niż potem remont robić
ja mam 7340 i robota przy tym sprzęgle to normalka (ja już nie wiem od nowości- 96r wysprzęglik ze dwa razy wymieniałem a pompkę ze 3)
ostatnio wysprzeglik na początku 2009 roku kupiłem za 35zł w agromie
  • 0
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

#108 mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 22:08

wymień albo wyczyść ten wysprzęglik dobrze
i płyn jak jest brudny koniecznie wymień bo będziesz się z tym męczyć - załatwisz sobie nowy wysprzęglik
sprawdź węże czy są całe i nie ciekną
po wymianie wysprzeglika jak się nie poprawi to wtedy rzeczywiście sprawdzać dalej i lepiej od razy niż potem remont robić
ja mam 7340 i robota przy tym sprzęgle to normalka (ja już nie wiem od nowości- 96r wysprzęglik ze dwa razy wymieniałem a pompkę ze 3)
ostatnio wysprzeglik na początku 2009 roku kupiłem za 35zł w agromie

7340 to chyba mlodszy model 7745 zturbem, ile ma koni?
  • 0

#109 wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 22:22

Wszystko o sprzęgle w Zetorze zgadza się
różnie podają ale niby jakoś 75KM (na pewno 57kW)
ja zawsze mówię że ma wystarczającą ilość ;)
  • 0
- NOBODY expects the Spanish Inquisition! Amongst our weaponry are such diverse elements as: fear, surprise, ruthless efficiency, an almost fanatical devotion to the Pope, and nice red uniforms
- Oh damn!

#110 mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 22:56

zgadza się
różnie podają ale niby jakoś 75KM (na pewno 57kW)
ja zawsze mówię że ma wystarczającą ilość ;)

.12-15 km wiecej od 7745 to by sie zgadzalo .powiedz jakie plugi ciaga , czy gleboko orzesz i na jakiej ziemi ,bo niewiem jakie plugi kupic przewaznie do slabej klasy
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#111 wildbream

wildbream

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 23:51

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ja sam nigdy nim nie orałem, a ciągnik w zasadzie do orania w ogóle praktycznie nie był używany, tu nie pomogę ale takie tematy na forum są poszukaj
hoduje bydło i to w systemie pastwiskowym tylko i wyłącznie, także on u mnie chodzi z prasą, kosi, transporty siana no i tur- ale dopiero teraz niedawno założony także też doświadczeń z niezbyt wiele

kiedyś ojciec zahaczał do niego obrotówkę 3x40 (chyba) i orał pod truskawki kawałek (jakiś niecały ha klasa IV)
i jedyne co było problemem że rwało przód w górę bo obciążenie z przodu było za małe ale szedł bez zastanowienia tak w ogóle

ale tak jak już gdzieś pisałem tu na forum - dla mnie ciągnik idealny nie zawodzi pracuje i jest mój:)
(teraz tylko walczę z nim bo krnąbrny nie zapala przy -17, ale mam na niego sposoby ;) )
  • 0
- Oh damn!

#112 mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 19:27

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ja szczerze mówiąc nie próbowałem go zapalać na mrozie .ale jakby nagrzać płyn a jak nie da rady to samostart na pewno pomoże.
szkoda ze zetory nie maja świec żarowych,załatwiło to by wiele spraw i czasu !!!
  • 0

#113 kangurek

kangurek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 luty 2010 - 18:53

Wszystko o sprzęgle w Zetorze witam
mam problem z wrzucaniem biegów w ZETORZE 7245, podczas jazdy wchodzą bardzo dobrze ale przy ruszania z postoju nie można wrzucić żadnego biegu i dopiero po ujęciu gazu i wprowadzeniu go na najmniejsze obroty z wielkim zgrzytem wchodzi bieg czekam na porady co z tym zrobić z góry dziękuje
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 12 kwiecień 2012 - 10:48.

• 0

#114 Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 luty 2010 - 19:28

Wszystko o sprzęgle w Zetorze możliwe że poszła miseczka na łopatce albo nawet łopatka... pedał sprzęgła nie ma większego luzu niż zwykle?
  • 0

#115 bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 10 luty 2010 - 19:50

możliwe że poszła miseczka na łopatce albo nawet łopatka... pedał sprzęgła nie ma większego luzu niż zwykle?

zgadzam się z kolegą bo w czasie jazdy to nawet można biegi z mieniać bez sprzłęgła dlatego dajesz rade zmieniać a na postoju nie wrzucisz , więc będzie trzeba rozbierać , tylko uważaj przy zakupie miseczek bo kupiłem nowe do trzydzestki i po 4 naciśnięciach sprzęgła popękały - trzeba było rozebrać i założyć spowrotem stare , nowe te felerne są o wiele lżejsze od starych orginalnych
  • 0

#116 Mateusz22

Mateusz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 luty 2010 - 20:40

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Przy wymianie łopatek i misek nie trzeba rozpoławiać traktora. Za skrzynką akumulatora jest dziura zatkana dekielkiem lub nie i przez tą właśnie dziure można dokonać zamiany. U mnie w 7211 też tak wymieniałem. W kabinie jak wchodzisz też jest dekiel do tej dziury. Ale najpierw upewnij się czy napewno ów części są popękane. Może wystarczy wyregulować...
  • 0

#117 kangurek

kangurek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 luty 2010 - 22:26

Wszystko o sprzęgle w Zetorze ja zmieniałem łopadki,miseczki,łożysko oporowe i widełki i od tego czasu tak się dzieje
  • 0

#118 killer199532

killer199532

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • 15786817
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 10 luty 2010 - 22:36

Wszystko o sprzęgle w Zetorze No to być może najgorsze się stało, skrzynia poszła.
  • 0
władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

#119 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 luty 2010 - 23:14

Wszystko o sprzęgle w Zetorze Jakiś błąd w sztuce przy tej wymianie?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#120 jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1221 postów

Napisany 11 luty 2010 - 11:56

Wszystko o sprzęgle w Zetorze masz jakas ksiazke napraw do niego,na jakie odleglosci ustawiles lapki,jak ustawiles lozyska wylaczajace,wom dobrze dziala.
moze wystarczy skrecic cieglo lozyska wylaczajacego-to na wysprzegliku sie ustawia. da sie lapki wymienic bez rozpolawiania??probowalem w tamtym roku[tez mi pekly] ale nie bylo szans.
  • 0