Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

474 odpowiedzi na ten temat

#421 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1517 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 19:49

Nie chce Mi się teraz iść patrzeć do traktora , ale jutro spróbuję się nad tym zastanowić .

ZETOR TEAM

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 16145

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 39000.00 PLN
  • 19 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sprzęgle w Zetorze Dzisiaj, 00:30
  •  

#422 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1481 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 20:47

gwiazda portalu nie wie-normalnie wymiekam. gowniarzu to ja mowie wylacznie do swoich -doroslych juz zreszta-dzieci, o tym ile lat mam to masz takie pojecie jak o zetorach..............

pret sluzy do ustawienia pozycji wysprzeglika-tak by skok sprzegla byl jak najwiekszy i wysprzeganie optymalne dla kazdego ciagnika, kazdy moze miec inaczej ustawiona nakretke regulacyjna-tez kiedys miale podobny problem i pare ciagnikow przegladnolem. 

pret regulacyjny z jednej strony jest przykrecony do oczka na plaskowniku dzwigni hamulca sprzeglowego nad wysprzeglikiem a z drugiej do krzywki znajdujacej sie za cylinderkiem pneumatycznym- trzeba sie dobrze schylic albo wejsc pod ciagnik zeby ja zobaczyc, , to ze sie rusza tez jest normalne, nie wiem czy dobrze odpowietrzyles wysprzeglik-zrob to jeszcze raz-nie bede sie pytal czy umiesz bo jak takiej prostej sprawy bys nie umial zrobic, to nie bierz sie do zadnych napraw bo wszystko zepsujesz,

Edytowany przez jacus, 12 czerwiec 2016 - 20:53.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#423 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1517 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 21:01

Do czego służy to wiem , ale nie wiem z czym się łączy .Ta wiedza nie była Mi potrzebna . Nie jestem mechanikiem , ani wszechwiedzący jak ty . A jak wygląda "dobre" odpowietrzanie , bo też nie wiem . Po wymianie wysprzęglika , jak również kiedyś pompki , a także braku płynu , po uzupełnieniu i kilku ruchach pedałem wszystko wracało do normy ... Cud , czy jakieś inne teorie ? Co do wiedzy to staram się dowiedzieć tego co Mnie interesuje i czasami próbuje się tym podzielić z innymi . Gdyby wszyscy na AF byli takimi zarozumiałymi bucami jak ty to wiele by się nikt nie dowiedział , no chyba że o rodowodach polityków , bo zdaje się że masz niezłego hopla na tym punkcie (pewno jakaś nieudolna próba startu do czegoś) , a co do wieku to nadal dla Mnie jesteś gówniarz :P . Idź spać , bo jutro w tym swoim biurze znowu będziesz nie miły dla petentów B) B) .

Edytowany przez zetorki12, 12 czerwiec 2016 - 21:18.

ZETOR TEAM

#424 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 468 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 czerwiec 2016 - 14:30

Wszystko o sprzęgle w Zetorze U mnie trzeba było odpowietrzac po wymianie wysprzeglika także chyba cud
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#425 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1517 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 19:00

Pajacusiu jestes ? Znowu mam suchy zbiorniczek układu hamulcowego w 5211 (gdzieś nadal ucieka płyn) i sprzęgło działa , tyle że trochę słabiej . Nijak mają się twoje teorie do faktów  B)  . Mam pytanie do tych co naprawdę się trochę znają , a nie tylko rżną wszechwiedzących (np. jacus) - czy przypadkiem w tych Zetorach sprzęgło , hamulce nie są mechaniczne , a te całe pompki , wysprzegliki pełnią rolę "wspomagania" ? Nie jest bzdurą totalną czasem , że bez płynu nie ma sprzęgła ? Dlaczego w Moim pomimo braku płynu nadal działa sprzęgło? :huh:

ZETOR TEAM

#426 Share Dewro

Dewro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 19:45

To że masz sucho w zbiorniczku nie oznacza że masz całkowicie pusty układ, trochę płynu zostało i jeszcze ci to działa.

Odpowiadając na następne pytanie, sprzęgło i hamulce są sterowane hydraulicznie, przyglądałeś się kiedykolwiek jak to w ogóle działa?

Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

#427 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1517 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 19:51

Nie specjalnie B) . Dzięki , tyle Mi wystarczy . O resztkach płynu pomyślałem , chciałem tylko się upewnić .

ZETOR TEAM

#428 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7915 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 21:36

A czasem hamulce płynu nie gubią? Wtedy zawsze w przewodzie zasilającym pompkę sprzęgłowa zostanie płyn i będzie pracowało normalnie. 

Załóż dwa zbiorniki osobny dla sprzęgła i hamulcy samo się wyjaśni. Pomijając fakt że wyciek na jednym nie eliminuje drugiego.

KPK Kumurun Team

#429 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1481 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 21:43

zetorkowi to brakuje jednego rodzaju plynu-mozgowego..

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#430 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1517 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 06:41

E no pajacusio zawsze ma inteligentną odpowiedź :P . Poluzuj se krawat , bo w biurze za ciasno ci każą go wiązać :lol: . Tak na marginesie - zdarzyło ci się powiedzieć coś z czym ktokolwiek by się zgodził ? :huh: Biedny Ty :wacko: .         Spróbuję na razie zlokalizować wyciek bez drugiego zbiorniczka , w Moim 5211 tłoczki hamulcowe z tyłu są na wierzchu , więc się zobaczy . Dzięki za rady . A jak z tym odpowietrzaniem ?

Edytowany przez zetorki12, 15 czerwiec 2016 - 06:48.

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 468 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 13:51

Co z odpowietrzaniem ? NIe umiesz odpowietrzyć czy co ?

#432 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1517 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 14:13

Umiem , a nawet potrafię B) . Zastanawiam się tylko , dlaczego bez odpowietrzania , po kilku ruchach pedałem nie odczuwam żeby układ był zapowietrzony .  Po prostu dziwi Mnie to i ciekaw jestem jak jest zwykle . Na marginesie - przecieka nadal jeden z przewodów zaraz przy zbiorniczku , skróciłem , ale chyba wymienię cały . O jaki pytać w sklepie , bo ten co jest wygląda na oryginalny ?

Edytowany przez zetorki12, 15 czerwiec 2016 - 14:16.

ZETOR TEAM

#433 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 468 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 19:23

Ale masz problemy, skoro jest olej w pompce i wysprzeglilku to jak sie ma zapowietrzyć ? przecieka ci za zbiorniczkiem przeciez, chcesz zapowietrzyć ? Odkrec śrubke przy wysprzegliku i naciskaj aż zleci cały płyn.

#434 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1517 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 19:49

Nie problem , lubię wiedzieć . Napisałem wcześniej - wymieniałem pompkę hamulcową , wysprzęglik i obyło się bez porządnego odpowietrzania . Zastanawiam się tylko jak to możliwe , ale właściwie to nie istotne .

ZETOR TEAM

#435 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2096 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 06:20

pogubiłem się kiedy wymieniałeś teraz wszystko czy innym razem :huh:

Co do pompki jak nowa to nie odpowietrzałeś wcale czy tylko trochę

A że  pedałem sprzęgła popompujesz trochę to znaczy że zapowietrzone tylko zaworki w pompce nie trzymają i musisz nabić ciśnienie (nie odpowietrzać)

Chodź ja w tamtym roku zetor stał prawie całą zimę nie ruszany i w pole poszedł a tu codziennie trzeba było odpowietrzać <_< z tydzień się męczyłem ;[ potem o o dziwo samo się naprawiło :huh: i cały rok bez problemu. Ale jak się pogorszyło to wymieniłem cały zestaw i jest spokój

A przewód to płynu to mam zwykły do paliwa i oleju wczoraj wymieniany poprzedni z 10 lat wytrzymał

#436 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1517 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 06:36

Dobra , bo właściwie to szukam dziury w całym B) . Na razie wszystko działa B) .

ZETOR TEAM

#437 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 17 czerwiec 2016 - 14:52

Panowie mam taki problem ze popuszczjac pedal sprzegla to nie cofa sie plynnie tylko tak przycina i gdy wciskam to slychac szum. Czy to łapki nierowną "biora"?

Jakies 2,5 miesiaca temu bylo wymieniane cale sprzeglo i do niedawno chodzilo pieknie a teraz takie rzeczy. Jest to uciazliwe szczegolnie w turze i przy podczepianiu.

#438 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2096 postów

Napisany 26 czerwiec 2016 - 06:36

a smarowałeś łożysko i tuleją co po niej chodzi,  jak nie to przez tę rurkę olejem tak ze 1-2 łyżki stołowe ,

#439 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 03 lipiec 2016 - 19:23

Juz poprawione, jedna łapka byla deczko wiecej wykrecona niz pozostale, Wyrownalem i jest dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share czekaz

czekaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 18:18

Mam pewien problem i konkretne pytanie: w moim 7245 pełny skok wysprzęglika nie powoduje całkowitego wyciśnięcia sprzęgła (chyba wyciska tylko 1 stopień przez co nie mogę wbić biegów) czyli ruch dzwigni (tą co popycha wysprzęglik) jest za mały, czy istnieje jakaś regulacja tej dżwigienki w kierunku wysprzęglika by wyciśnięcie było pełne, dodam wymiana wysprzęglika była i że odpowietrzanie było robione naście razy. Może jest jakieś inne rozwiązanie mojego problemu?