Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bronowanie pszenicy

113 odpowiedzi na ten temat

#101 Share maly85

maly85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 22:01

Bronowanie pszenicy czesc ma klopot z pszenicom pszezimowala dobze ale zaczyna poprostu znikac z pola co robic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bronowanie pszenicy Dzisiaj, 08:03
  •  

#102 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 22:33

Bronowanie pszenicy najlepiej jakbyś wstawił foty roślin całych wyrwanych tam gdzie znikają itp., w ogóle widać że ruszyła wegetacja ? leci na całym polu placami czy jak ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#103 Share Thor

Thor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 11 październik 2012 - 10:47

Bronowanie pszenicy Witam mam taki problem. Zasialem pszenice ok tyg. temu i poszla ulewa i duzo ziarmna jest na wierzchu, ale tez to co jest przykryte zaczelo kielowac. I mam takie pytanie czy mozna jescze ja zabronowac, czy to uszkodzi korzenie tej zakrytej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share kodzi

kodzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 11 październik 2012 - 11:33

Bronowanie pszenicy ja bym tego nie ruszał jeszcze sobie bidy narobisz. u mnie to samo ale to co jest na wierzchu to tez zaczyna kiełkowac

#105 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 11 październik 2012 - 13:02

Bronowanie pszenicy Tak jak pisze kolega wyżej, lepiej nic nie ruszać bo można uszkodzić sporo siewek, a to będzie o wiele większa strata niż to co na wierzchu. Jeżeli ptaszki nie pozbierają tego, to też wykiełkuje więc spokojnie.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#106 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 październik 2012 - 13:43

Bronowanie pszenicy Nie masz czasem źle redlić ustawionych? jak masz regulację to na 2 raz ustaw większy docisk, teraz jak byś to zabronował to możesz siać na nowo bo 100% że uszkodzisz roślinki

#107 Share kronolus

kronolus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 październik 2012 - 15:36

Bronowanie pszenicy Jak masz wały to ją powałuj tamtej co kiełkuje dociśniesz system korzeniowy a tą co na wierzchu powduszasz w ziemie napewno nie wszystką ale powinno pomóc .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#108 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 październik 2012 - 15:57

Bronowanie pszenicy Tak jak kolega wyżej napisal jedyne co możesz zrobić to powałować bo broną to więcej starty niż porzydku będzie wiec nie ma sensu.

#109 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 21 październik 2012 - 06:00

Bronowanie pszenicy wałować w fazie szpilki ? za duże uszkodzenia by były lepiej sobie poleżeć i za rok siać ciut głębiej

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#110 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 październik 2012 - 09:16

Bronowanie pszenicy nic nierob mialem tak zasiane prawie 100hektarow nic nierobilem !!!! zasialem w czasie deszczu i lalo 3 dni polowa na wierzchu zebralem i tak swoje okolo 8 ton z hektara wiedz straty byly minimalne oczywiscie zboze zaprawiane i kwalifikat

#111 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:44

Bronowanie pszenicy Tak połowa na wierzchu i z tej połowy połowę zjadły ptaszki i pozostała połowa w polowie została wypłukana z zaprawy i pozbawiona w przynajmniej w połowie ochrony.Pierwsza polowa,ta niezjedzona połowa wymarzła w połowie ponieważ system korzeniowy na wierzchu w połowie.Druga połowa z tej wypłukanej połowy zaprawy zapadła na zgorzel lub łamliwość żdzbła w połowie,a i plon z tych 8t też pewnie był w połowie lub połowę połowy.

#112 Share kgbck

kgbck

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 październik 2012 - 20:39

Bronowanie pszenicy kolego napisalem sczerze jak bylo umnie niemoge kazdemu udowadniac bo to nierealne. To twoja teoria ja wyciaglem to odsiebie z praktyki niekaze kazdemu siac po wierzchu poprostu w tej sytuacji bym zostawil bo tez tak mialem i niemialem zbytnich konsekwencji. Jak by umnie mialo zboze sypac 4 tony to bym sie tym nawet niezajmowal.

Edytowany przez kgbck, 22 październik 2012 - 20:41.

#113 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów

Napisany 26 październik 2012 - 12:53

Bronowanie pszenicy Ja bym tego też nie ruszał, po prawdzie nie powinno się walowoć gdy ziarniak puści kiełek bo już narażony jesteś na straty. Thor powinien napisać jako utszymywał normę wysiewu bo jeści była w granicy 180 kg tak jak to robi wiele z nas to nie powinien się martwić. Jeśli miał MTZ w granicy 40 g to jeśli na hektarze pozostało 120 kg ziarna to zboże rokuje na bardzo przyzwoity plon. Ale to już zależy od poniesionych kosztów plono dajnych i plonochronnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#114 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 16:48

Bronowanie pszenicy Dzięki mocnej ulewie 4 dniowej tak wyglądały moje poletka doświadczalne 3 lata temu. DSC01513.JPG DSC01525.JPG

Pszenica była siana 28 października po kukurydzy. Na szczęście w zimie była gruba pokrywa śniegu i ponad 40% roślin przetrwało. Plon ok 3,5 t/ha na IVb klasie ziemi.
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam