Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inspekcja Pracy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:01

Inspekcja Pracy Takie kłopoty mogą spotkać każdego z nas jak to jest z zatrudnianiem ludzi w naszych gospodarstwach ? http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Inspekcja Pracy Dzisiaj, 08:44
  •  

#2 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 06 kwiecień 2011 - 08:13

Inspekcja Pracy Pamiętam z dwa lata temu latem, zrywałem ściernisko gruberem a tu patrze , gościu gdy mnie tylko zobczył zatrzymał i kiwa ,żeby podjechać. Wychodzę gościu wali mi przed oczy legitymację PIP , no dobra zaczął coś tam nawijać a czy apteczka jest i gaśnica ,a i pytał się co to za maszyna jest i czy potrzebny jest WOM :) . Na końcu stwierdził ,że to taka akcja informacyjna dla rolników , żeby przeestrzegali BHP , dał jakieś ulotki i dowidzenia.

#3 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 kwiecień 2011 - 17:27

Inspekcja Pracy nietrzeźwy pracownik.
Więcej nie trzeba czy to przy balocie słomy czy za kierownicą traktora - pijany będzie stanowił niebezpieczeństwo.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektronika, Maszyny, Informatyka

Napisany 06 kwiecień 2011 - 17:55

Inspekcja Pracy Ja nie mam pracowników ale mi się czepiali w moim własnym warsztacie braku osłon na paru pierdołach;) I klina z tyłu przy cyrkularce;)
Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

#5 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 18:55

Inspekcja Pracy A na co może sobie pozwolić pracownik PIP w indywidualnym/rodzinnym gospodarstwie rodzinnym gdzie nie są zatrudnione żadne osoby? Podczas normalnej wizyty, a nie po jakimś wypadku itp. Tak żeby jasność była....

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4668 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 22:18

Inspekcja Pracy Wypadki są i będą, zachowanie porządku i zasad BHP na pewno je minimalizuje (jestem za przestrzeganiem zasad BHP), ale jeżeli mamy do czynienie z nietrzeźwym operatorem/pracownikiem to już jest inna historia jest to moim zdaniem "umyślne" spowodowanie zagrożenia.

Lepiej zapobiegać niż później mówić a żebym ...... .

Edytowany przez Sadek, 06 kwiecień 2011 - 22:20.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:27

Inspekcja Pracy Co do nietrzeźwych to już miałem raz wesoło;) Przy sianie "pomagał" sąsiad, po którymś kursie jak wysypywałem siano koło dmuchawy wciągnęło mu widły i prawie jego... Jak wysiadłem z ciągnika to normalnie gorzelnia - jak zaczynał 4-5 przyczep wcześniej był trzeźwy. Wystarczyło że zapłaciłem z góry... Co do BHP to też jestem za przestrzeganiem ale czasami nie ma jak bo zbytnio to prace utrudnia i nie zastępuje zdrowego rozsądku - wystarczy popatrzeć niż się bal zrzuca lub np wyłączyć maszynę niż się do niej zagląda. Osobiście to nawet odwagi nie mam nad wałkiem z osłoną przechodzić a co dopiero coś przy maszynie robić. Albo np na 1 z 2 kontówek nie mam osłony co też niestety musi tak być bo czasem czegoś nie da się z osłoną zrobić i po to ta 2. Jak się da coś zabezpieczyć to wole to mieć zabezpieczone. Drabine też np wole mieć nowa niż się na niej zabić.

Ale np doczepianie się do tego że nie ma "tablicy" załóż okulary podczas szlifowania i instrukcji to mnie jakoś nie przekonuje do sensu takich kontroli. Albo braku oznakowania miejsca gdzie siano zrzucam i najlepiej aby go jeszcze ogrodzić barierkami - tylko po 1 kto ma co do łażenia po oborze jak nie mam pracowników a po 2 to co komu siano luzem zrobi? No i pytanie co powiedzą na takie barierki krowy;)
Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).

#8 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:50

Inspekcja Pracy no u nas u sąsiada też był taki wypadek że sąsiad był po kilku głębszych i belki układał na przyczepie była tam chyba 3 warstwa jakoś się poślizgnął czy coś i pierdyknął na dyszel od przyczepy ale na szczęście tylko złamał klika żeber i rękę a mogło się skończyć znacznie gorzej (ja też jestem za BHP) i staram się przestrzegać zasad :)
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 kwiecień 2011 - 20:56

Inspekcja Pracy co do okularów przy kątówce/flexie czy jak to zwał - prawie zawsze zakładam nawet do kosy spalinowej zakładam. Do wiertarki raz nie założyłem - gorący opiłek poleciał na otwarte oko - wizyta u okulisty i opatrunek przez 2-3 dni i rzucanie ku, hu itp.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 09:05

Inspekcja Pracy No zakładanie to tak;) To raczej bez tego nie ma mowy zbytnio o całych oczach;) Niby opiłki lecą gdzie indziej a jeden się od czegoś odbije i akurat w oko trafi. Ale czepianie się tego że nie mam tam odpowiedniej tabliczki już się zakrawa na głupotę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1008 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 19:17

Inspekcja Pracy

Wypadki są i będą, zachowanie porządku i zasad BHP na pewno je minimalizuje (jestem za przestrzeganiem zasad BHP), ale jeżeli mamy do czynienie z nietrzeźwym operatorem/pracownikiem to już jest inna historia jest to moim zdaniem "umyślne" spowodowanie zagrożenia.

Lepiej zapobiegać niż później mówić a żebym ...... .

ku przestrodze..... przeczytajcie ten artykuł - wypadek i śmierć rolnika z mojej okolicyDodany obrazek