Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak - siew Poznaniakiem

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 sierpień 2011 - 20:44

A zastawki na które wgłębienie od dołu dajesz?i na który ząb dźwignie od den ustawiasz?

Zastawki daje tak że jak masz zamkniete całkowicie to tylko jeden ząbek do góry otwieram tak jak jest w instrukcji z resztą, a dzwihnie den na pierwszy ząbek od góry również jak w instrukcji.

Dzis przyszedł rzepak jednostka na 3 ha waży 9.28kg także nie będzie tak wesoło musze poszukac tego tryba bodajże 34 ząbki i go wymienic coby wysiew był zmniejszony bo siałem na A-1 a to juz najmniej i wysiałem ok. 3,4kg a teraz 9,28 : 3= niecałe 3,1kg. Pozdrawiam

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak - siew Poznaniakiem Dzisiaj, 01:59
  •  

#22 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 23 sierpień 2011 - 08:57

Rzepak - siew Poznaniakiem Po tegorocznych siewach i testach: Poznaniak 1982 rok skrzynia zębata oczywiście.Przełożone koła na drobny wysiew, obrócona zębatka napędzająca wałek wysiewający. Założenie - odmiana Atroga MTZ 5.67g Wysiew 50 szt/m2 Siewnik ustawiony oczywiście na wszystkie lejki test robię na 200 obrotów kołem. Wyszło mi nastawa A2 i wysiew 2,96 kg/ha. Tak ustawione, zasiane i fizycznie wyszło 3,04. Da się starym poznaniakiem?:)
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share spokokoko

spokokoko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 21:08

skrzynia A-1, A-3 przy wysiewie normalnym, 13 lejek siejących to mi wychodziło ok 4,5-5 kg ale to za dużo i ostatnio sieje na wysiewie zmniejszonym i spokojnie można zejść w okolice 2 kg/ha

witam mam zamiar zasiac rzepak pierwszy raz siewnikiem poznaniak i mam kilka pytan ale nie moge ci wysłac wiadomosci nie wiem czemu błąd wyskakuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 09:42

Rzepak - siew Poznaniakiem ja mam to samo z prywatną wiadomością-pytaj na; wyrebski1@tlen.pl