Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak - siew Poznaniakiem

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Canola

Canola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 16:35

Rzepak - siew Poznaniakiem Witam Kolegów!

Mam pytanie
Czy ktoś z Was sieje rzepak ozimy siewnikiem Poznaniak w ilości poniżej 3kg/ha???

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak - siew Poznaniakiem Dzisiaj, 13:22
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 17:50

Rzepak - siew Poznaniakiem Poznaniak ja posiadam. Chodzi pod Forterrą. Rzepaku nim nie siejemy ale w tym roku trzeba spróbować. Jak wypróbuje to napiszę.

#3 Share mustang261

mustang261

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 18:28

Rzepak - siew Poznaniakiem ja sieje kazdy lejek , a-1 zmniejszony wychodzi 3,8 - 4,2 kg/ha , zalezy jakie pole jak prosciutko to mniej jak klin wiadomo , ponizej 3 kg.ha pewnie sie da ale wtedy co drugi lejek , ale to juz trzeba testowac

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2011 - 08:55

Rzepak - siew Poznaniakiem Ja siałem rzepak starym poznaniakiem 2,7 metra co drugi lejek i było ok :)
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#5 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 06 kwiecień 2011 - 11:08

Rzepak - siew Poznaniakiem napisz o jakiego poznaniaka Ci chodzi, czy z przekładnią zębatą czy bezstopniową, ja takim niebieskim z przekładnią bezstopniową mogę zasiać i
2 kg\ha co 12,5cm, kiedyś tak mi wyleciało ale było za rzadko ;[ robiłem próbę kręconą i miało wylecieć 3

#6 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 11:53

Rzepak - siew Poznaniakiem ja siałem już po raz czwarty poznaniakiem. Sieje co drugi lejek, wychodzi w zależności od przełożenia skrzyni od 3-4,5 kg /ha. Ale muszę powiedzieć, że pierwszy raz jak siałem to wyszło 1,5 kg i przesiewałem jeszcze raz! :)

#7 Share Canola

Canola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 12:03

napisz o jakiego poznaniaka Ci chodzi, czy z przekładnią zębatą czy bezstopniową, ja takim niebieskim z przekładnią bezstopniową mogę zasiać i
2 kg\ha co 12,5cm, kiedyś tak mi wyleciało ale było za rzadko ;[ robiłem próbę kręconą i miało wylecieć 3

Cześć
Chodzi mi głównie o Poznaniaka ze skrzynią zębatą.

Pozdrawiam

ja siałem już po raz czwarty poznaniakiem. Sieje co drugi lejek, wychodzi w zależności od przełożenia skrzyni od 3-4,5 kg /ha. Ale muszę powiedzieć, że pierwszy raz jak siałem to wyszło 1,5 kg i przesiewałem jeszcze raz! :)

Cześć Kolego,

tzn że można ustawić Poznaniaka poniżej 3 kg- niektórzy mówią że to niemożliwe
Ile uprawiasz rzepaku?

Pozdrawiam

Ja siałem rzepak starym poznaniakiem 2,7 metra co drugi lejek i było ok :)

Cześć,

to jaką normę uzyskałeś?

Pozdrawiam

#8 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 06 kwiecień 2011 - 13:43

Rzepak - siew Poznaniakiem Nie pamiętam, było to bardzo dawno temu. Uprawiałem z dziadkiem a on wychodzi z założenia: rzadko siejesz rzadko zbierasz więc u mnie wysiew był na poziomie 5 kg na ha. Ale spokojnie można zejść niżej.
Tak na marginesie to podawanie miary w kg/ha jest mało precyzyjne. Masa nasion rzepaku zależy to od odmiany a właściwie od MTZ.

Edytowany przez Michufarmer, 06 kwiecień 2011 - 13:45.

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#9 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 06 kwiecień 2011 - 18:49

Rzepak - siew Poznaniakiem Stary tylko przerobiony na 3m, sieją wszystkie lejki i siałem 2,6-2,8kg/ha a przy tym MTZ co miałem to można było zejść do 2,1.

#10 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 18:55

Rzepak - siew Poznaniakiem Jak możecie napiszcie na jakich ustawieniach siejecie/sialiście rzepak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:18

Rzepak - siew Poznaniakiem skrzynia A-1, A-3 przy wysiewie normalnym, 13 lejek siejących to mi wychodziło ok 4,5-5 kg ale to za dużo i ostatnio sieje na wysiewie zmniejszonym i spokojnie można zejść w okolice 2 kg/ha

#12 Share Canola

Canola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 21:48

skrzynia A-1, A-3 przy wysiewie normalnym, 13 lejek siejących to mi wychodziło ok 4,5-5 kg ale to za dużo i ostatnio sieje na wysiewie zmniejszonym i spokojnie można zejść w okolice 2 kg/ha

a próbę kręconą robisz?

#13 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:49

Rzepak - siew Poznaniakiem Nie robię próby, tak jak pisałem wcześniej siałem już po raz czwarty tak więc wiem już jak ustawić, a żeby wysiało mi tyle ile chce, plus-minus 0,5 kg. :)

#14 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:51

Rzepak - siew Poznaniakiem do poznaniaka z skrzynią zębatą można było kiedyś dokupić koło zębate, to od łańcucha, większe i norma wysiewu była mniejsza, ja w swoim z 88r miałem, ojciec kiedyś dokupił, pewnie w instrukcji obsługi jest napisane jakie to koło, bo teraz już nie pamiętam

#15 Share jeepslaw1

jeepslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 22:31

Witam Kolegów!

Mam pytanie
Czy ktoś z Was sieje rzepak ozimy siewnikiem Poznaniak w ilości poniżej 3kg/ha???

Pozdrawiam

Ale nikt nie napisze że trzeba zmienić rolki! A to bardzo ważne aby otrzymać pożądany wynik!

#16 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 15 maj 2011 - 21:35

Rzepak - siew Poznaniakiem Jesienią 2010 siałem 1 raz w życiu rzepak i oczywiście poznaniakiem. Pytałem znajomego jak to robi, bo siał wcześniej. Siał co drugi rząd i wychodziło mu 4.5 kg/ha na najnizszej nastawie. Stanąłem nad moim siewnikiem. pomyślałem i wymyśliłem. Wystarczy przełożyć pośrednie koło napedowe o 180 stopni (to którym zmienia się wysiew z normalnego na zwiększony) i uzyskujey przełożenia znacznie mniejsze od standardowych. Przy próbie kręconej uzyskiwałem bez problemu nawet 1.4 kg/ha przy siewie na wszystkie leje! dokładnych nastaw nie podam bo posiadam "dziwną" wersję z kołami jezdnymi metalowymi. Oczywiście koła wysiewające na drobny wysiew. Wyszło mi tyle co chciałem czyli 3.5 kg/ha. Rzepak w tej chwili pięknie kwitnie i celuję z plonem koło 4 t/ha:)

Edytowany przez Alio, 15 maj 2011 - 21:37.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#17 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 16 sierpień 2011 - 23:45

Rzepak - siew Poznaniakiem Każdy ma inną wersję i ciężko coś wybrać:P

#18 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1260 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 sierpień 2011 - 22:10

Rzepak - siew Poznaniakiem ja Wam opisze od A-Z.

robie próbe kręcona wartości dzielę przez 100 czyli na ha jest 1900obr czyli kręce 19 i wiadomo chce wysiać 3,5kg liniówki zalezy jaka MTZ 0,035kg i to jest na ar. Kółka zmieniam na do nasion drobnych wiadomo trzeba dac ten wypełniacz plastikowy. Mam w skrzyni porobione stozki że sobie ładnie sypie do każdego bo sięje co druga leje ma swobode. Zębatke opuszczam wtenczas jest na wysiew średni bo na zmniejszony trezeba załozyć zębatkę z 36zebami ja daję wysiew średni tow szystko jest opisane n ksiązce i wychodzi na A-1 siałem zeszłego roku wyszło 3,4kg/ha + - 0,1kg. Jeszcze teraz przewierciłem w odp miejsci ten wałek wysiewający w miejscu ściezki bo dwie lejki przytykam wiadomo bo jak co druga juz to wystarczy w zupełności i na tym kółku też i bede sobie zwwleczka zabezbieczał i robił ściezki bo jak kółka wysiewaj.ącego nie wyłączycie w rzepaku tylko zastawicie zastawke to tak i tak przejazd bedziecie siali bo nasionek w denku sporo tylko przy zbozu za 5m puste denko.

Poznaniak ze skrzynią przekładniową zebatą. Pozdrawiam.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#19 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 01:09

Rzepak - siew Poznaniakiem A zastawki na które wgłębienie od dołu dajesz?i na który ząb dźwignie od den ustawiasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share reset1990

reset1990

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 10:18

Rzepak - siew Poznaniakiem u mnie wujek sieje rzepak "piastem" :D miesza go z nawozem i rosnie :)
ps.. nie chodzi o poplon tylko normalnie pozniej go zbiera