Skocz do zawartości

Zdjęcie

Używany Kverneland vs nowy Polski

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mat500

mat500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 16:12

Używany Kverneland vs nowy Polski Witam! Mam dylemat, chcę zakupić pług 4 skibowy lub szerszą 3 do Case 856 XL mam na ten cel max 10 tyś. Zastanawiałeś się czy bardziej opłaca mi się inwestować w używanego kvernelanda czy zakupić nowy pług 4 skibowy z zabezpieczeniami produkcji polskiej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Używany Kverneland vs nowy Polski Dzisiaj, 10:00
  •  

#2 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 05 kwiecień 2011 - 16:52

Używany Kverneland vs nowy Polski Ja mam pług ibis xxl4 vario bardzo dobry ;). ja ci radze unie group jeżeli chodzi o pługi i maszyny uprawowe to bardzo dobra firma wcale nie gorsz od kvernelanda.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#3 Share Zetek5340 Zetek5340

Zetek5340
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 17:04

Używany Kverneland vs nowy Polski Kup se staltecha jedno belkowego U170 ja mam z przestawnym kontem i na zabezpieczeniach śrubowych ;)

#4 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 17:17

Używany Kverneland vs nowy Polski Nie radze kupować polskich pługów ze względu na słaby materiał i kiepskie wykonanie (aby sztuka).Mówię to jako użytkownik kvernelanda z lat 90 i polskiego dziadostwa

#5 Share mat500

mat500

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 17:38

Używany Kverneland vs nowy Polski Ibis dobra firma sąsiad ma i chwali cena tylko trochę wysoka. Staltech ciekawa opcja przemyśle :D Należało by tu dodać, że mam 10 h ornych, więc dużo pracy nie będzie, tym bardziej nie chciałbym przepłacać...

#6 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 17:45

Używany Kverneland vs nowy Polski Ciezki wybór,ale sam mam agragat podorywkowy uni grup elementy sa dosc dobre tylko powłoka lakiernicza mogłaby byc lepsza <_< ,mam tez pług kverneland z 96 roku i ten pług tez ładnie kryje elementy robocze sa dobre lekko chodzi ładnie kryje resztki pozniwne :D U wujka robilem pronarem 82a z pługiem tur 4x35 i tez chodzi dosc lekko i ładnie krył,Teraz jakbym miał znow kupywac pług to pewnie wybrałbym własnie nowy pług z unia,Kupujac nowy pług masz pewnosc ze jest nie wybity, nie pogiety,nie spawany itp,a kupujac xxx letniego kvernelanda nie wiesz ile on juz ha zaorał ,na jakich polach pracował,Wiec kup nowy pług,powinienes byc zadowolny.Chetnie sam bym teraz sprzedał swojego kvernelanda i kupił nowego z unia
A moze bys chciał mojego kvernelanda 3 skibowy obrotowy na resorach 3x40,w nowe lemsze zaorały dopiero 12ha,pług ładnie chodzi,nie jest zbyt ciezki,Jak bys był zainteresowany to napisz do mnie na PW

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 17:52

Używany Kverneland vs nowy Polski Myślę że troche używany kverneland lepszy. Popatrz jeszcze nad GB. Bardzo dobre pługi. :D

Edytowany przez zetorek1234, 05 kwiecień 2011 - 17:52.

#8 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 18:00

Używany Kverneland vs nowy Polski Zgadzam się z przedmówcą!!! Miałem pługi UG jakieś pięć ostatnio TUR,a i materiał to jedna wielka lipa a nie szwedzka stal tym bardziej wątpię że firma staltech czy inny bomet ma lepszy materiał. Z tego co widzę na przykładach znajomych to dwóch tylko zostało przy UG ale tylko ze względu na to że zaciągnęli kredyty na traktory i narazie muszą się pomęczyć tymi pługami. Zmieniłem UG na Lemkena a jego na Kverniego na resorach i nie chcę już orać żadnym innym sprzętem.

#9 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 05 kwiecień 2011 - 18:14

Używany Kverneland vs nowy Polski kverneland...kup za nieco ponad 7tys do remontu ,kup nowe elementy robocze i w 10 tys bedziesz miał nowy pług....ja tak zrobiłem B)

Edytowany przez DanielFarmer, 05 kwiecień 2011 - 18:14.

#10 Share mezik

mezik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:05

Używany Kverneland vs nowy Polski Osobiście posiadam pług UG 4 skibowy Tur vario i moge szczerze powiedzieć że nie jestem z niego do końca zadowolony jeśli chodzi o krycie to i owszem spełnia bardzo dobrze swoją role, materiał też nie najgorszy choć elementy robocze powinny być nieco twardsze jednak podczas pracy stwarza on znaczne opory poprostu ciężko chodzi ciągnik ma co z nim robić chociaz spełnia warunek zapotrzebowania na moc. Kolejna rzecz to zabezpieczenia resorowe moim zdaniem te montowane seryjnie sa zbyt słabe uwidacznie sie to zwłaszcza poczas orki na ciężkich glinach przydałyby się dodatkowe pióra. Nie wiem czy kverneland będzie lepszy bo takim nie pracowałem jednak z opinii jakie słyszałem to użytkownicy tych pługów zachwalali sobie z nim prace.

Edytowany przez mezik, 05 kwiecień 2011 - 19:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:12

ja ci radze unie group jeżeli chodzi o pługi i maszyny uprawowe to bardzo dobra firma wcale nie gorsz od kvernelanda.

Fakt Kverni jest drogi, mimo to traci na jakości, ale żeby do niego Unię porównywać. Dodany obrazek

Do autora, jeżeli używany na resorze to polecam zainteresować jak mocno wypracowany jest ten resor. Komplet zamienników to pługa 4 sk. to koszt 3 tyś. złotych. Dodany obrazek

#12 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:20

Używany Kverneland vs nowy Polski Ja akurat mam Tura 3+1 na resorze-kompletnie nie mam pojecia o czym piszecie mówiąc że materiał to lipa-mam go juz parę lat i jezeli na moich kamieniach się nie połamał to zaryzykuje twierdzenie że nigdzie w Polsce się nie połamie -co do lakieru to owszem lipa,podobno tez "ciężej" idzie niż inne pługi.

#13 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:25

Ja mam pług ibis xxl4 vario bardzo dobry ;). ja ci radze unie group jeżeli chodzi o pługi i maszyny uprawowe to bardzo dobra firma wcale nie gorsz od kvernelanda.

Pewnie UG nawet jest lepsza od kvernelanda po pierwsze lepsza stal, po drugie lepsze wykonanie, po trzecie jest tańszy a po czwarte ma lepszą dostępność częsci zamiennych

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#14 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:40

Używany Kverneland vs nowy Polski Mam Kvernelanda AB100 i radze kupić przechodzony pług z tej marki bo będzie lepszy.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#15 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:14

Ja mam pług ibis xxl4 vario bardzo dobry ;). ja ci radze unie group jeżeli chodzi o pługi i maszyny uprawowe to bardzo dobra firma wcale nie gorsz od kvernelanda.

No wiadomo szwedzka stal polski pot. Tyle że zamiast zabezpieczenia odlatuje cały korpus :lol:
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#16 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 09:37

Używany Kverneland vs nowy Polski Zrób tak jak piszą inni. Poszukaj jakiegoś używanego Kvernelanda, który ma prostą ramę i dobre resory za jakieś 5-7 tys. złotych i wyremontuj go(kup nowe odkładnie, lemiesze czy coś tam jeszcze, odmaluj) a będziesz miał prawie nowy zachodni, bardzo dobry pług. Sam tak zrobiłem i nie żałuję.

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 lipiec 2011 - 11:55

Używany Kverneland vs nowy Polski Wczoraj urwał się naruszony już wcześniej organicznik obrotu. Szczerze coraz bardziej tracę przekonanie do pługów Kverneland. Dodany obrazek Pług orał rocznie około 120-130 ha ma 10 sezonów za sobą, w tym 3 z Packomatem. Nie wiem czy to dużo czy mało, ale nawet nie chcę wiedzieć jakie przebiegi mają pługi ściągane z zagranicy. Dodany obrazek

#18 Share reset1990

reset1990

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 12:13

Używany Kverneland vs nowy Polski witaj ja mam takiego samego case 856 xl turbo i ciagam nim 4 skibowy kvernelanda w tamtym roku dałem za pług jakies 8 tys ..
pług jest dobry lekko sie orze bo ma zabezpieczenia resorowe ale jest jedna wada drogie lemiesze ;/ fakt wymienia sie tylko pazury ktore kosztuja jakies 35 zł a lemiesz 120 zł.. niby lemiesze pasuja od polskiego pługa tzn przymierzałem juz je ale pasuja na 2 dziury a na 3 trzeba by go przewiercac .. druga sprawa to koło ;/ wyrabia sie oska w nim ;/ ja w swoim mam zamiar cała ta oske wyciac i wstawic od polskiego ..
ciagnik smiga z tym pługiem jezdze 4 terenowa i hektar orze na zime jakies 120 min

#19 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 17:43

Używany Kverneland vs nowy Polski Już nie narzekaj na drogie lemiesze bo cenowo to porównywalne z Unią [max 20% drożej] są części zamienne do pługów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 19:12

Używany Kverneland vs nowy Polski Z zamiennikami radzę uważać , miałem już z trzech firm dłuta do lemieszy i stwierdzam że to ogólnie lipa - jedne popękały przez zimę od stania - mrozu i to w dwóch miejscach - normalnie szok , inne po dwóch trzech hektarach się złamały , teraz mam trzecie na razie trzymają - zobaczymy co dalej ?