Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co lepsze pompowtryski czy common rail?

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 05 kwiecień 2011 - 11:33

Co lepsze pompowtryski czy common rail? Witam. Chciałbym się dowiedzieć które układy wtrysków były lepsze w fendtdzie według was?
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :).
Według mnie lepsze były pompowtryski mniej awaryjne mniej wrażliwe na zanieczyszczenia tańsze wrazie awarii, taka jest moja opinia ;).

Piszcie chcę wysłuchać waszych opinii.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co lepsze pompowtryski czy common rail? Dzisiaj, 15:15
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 11:38

Co lepsze pompowtryski czy common rail? po czym wnosisz swoja opinie?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 11:42

Co lepsze pompowtryski czy common rail? Pompowtryski są tańsze od common raila,i mniej awaryjne u kolegi serwis 2 razy przyjeżdżał do common a jaka jest twoja opinia :mellow:.

#4 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 11:46

Co lepsze pompowtryski czy common rail? Zdecydowanie CR jest lepsze. Osiągi, spalanie, praca silnika itp.
Gdyby CR było gorsze to nie wyparło by pompowtrysków z rynku. Nawet w VW jest już CR.

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 11:55

Co lepsze pompowtryski czy common rail? @andrzej czy skoro fiat jest tanszy od vw to znaczy, ze jest mniej awaryjny?
czy przez pryzmat 1 egzemplarza masz zamiar budowac opinie o rodzaju systemu zasilania?

jesli tak to naprawde gratuluje.

w pompowtryskach czesto bylo wieksze cisnienie wtrysku niz w CR 3 generacji, co moim zdaniem ma bardziej realny wplyw na jakosc paliwa, niejedyny oczywiscie.

@MF2007 pompowtryski nie spelniaja norm spalin, dlatego nie beda juz stosowane, ale nie ma to nic wsplonego z lepszoscia CR.
dzieje sie tak poniewaz wykorzystuja mechanike do sterowania, a zastosowanie plytek piezoelektrycznych we wtryskach CR daje sterowanie tylko przez prad i mozna zaprojektowac tak wtrysk paliwa, ze radzi sobie z wysrubowanymi normami.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 13:01

Co lepsze pompowtryski czy common rail? brzozak2
CR jest lepsze w praktycznie każdym aspekcie odnośni pracy silnika.
Niższe spalanie, lepsze osiągi, bardziej równomierna praca.
CR daje dużo większe możliwości odnośnie regulacji wtrysku. Podczas jednego cyklu wtrysku może podać paliwo nawet 5 razy w różnych momentach(teraz może nawet więcej bo nie jestem na bieżąco).

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 13:15

Co lepsze pompowtryski czy common rail? no nawet do 7.

CR blisko przez 10 lat nie mogl dorownac pod wzgledem osiagow i zuzycia paliwa pompowtryskom, gdyby rozwijac dalej pompki to CR slabiutko by wygladal.

#8 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 14:31

Co lepsze pompowtryski czy common rail? CR powstalo glownie z koniecznosci, aby spelniac warunki normy EURO 4 a dalej EURO 5 i nie jest napewno tak perfekcyjne jak pisze "MF2007", bardziej zgadzam sie z opinia "brzozak2".
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#9 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 14:43

Co lepsze pompowtryski czy common rail? Ale CR jest droższy w razie awarii podobno około 20000pln tak słyszałem. Fendty 400 vario wcześniejszej produkcji miały więcej mocy w porównaniu odpowiednikem fendta 412 vario kiedyś jest fendt 413 vario.

#10 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 14:51

Co lepsze pompowtryski czy common rail? uzyskiwana moc w tym przypadku to tylko kwestia "widzimisię " producenta :) zmiana PW na CR nie wpłynęła w tym przypadku na wielkość uzyskiwanej mocy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 15:02

Co lepsze pompowtryski czy common rail? A co do oszczędności w cr i pw to według mnie jest podobna.

#12 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 15:40

Co lepsze pompowtryski czy common rail? A to nie to samo CR iPW.

#13 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 16:32

Co lepsze pompowtryski czy common rail? Łoj pm chciałem napisać przepraszam.

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 16:34

Co lepsze pompowtryski czy common rail?

A co do oszczędności w cr i pw to według mnie jest podobna.

to dalej bede drazyl. po czym wnosisz?

#15 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 16:48

Co lepsze pompowtryski czy common rail? Po swojej wiedzy.

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 19:21

Co lepsze pompowtryski czy common rail? no to podziel sie nia, bo inaczej bede musial uznac to za post bez uzasadnienia.

#17 Share jozekkkk

jozekkkk

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:17

Co lepsze pompowtryski czy common rail? moim zdaniem najlepsze są zwykle wtryski paliwa a to dlatego że są najtańsze w razie awarii najmniej wrażliwe na jakość paliwa a pompowtryski i C.R. wrażliwe na paliwo a u nas to różnie z paliwem jest
poza tym nie widzę aby ciągnik z C.R. palił mniej niż na zwykłych wtryskiwaczach .A co do norm czystości spalin to im wyższą normę spełnia ciągnik spełnia tym więcej pali fendt z lat 80 czy 90 spali mniej niż nowe z tą człą elektroniką no i jeszcze jedna największa wada C.R. to wszech obecna elektronika

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:22

Co lepsze pompowtryski czy common rail? nie unikniesz postepu. gdyby nie normy to nowoczesne silniki nie dosc ze mialyby wiecej KM, duzo duzo mniej palily i wytrzymalyby wiecej niz ich dziadkowie.
takze nastepnym razem radze przyjac szersze spojrzenie na dane zagadnienie.

#19 Share karolek12

karolek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 21:06

Co lepsze pompowtryski czy common rail? @MF2007 pompowtryski nie spelniaja norm spalin, dlatego nie beda juz stosowane, ale nie ma to nic wsplonego z lepszoscia CR.
dzieje sie tak poniewaz wykorzystuja mechanike do sterowania, a zastosowanie plytek piezoelektrycznych we wtryskach CR daje sterowanie tylko przez prad i mozna zaprojektowac tak wtrysk paliwa, ze radzi sobie z wysrubowanymi normami. Pompowtryski jak najbardziej spełniaja emisje spalin tylko dlatego niektore firmy zrezygnowały z nich bo sa wyzsze koszty produkcjii pompowtryskow a dzisiejszy CR dorownał im pod wzgledem cisnienia (nie chce mi sie szukać jakie były cisnienia ale 1 i 2 generacja CR nawet nie dorastała pod wzgledem wytwarzania wysokich cisnień do pompek)a jezeli piszesz o piezoelektrycznym sterowaniu to sobie zobacz jakie pompowtryski były stosowane np. w VW i audi 2.0 170 km tam własnie sa pompki sterowane piezoelektrycznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 06 kwiecień 2011 - 06:50

Co lepsze pompowtryski czy common rail? Nikt nie wspomina, ze CR daje możliwosć łatwego zmapowania komputera sterujacego.
Przy takim JD 5080R bez specjalnych kombinacji mamy JD5090R ;)

Niech ktos nie pisze ze to tunig i te 10km rozwali silnik.

Zajrzyjcie w dokłądne dane techniczne czym różni się 5080r od 5090r- tylko i wyłącznie programem sterujacym ECU.
Z resztą- zapytajcie mechanika JD ;)
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Dodaj odpowiedź