Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 8245 - problem z TUZ-em

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:27

Zetor 8245 - problem z TUZ-em Witam. Mam problem z wyżej wymienionym zetorem, a mianowicie z podnośnikiem hydraulicznym, otóż po pracy z agregatem podnośnik przestał reagować, nie dają nic zmiany regulacji podnośnika, kręcenie pokrętłem od regulacji ciśnienia - nic dosłownie NIC, podnośnik opadł na dół i nie można ruszyć ramionami do góry ani za pomocą rozdzielacza ani ręcznie (tak jak by się zablokowały) Pompa hydrauliczna jest sprawna, sprawdzana była przy przyczepie i wszystko działa jak należy. Może ktoś ma jakiś pomysł co się mogło stać? ;[

Edytowany przez Hubert8245, 04 kwiecień 2011 - 20:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 8245 - problem z TUZ-em Dzisiaj, 02:50
  •  

#2 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:48

Zetor 8245 - problem z TUZ-em A może wina leży po stronie samego rozdzielacza? Wydaje mi się, że bez zdjęcia podnośnika się nie obejdzie niestety.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#3 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:57

Zetor 8245 - problem z TUZ-em spróbuj odkręcić wąż od siłownika pomocniczego i wtedy ręcznie podnieść, jak da radę to coś z rozdzielaczem, jeżeli masz trójnik lub szybkozłącze z wyjścia na siłownik pomocniczy to podłącz go pod hydraulikę zewnętrzną i spróbuj podnieść go, ja tak kiedyś zrobiłem i pomogło, chyba coś wpadło w rozdzielacz i przepchnąłem za pomocą hydrauliki zewnętrznej
p.s. tylko wajchę od podnoszenia tuza miej w położeniu góra, bo inaczej będzie tak jakby opuszczał <_<

Edytowany przez prometeusz, 04 kwiecień 2011 - 21:59.

#4 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 14:47

Zetor 8245 - problem z TUZ-em U mnie nie ma siłownika pomocniczego, jest tylko główny pod kabiną <_<

#5 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 06 kwiecień 2011 - 11:02

Zetor 8245 - problem z TUZ-em a wyjście może zaślepione jest

#6 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 22:46

Zetor 8245 - problem z TUZ-em Problem rozwiązany, wypadła zawleczka od sworznia i ten zablokował cały układ (3 godziny rozbierania, 10 minut roboty i następne 2 godziny składania <_< ) Całe szczęście, że nie wpadła w mechanizm różnicowy, bo dopiero wtedy był by problem :blink:

Edytowany przez Hubert8245, 07 kwiecień 2011 - 22:47.

#7 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 19:27

Zetor 8245 - problem z TUZ-em Przepraszam, że odkopuję temat ale mam problem z hydrauliką w 8045. Nie działa tylny TUZ jak i hydraulika zewnętrzna. Wcześniej ciągnik trochę postał i było normalnie teraz nic się nie da zrobić.

League of Legends

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share scisly97

scisly97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Mechanika samochodowa i rolnicza, majsterkowanie w garażu, Muzyka.

Napisany 26 listopad 2011 - 20:05

Zetor 8245 - problem z TUZ-em Może to wina pompy hydraulicznej. Albo jak u mojego kolegi w 914, okazało się, że oleju wcale w skrzyni nie było.

#9 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 listopad 2011 - 22:39

Zetor 8245 - problem z TUZ-em miałem takie objawy w swojej c385, odkręcałem śrubę na pompie hydraulicznej aż poszedł olej i zakręcałem z powrotem na włączonym silniku...pomagało jakis czas aż zaczęło denerwować to wymieniłem pompę na nową i jest ok ... zaglądnij do filtra może przytkany.

#10 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 07:58

Zetor 8245 - problem z TUZ-em Filtr czysty nie tak dawno był czyszczony, olej też jest. Możliwe, że to wina jakiegoś zaworu. Jeśli się nie mylę jest on poniżej szybko-złączy.

League of Legends

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 27 listopad 2011 - 09:06

Zetor 8245 - problem z TUZ-em Ale jak nie masz oleju na hydraulice zewnętrznej, to masz tylko dwa problemy. Zarwany napęd pompy lub padnięta pompa. Pompa jak jest do wymiany to będzie zapowietrzała się w czasie roboty. pod szybko złączami jest zawór ale jak się zacina to pompa przeważnie jest na samej górze na maksa.

#12 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 listopad 2011 - 10:39

Zetor 8245 - problem z TUZ-em poluzuj śrubę na pompie jak pójdzie olej to ci odpowietrzy ,jak będzie sucho to sprawdzaj napęd pompy...jak będzie ci coraz częściej zapowietrzać to wymiana pompy...

#13 Share Slawuss

Slawuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 13:38

Zetor 8245 - problem z TUZ-em

Ale jak nie masz oleju na hydraulice zewnętrznej, to masz tylko dwa problemy. Zarwany napęd pompy lub padnięta pompa. Pompa jak jest do wymiany to będzie zapowietrzała się w czasie roboty. pod szybko złączami jest zawór ale jak się zacina to pompa przeważnie jest na samej górze na maksa.

Właśnie hydraulika zewnętrzna też nie działa.

League of Legends

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 14:59

Zetor 8245 - problem z TUZ-em Zrób tak jak napisał kozulek2.Odkręć węża od pompy na odpalonym cięgniku. Jak olej pójdzie to pompa padła,a jak nie to sprawdź napęd.