Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z krowami

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 18:20

problem z krowami witam
od jakis 2 lat mam problem z krowami. co jakisczas jakas choruje,jedna mmi padla po wycieleniu i 3 razy cielak zdechl juz przed porodem. Weterynarz jest caly czas ale on tylko mi sie wydaje bierze pieniadze a nicv im nie pomaga. Krowy sa zapladniane sztucznie. Kiedys byly zapladniane naturalnie i nie bylo takich problemow. Mial ktos podobny problem /? co moze byc przyczyna /?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z krowami Dzisiaj, 10:02
  •  

#2 Share 888adam888

888adam888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 18:31

problem z krowami Wiesz że krowy za długo dojone przed zapuszczeniem i take sprawy dzieją się od kiszonki .

#3 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:27

problem z krowami Zrób badanie na BVD-MD być moze to jest przyczyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:57

problem z krowami czyli nie mam dawac krowa kiszonki?/
jaki jest koszt tego badania BVD-MD i jezeli stwierdzi sie ta chorobe to pozniej jaki jest koszt usuniuecia tej choroby ze stada ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:14

problem z krowami zacznijmy od tego czym są żywione i jakiej jakości są to pasze chodzi głównie czy nie są zbutwiałe/stęchłe. po drugie jak wygląda żywienie przed zasuszeniem i w okresie zasuszenia szczególnie przed wycielniem tylko pisz jak jest, po trzecie przyczyną może być być BVD w pozstaci ukrytej co może wykazac badanie krwi u krów ale zazawyczaj ta choroba objawia się podobnymi objawami do grypy silna biegunka temertaura wysoka i brak apetytu, po czwarte w jakim okresie płodu krowa porzuca, opisz czy są jak ewentulanie wyglądał upadek tej krowy jakieś objawy przed. mozliwe że część stada przeszla postać jawną choroby a część która się zakaziła objawia sie poronieniami ze względu na wirus u płodu. to tyle na poczętek
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)