Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siatka ogrodzeniowa leśna

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 23:23

Siatka ogrodzeniowa leśna Witam mam pytanie do forumowiczów czy ogrodzenie z siatki leśnej daje radę żeby ogrodzic jałówkom wybieg i czy jest to dobre rozwiązanie . Lepsze niz np. drut kolczasty ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siatka ogrodzeniowa leśna Dzisiaj, 01:50
  •  

#2 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 09:29

Siatka ogrodzeniowa leśna Mam wybieg dla krów ogrodzony zwykłą siatką i nie widzę żeby na nią jakoś specjalnie się napierały. Krowy są bez rogów. Jeżeli dasz dobre słupki to siatka leśna również powinna się sprawdzić.

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 09:54

Siatka ogrodzeniowa leśna Zdecydowanie lepsze, szczególnie jeśli połączy się ją z ogrodzeniem elektrycznym. Siatkę montujesz od zewnątrz natomiast drut od pastucha w środku ogrodzenia. Korzyść dwojaka, podwójna zapora dla bydlaków i brak dostępu dla nieproszonego gościa z zewnątrz np. psa haski wczasowiczów.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 11:15

Siatka ogrodzeniowa leśna Ja mam ogrodzone leśną i ma dwa minusy. Pierwszy minus to jałówki jak zobaczą coś zielonego po drugiej stronie sitki to jak jest wysoko zawieszona od ziemi przeciska pysk pod nią i ją rozciąga. wyjście to albo puścić siatkę po samej ziemi albo pastucha po dole. drugi minus to potrafią o siatkę zrywać kolczyki

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 kwiecień 2011 - 11:41

Siatka ogrodzeniowa leśna hmm - a nie myśleliście o dwóch drutach pastucha elektrycznego? Jeden na wysokości ok 40cm a drugi na wysokości 80-100cm? Oczywiście oba pod napięciem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 15:10

Siatka ogrodzeniowa leśna Też próbowałem z dwoma drutami i powiem wam że niema sensu tego wyżej zakładać. moje limuzyny o siatkę wcale się nie opierają tylko jest ten problem z rozciąganiem siatki od dołu. Jedną mam taką cholerę że tylko patrzy żeby łeb tam wsadzić. Kiedyś na pastwisku nie zauważyłem a ta tak siatkę rozciągneła że pod nią przelazła. Jak chciałem ją napędzić to ona postanowiła ją sforsować, przywaliła dwa razy i nic w siatce nawet oczko nie puściło

#7 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 16:29

Siatka ogrodzeniowa leśna Na allegro ogladałem taka siatke o wysokości 150 cm. Powinna dac rade ??? jak sądzicie tyle ze mam bydło z rogami. Dopiero teraz zaczne wypalać młodym.

#8 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 18:12

Siatka ogrodzeniowa leśna Ja mam siatkę 160 cm i jest ok z rogami też nie powinno być problemów a ile teraz kosztuje metr bieżący takiej siatki?

#9 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:20

Siatka ogrodzeniowa leśna około 200 zł 100 metrów szpulka

#10 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 22:37

Siatka ogrodzeniowa leśna Mamy wybieg ogrodzony siatką i powiedzmy jest znośnie, dodatkowo daliśmy od środka żerdzie, ale po 3 lata już jest próchno, no i trzeba było teraz zastosować pastuch, bo krowy bardzo lubią się czochrać o siatkę, a co za tym idzie uszkadzają ją, podobnie jak u poprzedników są agentki które skubią zieloną trawkę pod spodem, no i ostatni minus to przy dużych mrozach krowy rozrywają kolczyki na siatce.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 10:43

Siatka ogrodzeniowa leśna mam ogrodzone siatką 4 ha pastwiska i po 3 latach na wysokości do 80 cm zostały z niej strzępy. Mimo zielonej trawki na pastwisku bydło i tak pcha pysk na miedzę pod siatkę. Małe cielaczki przeciskają się pod ogrodzeniem. Dobrym rozwiązaniem okazało się przeplatanie przez siatkę (kilka cm nad ziemią) drutu kolczastego aby nie mogły podnosić siatki - ale to nabija dodatkowe koszty.
Ja siatki (przynajmniej nie takiej delikatnej) już nie zastosuje bo nie zdaje egzaminu.

#12 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:57

Siatka ogrodzeniowa leśna Tak jak @zorak pisze, zależy jeszcze jaką się siatkę kupi, bo te z rzadszymi oczkami są słabsze z racji mniejszej ilości materiału, no a te gęstsze są mocniejsze.

Edytowany przez kamieniak89, 06 kwiecień 2011 - 21:17.

Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#13 Share krzysoltys

krzysoltys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 20:01

Siatka ogrodzeniowa leśna Właśnie też zacząłem się zastanawiać nad siatką leśną mam do ogrodzenia 21 ha jakieś 12 km od gospodarstwa i będzie tam chodzić młodzież taka do momentu zacielenia, czy sama siatka wystarczy???
Jak to jest z tym rozciąganiem siatki od dołu?? Dajecie ją przy samej ziemi że tak podnoszą, czy może zostawiacie mały prześwit??
Siatka taka jak ta: siatka jest dosyć gęsta od dołu więc wydaje mi się że powinna wytrzymać a obsada też nie będzie wielka więc trawki powinny mieć w dostatek , co prawda mogą siatkę stosować jako drapaka bo na polu na tą chwilę jest tylko jeden mały krzaczek :unsure:

#14 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 12 luty 2012 - 08:33

Siatka ogrodzeniowa leśna Ja teraz planuje zrobić okólnik niewielki dla cieląt żeby nie siedziały w cielętniku tylko chodziły sobie po dworze i zakupiłem siatkę leśną na wygrodzenie mam nadzieje że się sprawdzi. Ja zamierzam od spodu dać drut usztywniający tak jak to się robi przy siatkach ogrodzeniowych także nie powinny podginać siatki leśnej

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#15 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 12 luty 2012 - 11:17

Siatka ogrodzeniowa leśna taka siatka to dobre rozwiązanie tylko musisz puścić drut np od pastucha po dole siatki

#16 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, numizmatyka

Napisany 13 luty 2012 - 14:10

Siatka ogrodzeniowa leśna Znajomy z siatki leśnej ma ogrodzone kilka hektarór dla bydła w różnym wieku i jak narazie się to sprawdza. Ogrodzenie stoi już kilka lat :)
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

#17 Share Fuciu

Fuciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, gospodarstwo, samochody, motory

Napisany 01 marzec 2012 - 19:59

Siatka ogrodzeniowa leśna Daj blisko siebie słupki i będzie ok. :)

#18 Share Rolniczek10

Rolniczek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 22:44

Siatka ogrodzeniowa leśna Siatka leśna to dobre i najtańsze rozwiązanie, wysokosc 1,6metra spokojnie wystarcza. Ja własnie kupiłem taką siatkę. Wygląda ok a cena super.
http://www.rabatka.p...wana__50mb.html
w sobote może będziemy zaczynać grodzić pastwisko bo jak przyjdzie sezon to na nic nie bedzie czasu, teraz pogoda jest ładna i co najważniejsze jest czas.

#19 Share MILU

MILU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 10:11

Siatka leśna to dobre i najtańsze rozwiązanie, wysokosc 1,6metra spokojnie wystarcza. Ja własnie kupiłem taką siatkę. Wygląda ok a cena super.
w sobote może będziemy zaczynać grodzić pastwisko bo jak przyjdzie sezon to na nic nie bedzie czasu, teraz pogoda jest ładna i co najważniejsze jest czas.

Siatka leśna jest zbyt słaba. Polecam profesjonalne siatki dla bydła CYCLONE www.milu.com.plbydlo_cyclone_smaller.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share arturo81

arturo81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 01:35

Siatka leśna to dobre i najtańsze rozwiązanie, wysokosc 1,6metra spokojnie wystarcza. Ja własnie kupiłem taką siatkę. Wygląda ok a cena super.

najtńsze rozwiązanie, ale chyba nie do takich celów.

piszesz ze siatka wygląda super? Siatka ma byc mocna! A siatki lesne nie sa mocne, nadają sie tylko do grodzenia posesji np. na czas budowy.(ja taką kupiłem jak budowaliśmy dom, ale do krów bym jej nie uzył)

siatka lesna nie nadaje się na pastwiko! no chyba, ze ogrodzisz pastwisko siatką , a krowy będziesz polował na łancuchu. Ta siatka którą wklejasz to jedna wielka cienizna. Krowa wpadnie w taką siatke i po siatce. Porwie się w strzępy. Jako ciekawostke powiem wam , ze widzialem jak gosc taką siatką ogrodzil sobie wybieg dla danieli. Zwierzaki wpadly w siatkę, rozerwaly na strzepy i ... uciekly do lasu (do dzis ich nie znalazł)

Edytowany przez arturo81, 06 marzec 2012 - 01:48.