quxfrix

Rozrutnik 4t- Napęd nie działa pod obciążeniem

Polecane posty

quxfrix    1

Witam

Mam następujący problem ze swoim rozrzutnikiem obornika:Gdy narzucę pełen rozrzutnik obornika to wiatraki się obracają a rozrzutnik nie przesówa tego obornika a co za tym idzie nie rozrzuca tego co na nim jest.Gdy zrzucę z niego 2/3 obornika to on przesówa i resztę rozrzuca. Dodam jeszcze że rozrzutnik ma z 25 lat i jest dwuosiowy.Proszę wszystkch o pomoc w rozwiązaniu tego problemu gdyż ja na ten temat jestem zupełnie zielony a najwyższy czas zrobić co z tym obornikiem .Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Podciągnij łańcuchy, posprawdzaj trybiki, powinno pomóc :)


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie wiem jaki masz rozrzutnik ale u mnie z przodu są cztery śruby i one właśnie służą do naciągania łańcuchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1091    0

Miałem to samo, wyczyść dokładnie to koło po którym zapadki chodzą i zrób osłone z blachy i będzie wszystko wporządku, bo jak sie chociaż troche brudu nalepi a ząbki są podjechane to się smykają i stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quxfrix    1

U mnie z przodu są dwie śruby więc sprawdzę ten nacig łncuchów.Jakby to niepomogł to będe się odzywał :) a narazie dięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Ale łańcuch jak by miał luźno to by na trybach z tyłu przeskakiwał. Ja mam to samo. I jak jest dużo gnoju to na tym kole zapadka nie zaskakuje. Przestaw sobie na szybszy posuw. Na krótką metę powinno wystarczyć. U mnie na pierwszej dziurce nie chce ciągnąć- dopiero na drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quxfrix    1

Jakbyś mógł danielhaker napisać mi jak przestawić na szybszy przesów to byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

danielhaker ale nie aż tak luźno zresztą z tyłu na tych kołach ciągnących łańcuch nigdy Ci nie przeskoczy no jedynie wyciągnięty łańcuch nie zazębiający się całkowicie

 

quxfrix łańcuch naciągnij tak by lekko jednak zwisał patrząc pod podłogą ok2-3 cm od linii prostej, a przesuw taśmy ustawisz przy takim dużym kole z naciętymi frezami (przeważnie z prawej z tyłu na tym wałku z łańcuchem podłogowym) przesuwając blachę przy zapadce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelax88    19

sprawdz napiecie lancucha i czy kolo zebate od napedu tasmy nie ma luzu bo jak ma to kliny do wymiany i jeszcze jest regulacja dawki po tej samej stronie a najlepiej to pisz do kogos na pw bo tutaj nie zalapiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

sebe, u mnie jak luźny łańcuch to jedna strona przeskoczy na trybie i nie dość że taśma się wygina to jeszcze jak przeskoczy o 2 ogniwka to już nie ma roboty. Taśma nie ciągnie i trzeba ręczne zwalać towar, przestawić na równo i dopiero można ładować.

U mnie to już tryby do wymiany.

Łańcuch pewnie też trzeba wymienić jak się wymienia tryby?

A na szybszy przesuw ustawiasz tym płaskownikiem co idzie od teko dużego koła do przodu rozrzutnika i na końcu tego płaskownika masz obok niego takie dziurki. Wyciągasz śrubkę mocującą płaskownik i ustawiasz go na dziurkę do przodu. Rozumiesz czy zdjęcie wrzucić? Ale zdjęcie to będzie jutro najwcześniej koło 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

To jest proste jak metr drutu w kieszeni :D

pewnie każdy się z tym boryka ale nie każdy umie sobie poradzić, włacz wałek, zdejm osłone jak jest przy regulacji posuwu i zobaczysz że tyle ile popchnie do przodu to przy pełnym rozrzutniku cofnie się koło z zębatka spowrotem, rozwiązanie jest bardzo proste, musisz zamontować zapadke blokującą na tym kole aby nic sie nie cofało, byc może ją masz ale sie popsuło ale nie we wszystkich rozrzutnikach to było, w warfamie jest a w czarnej białostockiej nie B)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

daniel to masz coś zepsute , ja w jednym miałem luźna taśmę i nic tylko przy przeładowaniu taśma cofała się lekko z powrotem nawet dobrze bo równo rozrzucał :lol: a w drugim łancuch wyciągnięty i zawsze właśnie przeskakiwał koło niby zużyte więc wymieniłem ale dalej to samo po prostu łańcuch nie zazębia się bo za długi

 

quxfrix tu masz zdjęcie ten długi płaskownik schowany częściow z tyłu koła od taśmy steruje blaszką zasłaniajcą zapadki na dole przesuwjąc się w przód zwiększasz prędkość a w tył zmniejszasz a nawet możesz uzyskać odwrotny kierunek tasmy

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

O właśnie. Chodzi o ten długi płaskownik co się kończy nad kołem.

Nie popsute tylko już łańcuch wyciągnięty. Chyba już 2 albo 3 listwy wycięte są. Jak jest luźno (nie naciągnięty) to jedna strona przeskoczy na trybie i idą krzywo. A jak przeskoczy o 2 ogniwka na łańcuchu to chowając się pod spód zaczepia o podłogę już i taśma stoi.

Z tym to nie problem bo trzeba tryby wymienić tylko właśnie jak napisał @walkol: Zapadka cofa się, i z powrotem wraca na to miejsce skąd wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Odnowię troszkę temat... Podobnie jak autor tego tematu mam problem z rozrzutnikiem ... dzisiaj kosiliśmy ququ i wiadomo nikt nie oszczędza z wożeniem i kładzie się z czubeczkiem... i rozrzutnik najpierw zgrzyta zgrzyta zgrzyta i potem dopiero powoli wywala... łańcuchy ok. mają dobry naciąg... patrzyliśmy dzisiaj z kolegą i niczego się nie dopatrzeliśmy co się może dziać... posuw ustawiony na max a rozładowanie zajmuje dobre 15 minut z gazem wciśniętym w podłogę... co to może być ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie jak zaczęło zgrzytać okazało się że tryby w przekładni głównej pozbyły się ząbków i po jakimś czasie przestało w ogóle działać.

A zapadki nie przeskakują? Łapią odrazu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

no właśnie tak łapią od razu... ide właśnie jeszcze zobaczyć może coś się dopatrzę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam inny problem a mianowicie ciągle przeskakuje mi taśma w rozrzutniku na zembatce a jak troche podciagne taśme to rwie mi listwy a troche poluzuje dosłownie pół obrotu śruby to przeskakuje i terz rwie listwy co mam zrobić bo nie chce mi się po każdym wywozie wymieniać listwy 

Edytowano przez WojtekWawszczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wałek wyciągasz w bok, w stronę zębatki od posuwu. Musisz rozciąć na początek te zębatki od przesuwu łańcucha i wtedy ładnie wyjdzie w bok.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj