Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rozrutnikiem obornnka

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share quxfrix

quxfrix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport, Motoryzacja, Komputery

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:32

Problem z rozrutnikiem obornnka Witam
Mam następujący problem ze swoim rozrzutnikiem obornika:Gdy narzucę pełen rozrzutnik obornika to wiatraki się obracają a rozrzutnik nie przesówa tego obornika a co za tym idzie nie rozrzuca tego co na nim jest.Gdy zrzucę z niego 2/3 obornika to on przesówa i resztę rozrzuca. Dodam jeszcze że rozrzutnik ma z 25 lat i jest dwuosiowy.Proszę wszystkch o pomoc w rozwiązaniu tego problemu gdyż ja na ten temat jestem zupełnie zielony a najwyższy czas zrobić co z tym obornikiem .Z góry dziękuje za wszelką pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rozrutnikiem obornnka Dzisiaj, 23:17
  •  

#2 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:34

Problem z rozrutnikiem obornnka Podciągnij łańcuchy, posprawdzaj trybiki, powinno pomóc :)
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#3 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:34

Problem z rozrutnikiem obornnka A listy przy łańcuchach od posuwu są u mnie nie było 2 czy 3 listew i towar stał. ;)

#4 Share quxfrix

quxfrix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:38

Problem z rozrutnikiem obornnka A mógłby mi ktoś napisać jak podciągnąć łańcuchy, na pusto też przesówa

#5 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:40

Problem z rozrutnikiem obornnka Nie wiem jaki masz rozrzutnik ale u mnie z przodu są cztery śruby i one właśnie służą do naciągania łańcuchów.

#6 Share tomek1091

tomek1091

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:41

Problem z rozrutnikiem obornnka Miałem to samo, wyczyść dokładnie to koło po którym zapadki chodzą i zrób osłone z blachy i będzie wszystko wporządku, bo jak sie chociaż troche brudu nalepi a ząbki są podjechane to się smykają i stoi.

#7 Share quxfrix

quxfrix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:48

Problem z rozrutnikiem obornnka U mnie z przodu są dwie śruby więc sprawdzę ten nacig łncuchów.Jakby to niepomogł to będe się odzywał :) a narazie dięki za pomoc :)

#8 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 03 kwiecień 2011 - 18:04

Problem z rozrutnikiem obornnka Ale łańcuch jak by miał luźno to by na trybach z tyłu przeskakiwał. Ja mam to samo. I jak jest dużo gnoju to na tym kole zapadka nie zaskakuje. Przestaw sobie na szybszy posuw. Na krótką metę powinno wystarczyć. U mnie na pierwszej dziurce nie chce ciągnąć- dopiero na drugiej

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#9 Share quxfrix

quxfrix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 18:15

Problem z rozrutnikiem obornnka Jakbyś mógł danielhaker napisać mi jak przestawić na szybszy przesów to byłbym bardzo wdzięczny :)

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 18:58

Problem z rozrutnikiem obornnka danielhaker ale nie aż tak luźno zresztą z tyłu na tych kołach ciągnących łańcuch nigdy Ci nie przeskoczy no jedynie wyciągnięty łańcuch nie zazębiający się całkowicie

quxfrix łańcuch naciągnij tak by lekko jednak zwisał patrząc pod podłogą ok2-3 cm od linii prostej, a przesuw taśmy ustawisz przy takim dużym kole z naciętymi frezami (przeważnie z prawej z tyłu na tym wałku z łańcuchem podłogowym) przesuwając blachę przy zapadce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:10

Problem z rozrutnikiem obornnka posprawdzaj kolo i zapadki ja tak mialem to naspawalem zapadki zeby lepiej braly i jest ok

#12 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 19:16

Problem z rozrutnikiem obornnka sprawdz napiecie lancucha i czy kolo zebate od napedu tasmy nie ma luzu bo jak ma to kliny do wymiany i jeszcze jest regulacja dawki po tej samej stronie a najlepiej to pisz do kogos na pw bo tutaj nie zalapiesz

#13 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 21:48

Problem z rozrutnikiem obornnka sebe, u mnie jak luźny łańcuch to jedna strona przeskoczy na trybie i nie dość że taśma się wygina to jeszcze jak przeskoczy o 2 ogniwka to już nie ma roboty. Taśma nie ciągnie i trzeba ręczne zwalać towar, przestawić na równo i dopiero można ładować.
U mnie to już tryby do wymiany.
Łańcuch pewnie też trzeba wymienić jak się wymienia tryby?
A na szybszy przesuw ustawiasz tym płaskownikiem co idzie od teko dużego koła do przodu rozrzutnika i na końcu tego płaskownika masz obok niego takie dziurki. Wyciągasz śrubkę mocującą płaskownik i ustawiasz go na dziurkę do przodu. Rozumiesz czy zdjęcie wrzucić? Ale zdjęcie to będzie jutro najwcześniej koło 17

#14 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 04 kwiecień 2011 - 08:55

Problem z rozrutnikiem obornnka To jest proste jak metr drutu w kieszeni :D
pewnie każdy się z tym boryka ale nie każdy umie sobie poradzić, włacz wałek, zdejm osłone jak jest przy regulacji posuwu i zobaczysz że tyle ile popchnie do przodu to przy pełnym rozrzutniku cofnie się koło z zębatka spowrotem, rozwiązanie jest bardzo proste, musisz zamontować zapadke blokującą na tym kole aby nic sie nie cofało, byc może ją masz ale sie popsuło ale nie we wszystkich rozrzutnikach to było, w warfamie jest a w czarnej białostockiej nie B)
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#15 Share quxfrix

quxfrix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 15:58

Problem z rozrutnikiem obornnka Jakbyś mógł danielhaker to wrzuć zdjęcie z góry dzięki

#16 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:34

Problem z rozrutnikiem obornnka daniel to masz coś zepsute , ja w jednym miałem luźna taśmę i nic tylko przy przeładowaniu taśma cofała się lekko z powrotem nawet dobrze bo równo rozrzucał :lol: a w drugim łancuch wyciągnięty i zawsze właśnie przeskakiwał koło niby zużyte więc wymieniłem ale dalej to samo po prostu łańcuch nie zazębia się bo za długi

quxfrix tu masz zdjęcie ten długi płaskownik schowany częściow z tyłu koła od taśmy steruje blaszką zasłaniajcą zapadki na dole przesuwjąc się w przód zwiększasz prędkość a w tył zmniejszasz a nawet możesz uzyskać odwrotny kierunek tasmy

Edytowany przez sebe1033, 04 kwiecień 2011 - 19:44.

#17 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:30

Problem z rozrutnikiem obornnka O właśnie. Chodzi o ten długi płaskownik co się kończy nad kołem.
Nie popsute tylko już łańcuch wyciągnięty. Chyba już 2 albo 3 listwy wycięte są. Jak jest luźno (nie naciągnięty) to jedna strona przeskoczy na trybie i idą krzywo. A jak przeskoczy o 2 ogniwka na łańcuchu to chowając się pod spód zaczepia o podłogę już i taśma stoi.
Z tym to nie problem bo trzeba tryby wymienić tylko właśnie jak napisał @walkol: Zapadka cofa się, i z powrotem wraca na to miejsce skąd wyszła.

#18 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 29 kwiecień 2011 - 21:27

Problem z rozrutnikiem obornnka A może sprzęgło przeciążeniowe poprostu Ci przeskakuje?

#19 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 22:13

Problem z rozrutnikiem obornnka Odnowię troszkę temat... Podobnie jak autor tego tematu mam problem z rozrzutnikiem ... dzisiaj kosiliśmy ququ i wiadomo nikt nie oszczędza z wożeniem i kładzie się z czubeczkiem... i rozrzutnik najpierw zgrzyta zgrzyta zgrzyta i potem dopiero powoli wywala... łańcuchy ok. mają dobry naciąg... patrzyliśmy dzisiaj z kolegą i niczego się nie dopatrzeliśmy co się może dziać... posuw ustawiony na max a rozładowanie zajmuje dobre 15 minut z gazem wciśniętym w podłogę... co to może być ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 22:31

Problem z rozrutnikiem obornnka U mnie jak zaczęło zgrzytać okazało się że tryby w przekładni głównej pozbyły się ząbków i po jakimś czasie przestało w ogóle działać.
A zapadki nie przeskakują? Łapią odrazu?