Skocz do zawartości

Zdjęcie

manometr i czujnik cisnienia powietrza C 360 3P

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maxreif

maxreif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 13:22

manometr i czujnik cisnienia powietrza C 360 3P Witam
Zamontowałem nową instalację elektryczną do C 360 3P. Generalnie wszystko działa oprócz ładowania i manometru ciśnienia powietrza. Manometr jest nowy, połączony przewodem miedzianym do złącza przy butli. Na manometrze jest jedno złacze konektorowe, do kótrego jest podłączone jego podświetlenie.
Powiedzcie mi czy w tej instalacji pneumatycznej powinien byc jeszcze czujnik ciśnienia powietrza? Nie wiem gdzie podłączyć przewody tzn. jedne ich końce podłączyłem do skrzynki bezpiecznikowej i do kontrolki a gdzie podłączyc drugie?
Pozdrawiam
maxreif

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
manometr i czujnik cisnienia powietrza C 360 3P Dzisiaj, 10:14
  •  

#2 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 14:11

manometr i czujnik cisnienia powietrza C 360 3P Czy tu jest mowa i instalacji elektrycznej, czy pneumatycznej, bo już się pogubiłem...

"czy w tej instalacji pneumatycznej powinien byc jeszcze czujnik ciśnienia?"
Czujnikiem jest ów manometr.

#3 Share maxreif

maxreif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 15:33

manometr i czujnik cisnienia powietrza C 360 3P Kolego, oczywiście chodzi mi o obie instalacje bo są ze sobą powiązane. Jak pisałem z instalacji elektrycznej wychodzą dwa przewody tj z bezpieczników i z kontrolki ciśnienia. Ich drugie końce przeciez gdzieś muszą być podłączone, ale gdzie? Pewnie w czujniku ciśnienia.
Jak też pisałem czujnik ma złącze gwintowane i jak rozumiem podłącza się tam przewód z powietrzem oraz jedno złącze na konektorek do którego podłączona jest żarówka podświetlenia manometru. W związku z tym gdzie podłączyć owe dwa przewody z instalacji elektrycznej?
Na schemacie elektr. ciągnika widać, że wychodzą one z czujnika ciśnienia ale w moim czujniku nie ma takiego miejsca gdzie mógłbym to podpiąć.
Opis z opakowania czujnika to: M60T/05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 16:10

manometr i czujnik cisnienia powietrza C 360 3P W ostatniej wypowiedzi mylisz pojęcia czujnika ze wskaźnikiem.
Wskaźnik ma wyjście na gwint M14 i łączysz go rurką przy butli z TYM trójnikiem.
Oryginalnie przewody elektryczne są podłączone do czujnia spadku ciśnienia.
Jeśli takiego nie posiadasz to dokładasz jeszcze jeden trójnik i wkręcasz TEN czujnik.
Sam wskaźnik jest mechaniczny i musi działać,jeśli nie działa to pewnie trójnik przy butli .jest zaślepiony

Edytowany przez asharot, 03 kwiecień 2011 - 16:21.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#5 Share maxreif

maxreif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 08:19

manometr i czujnik cisnienia powietrza C 360 3P No widzisz Kolego, wielkie dzięki za łopatologiczne wyjaśnienie problemu. Teraz wiem czego mi brakuje w instalacji pneumatycznej :rolleyes: Jeszcze raz dzięki i przepraszam że tak marudzę ale ciągnik mam bardzo krótko i jeszcze nie wiem co i jak.
Pozdrawiam
maxreif

Edytowany przez maxreif, 04 kwiecień 2011 - 08:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2011 - 09:29

manometr i czujnik cisnienia powietrza C 360 3P

W ostatniej wypowiedzi mylisz pojęcia czujnika ze wskaźnikiem.
Wskaźnik ma wyjście na gwint M14 i łączysz go rurką przy butli z TYM trójnikiem.
Oryginalnie przewody elektryczne są podłączone do czujnia spadku ciśnienia.
Jeśli takiego nie posiadasz to dokładasz jeszcze jeden trójnik i wkręcasz TEN czujnik.
Sam wskaźnik jest mechaniczny i musi działać,jeśli nie działa to pewnie trójnik przy butli .jest zaślepiony

Nie trzeba dokładać żadnego dodatkowego trójnika, jak się nie myle to 360-3p ma oryginalnie w trójniku przy zbiorniku powietrza dodatkowe wejscie żeby wkręcić czujnik spadku cisnienia powietrza, połączony z kontrolką sygnalizuje spadek cisnienia po niżej 4 at,podłączenie:jeden przewód z bezpieczników do kontrolki, drugi z kontrolki do czujnika a drugie wyjscie z czujnika do masy ciągnika i wszystko w temacie.

Edytowany przez MAT912, 04 kwiecień 2011 - 10:23.