Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzychur

krzychur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 11:17

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny Witam wszystkich. Mam takie pytanie mam belarusa 1025.3 i dopiero jak osiągnie obroty 1500 to wtedy dopiero dostaje mocy, ale załąnczanie np. rozrzutnika obornika przy takich obrotach jest co najmniej nie wskazane a z niższych trudno bo jest mała moc i tak samo z ruszaniem, trzeba z wysokich obrotów bo nie ruszysz, ale gdy osiągnie te magiczne 1500 obr/min to jest nie do zaduszenia, dodam że ciągnik jest nowy ( 40 h ) czy wszystkie tak mają czy mój ma jakąś wadę, proszę o odpowiedź

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny Dzisiaj, 13:16
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:10

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny mój 1025 też turbo się włącza od 1500 obrotów we wszystkich tak jest ... :)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 17:36

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny Macie na myśli, iż poniżej 1500 obr/min turbina nie działa? Wówczas jest niższe spalanie? Jaką moc wówczas osiąga?
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#4 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 18:16

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny może nie tyle co nie działa ale jej nie słychać :) wiadomo że jak nie dasz więcej gazu to nieruszysz...

#5 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 03 kwiecień 2011 - 23:18

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny turbina dziala caly czas tylko ze jak piszecie do tych 1500 rpm ma male obroty i nie daje duzego cisnienia dopiero po przekroczeniu tych obrotow pojawia sie odpowiednie cisnienie i turbina ma wyskoie obroty tak samo jest a autach osobowych od 2200 rpm dopiero czuc "kopa" ale to sa silniki wysokoobrotowe

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#6 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 10:02

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny No właśnie, też tak sądziłem, bo nie słyszałem o tym aby turbina załączała sie od 1500obr/min...
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#7 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 04 kwiecień 2011 - 18:42

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny rozmawialem dzis z kolega i tez mowi ze u niego w pronarze 82 tsa tez turbine czuc od 1500 rpm wiec te silniki tak maja i raczej nie musicie sie martwic
pozdrawiam wszystkich posiadaczy MTZ :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#8 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:29

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny Jak założyłem turbinę i regulator dawki (od 1025) do swojego MTZ to też silnik budził się dopiero powyżej 1500 obr/min, ale skorygowałem nieco dawkę w regulatorze nadciśnieniowym i jest git ciągnie bez problemu od 1000.

#9 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:21

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny kolego hemi czyli mozna w pewnym sensie powiedziec ze oszukales system :) a tak serio jak sie ktos w tym ogarnia i wie co z czym sie je to mozna pokombinowac
wnioskuje ze kolega hemi podniusl cisnienie doladowania czy moze chodzi o dawke paliwa na pompie ??
czekam na odpowiedz

#10 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:44

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny Turbina pracuje od momentu uruchomienia silnika. Nie ma więc czegoś takiego jak załączanie turbiny. Uczucie kopa powstaje wtedy kiedy turbosprężarka osiągając pewne obroty daje odpowiednie doładowanie. Brak mocy poniżej tych obrotów to tak zwana turbodziura bądź bezwładność turbiny. Spowodowane jest to bezwładnością jej elementów. Trzeba dużo spalin aby bujnąć turbo do obrotów dających doładowanie. Konstruktorzy próbując zmniejszyć wpływ bezwładności turbiny na osiągi opracowali kilka sposobów: turbo z WG(waste gate) czyli z by-passem. Przy niskich obrotach silnika i małej ilości spalin są one w całości kierowane łopatki turbiny a gdy silnik i turbo kręcą się szybko spaliny kierowane są by-passem do wydechu. Drugi sposób to turbosprężarka ze zmienna geometrią łopatek turbiny. Zasada działania podobna do WG - małe obroty turbo bądź nagły spadek ciśnienia w kolektorze dolotowym (gdy dodajemy gazu) spaliny kierowane na łopatki turbo.
Kolega @hemi najprawdopodobniej bawił się zaworem upustowym turbosprężarki aby spaliny nie były kierowane zbyt wcześnie do tłumika.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 12:08

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny zgadzam sie w pelni z wypowiedzia kolegi wyzej

#12 Share krzychur

krzychur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:15

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny ale coś zauważyłem że w nie każdym belarusie jest taka dźwignia przy turbinie która jest połączona jakby z jakimś zaworem który jest dalej połączony wężykiem do kolektora ssącego obserwując ta dźwignie zauważyłem ze ona się uchyla dopiero gdy silnik osiągnie te 1500 obr, ale pod warunkiem że silnik jest obciążony bo jak tylko tak dodajemy "gazu" na postoju to nawet przy 2100 nie drgnie, ja myślę że cała tajemnica załączania się turbiny przy 1500obr drzemie w tym właśnie zaworze, ale bardzo możliwe że się mylę

#13 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:23

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny choci ci zapewne o zawor upustowy blow-off (czy jakos tak) ktory ma za zadanie zmniejszyc turbodziure i w tym wypadku zalacza sie tylko pod duzym obciarzeniem a 2 opcja to ze moze to byc zawor EGR ale watpie czy w belarusach mtz itp je juz stosuja chyba ze na zachodnich silnikach

#14 Share krzychur

krzychur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 19:51

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny

Jak założyłem turbinę i regulator dawki (od 1025) do swojego MTZ to też silnik budził się dopiero powyżej 1500 obr/min, ale skorygowałem nieco dawkę w regulatorze nadciśnieniowym i jest git ciągnie bez problemu od 1000.

A jak skorygowałeś tą dawkę podpowiec bo meczy mnie to że od 1500 zaczyna dopiero porządnie ciągnąć

#15 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:48

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny tak jest gdyż nawet w instrukcji podane jest że moment 385 nm osiąga przy 1400 obr/min. a przykładowo silnik deutz montowany jest też w modelach tylko .4 on 385 nm osiąga przy dużo mniejszych obrotach i tu tkwi sekret. Ja pracowałem swoim z broną aktywną z siewnikiem 2,5m to musiałem dać 1,5 tys obrotów żeby dobrze ruszyć bo tak trochę go dusiło

#16 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 23 czerwiec 2011 - 22:06

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny krzychur proszę bardzo http://www.pronar.pl...YN_31a_2003.pdf
popuszczasz kontre 1 i odkręcasz nakrętkę 2 tylko nie za dużo np o jeden obrót i sprawdź efekt jak kiepsko to jeszcze, tylko żeby nie kopcił na czarno przy dodawaniu gazu bo będzie pociągał z baku jak smok.

#17 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 06:58

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny nie rób tego, to będzie najgorsza głupota jaką zrobisz, wzrośnie spalanie i żywotność się silnika skróci

#18 Share Proktor

Proktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:37

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny Chciał bym poruszyć temat ,, mam belarusa 1221 340mth i jak np jadę nim i mi się zwiększają powoli obroty to przy 1700 obr dostaje kopa silnego .. i moje pytanie czy ta turbina powinna prędzej kopa dostawać ? i przy jakich obrotach ? i czy jednak istnieje możliwość podkręcenia i czy to będzie szkodzić dla ciągnika bardziej niż jak muszę nim robić przy min 1700obr

#19 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 27 marzec 2014 - 20:12

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny Belarus 1221.3 1400 mtg. U mnie zaczyna ciągnąć przy niecałych 1600 obr/min , więc większość prac polowych to jest zakres 1500-1600 obr/min a w ekstremalnie ciężkich warunkach jak mu się depnie w podłogę to jest niecałe 2000 obr/min a po kilku minutach to turbina zaczyna ,, wyć ''. Myślę że jak by była turbosprężarka tkr6 to by na pewno przy niższych obrotach silnika osiągała max obroty ale długo by w tym modelu nie pochodziła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Proktor

Proktor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 21:09

Belarus 1025.3 tzw. załączanie turbiny 1221.3 z 2013roku to już powinna być chyba ta nowsza turbina u mnie

Dodaj odpowiedź