PALAX

Patenty na rozsiew wapna

Polecane posty

PALAX    32

Z wiosną muszę rozsiać wapniak koszelowski na swoich polach. Może macie jakieś patenty do zastosowania w rozsiewaczu dwu tarczowym zwieszanym by te wapno bez większych problemów rozsiać. Bo mój znajomy wczoraj prubował jadnak stwierdził że to lipa. :(


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

żeczywiście to lipa bo wapno zawiesza się :( nawet mieszadło w lejkowym rozsiewaczu nic nie daje. ja mam taki sposób że 1 osoba jedzie traktorem i normalnie tak jak by sie siało a 2 stoi na listwie od tuza i kijem rusza żeby wapno leciała jednak w tym roku pożyczyłem specjalny rozsiewacz do wapna (taśmowy) albo kupić wapno w granulkach i normalnie siać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekJ2011    0

a czy na wapno można lać gnojowice czy trzeba wapno kultywatorem najpierw a później gnojowice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Podobno nie można ani gnoju ani gnojowicy, choć nikt mi nigdy w pełni nie wyjaśnił dlaczego,przyznam się że po przedplonie pod buraki ,daje wapno defekacyjne, mieszam agregatem a później obornik, a na jesieni ok październik rozwodnioną gnojowicę i nic złego nie zauważyłem, niekiedy wiosną daje jeszcze wapno nawozowe w tym roku 50%, w zeszłym 70%, mam siewnik rcw ale nie mam koła, i rozsiałem zwykłym lejkiem i poszło bez problemów, tylko z mieszadłem, a wapno defekacyjne to rozrzutnikiem z pojedyńczym wałkiem, tylko nieco go obniżyłem, a na podłogę rozrzucam belkę słomy, i też git idzie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio58    0

Takiej katorzniczej pracy jak wysiew wapna nie robie od lat.Niech sie w d... pocaluja wytworcy takiego produktu.Jak mawia moja znajoma: fakać ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

Takiej katorzniczej pracy jak wysiew wapna nie robie od lat.Niech sie w d... pocaluja wytworcy takiego produktu.Jak mawia moja znajoma: fakać ich.

 

T wielki błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

No udało mi rozsiać się ten wapniak koszelowski zwykłym siewnikiem dwu tarczowym. Normalnie wapno się zawieszało na sicie, więc otworzyłem sita na boki, a na środku siewnika umiejscowiłem deskę. Od boku do boku o szerokości około 30cm na lini sit . Zamysłem było to by wapno w siewniku nie naciskało całym ciężarem na mieszadło. Efekt jest zadowalający, bo wapno sypie się bokami dość płynnie. Jedynie resztki z deski trzeba zgarnąć.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

u mnie tak samo taśmowym (kiedyś KOS a teraz Motyl)


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem, co autor tego tematu. Stąd moje pytanie: ile wapna wejdzie do kosa (w kg)? A czy dałoby się rozrzutnikiem? Bo do rcw nie mam za bardzo dostępu. A jeszcze takie pytanie całkiem nie z tematu: co oznacza rcw, bo podejrzewam, że to skrót?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Ja rozsiewałem rozrzutnikiem obornika, z tyłu zakładasz burte i jest spora szpara żeby wapno przeleciało.

Minusy : trza się więcej najeździć po polu no i czasami spada w kupkach, ale uważam że pług i kultywator i tak później je dobrze wymiesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Jak myslicie czy teraz dobrze bylo by rozsiac wapno, jest pogoda bardziej jesienna jak zimowa?Kupilem wczoraj wapno z cukrowni ,mialem rozsiac na wiosne ale podobno nie wolno mieszac z nawozami a mam zamiar zasiac przenice przywodkową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRO-TOMAS    0

polecam wapno z okolic częstochowy kupywałem granulowane w big-bag super się rozsiewało lejkiem nie było problemu z wysiewem i to wapno kredowe rozkłada się w 90 %w pierwszym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Może kupiłeś wapno za 400 warte 150 zł. Zganulowany węglan pwewnie. Na worku pięknie pisze nawet że ma P i K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRO-TOMAS    0

napewno to była kreda badałem próbke na stacji chemiczno-rolniczej

zauważyłem że po deszczach rozkłada się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj