Skocz do zawartości

Zdjęcie

Patenty na rozsiew wapna

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:11

Patenty na rozsiew wapna Z wiosną muszę rozsiać wapniak koszelowski na swoich polach. Może macie jakieś patenty do zastosowania w rozsiewaczu dwu tarczowym zwieszanym by te wapno bez większych problemów rozsiać. Bo mój znajomy wczoraj prubował jadnak stwierdził że to lipa. :(
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Patenty na rozsiew wapna Dzisiaj, 01:17
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:15

Patenty na rozsiew wapna żeczywiście to lipa bo wapno zawiesza się :( nawet mieszadło w lejkowym rozsiewaczu nic nie daje. ja mam taki sposób że 1 osoba jedzie traktorem i normalnie tak jak by sie siało a 2 stoi na listwie od tuza i kijem rusza żeby wapno leciała jednak w tym roku pożyczyłem specjalny rozsiewacz do wapna (taśmowy) albo kupić wapno w granulkach i normalnie siać :)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share MarekJ2011

MarekJ2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:10

Patenty na rozsiew wapna a czy na wapno można lać gnojowice czy trzeba wapno kultywatorem najpierw a później gnojowice?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 maj 2011 - 10:22

Patenty na rozsiew wapna Podobno nie można ani gnoju ani gnojowicy, choć nikt mi nigdy w pełni nie wyjaśnił dlaczego,przyznam się że po przedplonie pod buraki ,daje wapno defekacyjne, mieszam agregatem a później obornik, a na jesieni ok październik rozwodnioną gnojowicę i nic złego nie zauważyłem, niekiedy wiosną daje jeszcze wapno nawozowe w tym roku 50%, w zeszłym 70%, mam siewnik rcw ale nie mam koła, i rozsiałem zwykłym lejkiem i poszło bez problemów, tylko z mieszadłem, a wapno defekacyjne to rozrzutnikiem z pojedyńczym wałkiem, tylko nieco go obniżyłem, a na podłogę rozrzucam belkę słomy, i też git idzie
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share krzysio58

krzysio58

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:57

Patenty na rozsiew wapna Takiej katorzniczej pracy jak wysiew wapna nie robie od lat.Niech sie w d... pocaluja wytworcy takiego produktu.Jak mawia moja znajoma: fakać ich.

#6 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 maj 2011 - 21:43

Patenty na rozsiew wapna

Takiej katorzniczej pracy jak wysiew wapna nie robie od lat.Niech sie w d... pocaluja wytworcy takiego produktu.Jak mawia moja znajoma: fakać ich.

T wielki błąd.

#7 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 16 maj 2011 - 08:10

Patenty na rozsiew wapna No udało mi rozsiać się ten wapniak koszelowski zwykłym siewnikiem dwu tarczowym. Normalnie wapno się zawieszało na sicie, więc otworzyłem sita na boki, a na środku siewnika umiejscowiłem deskę. Od boku do boku o szerokości około 30cm na lini sit . Zamysłem było to by wapno w siewniku nie naciskało całym ciężarem na mieszadło. Efekt jest zadowalający, bo wapno sypie się bokami dość płynnie. Jedynie resztki z deski trzeba zgarnąć.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#8 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 16 maj 2011 - 08:21

Patenty na rozsiew wapna u mnie tak samo taśmowym (kiedyś KOS a teraz Motyl)
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mlodyrolnik1

mlodyrolnik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 19:50

Patenty na rozsiew wapna Witam
Mam podobny problem, co autor tego tematu. Stąd moje pytanie: ile wapna wejdzie do kosa (w kg)? A czy dałoby się rozrzutnikiem? Bo do rcw nie mam za bardzo dostępu. A jeszcze takie pytanie całkiem nie z tematu: co oznacza rcw, bo podejrzewam, że to skrót?
Pozdrawiam

#10 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 22:54

Patenty na rozsiew wapna Ja rozsiewałem rozrzutnikiem obornika, z tyłu zakładasz burte i jest spora szpara żeby wapno przeleciało.
Minusy : trza się więcej najeździć po polu no i czasami spada w kupkach, ale uważam że pług i kultywator i tak później je dobrze wymiesza

#11 Share Rico39

Rico39

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 17:23

Patenty na rozsiew wapna Jak myslicie czy teraz dobrze bylo by rozsiac wapno, jest pogoda bardziej jesienna jak zimowa?Kupilem wczoraj wapno z cukrowni ,mialem rozsiac na wiosne ale podobno nie wolno mieszac z nawozami a mam zamiar zasiac przenice przywodkową?

#12 Share AGRO-TOMAS

AGRO-TOMAS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 10:42

Patenty na rozsiew wapna polecam wapno z okolic częstochowy kupywałem granulowane w big-bag super się rozsiewało lejkiem nie było problemu z wysiewem i to wapno kredowe rozkłada się w 90 %w pierwszym roku

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 22 grudzień 2013 - 16:32

Patenty na rozsiew wapna Może kupiłeś wapno za 400 warte 150 zł. Zganulowany węglan pwewnie. Na worku pięknie pisze nawet że ma P i K

#14 Share AGRO-TOMAS

AGRO-TOMAS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 19:45

Patenty na rozsiew wapna napewno to była kreda badałem próbke na stacji chemiczno-rolniczej
zauważyłem że po deszczach rozkłada się dobrze

#15 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 20:04

Patenty na rozsiew wapna Może by się moderator wziął za tego pana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share AGRO-TOMAS

AGRO-TOMAS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 22:51