Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brama przesuwna vs skrzydłowa

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 19:27

Brama przesuwna vs skrzydłowa Witam, mam dylemat. Która z tych bram by była lepsza (światło wjazdu 6m)?

Jak wam sprawują się takie bramy? Co prawda mam już bramę przesuwną 6m światła wjazdu nową pomalowaną podkładem ze słupkami i furtką lecz jej zakup był spowodowany naprawdę okazyjną ceną i na razie sobie leży  :)

Tak więc co zrobić? Zakładać tą, do niej trzeba jeszcze kupić wózki (koszt ok 500 zł) no i te porządne fundamenty, czy sprzedać i kupić skrzydłową za tą kasę, bo mam dziwne przeczucie że przesuwna będzie się gięła i nie trzymała poziomu ze względu na jej wagę (kute elementy) :unsure:  

Jakie są wasze spostrzeżenia, po prostu która lepsza  :D

Edytowany przez Senator, 02 kwiecień 2011 - 19:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brama przesuwna vs skrzydłowa Dzisiaj, 18:41
  •  

#2 Share KacperMTZ10

KacperMTZ10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko co z nim związane :D

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:03

Brama przesuwna vs skrzydłowa Przesuwana lepsza , bo moim zdaniem mniej miejsca po otworzeniu zajmuje :P
MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

#3 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:13

Brama przesuwna vs skrzydłowa Odnośnie gięcia, zależy jak jest wykonana jeżeli solidnie to nie powinna się giąć.
Suwana brama ma to do siebie że nie lubi "lipy", skrzydłowa to 2 słupki 4 zawiasy ramka i brama gotowa, a w suwanej liczy się precyzja: krzywa prowadnica, słaba konstrukcja, wózki źle zamontowane (słabe wózki), słaby fundament wystarczy że jeden z tych czynników wystąpi i brama suwana jest problemem.

Pytanie czemu cena była okazyjna (może właśnie w sobie kryje jakąś wadę). Osobiście sceptycznie patrzę na okazję/promocję.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 21:53

Brama przesuwna vs skrzydłowa A masz miejsce na suwano bramę 6m?? A z tato kiedyś mierzyłem u siebie i na suwano brak miejsca. Poza tym co w zimę?? Jak prowadnica zamarznie?? Rok temu robiłem bramę szerokości około 2,6m i jest jednoskrzydłowa. Na suwaną się nie zdecydowałem

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:11

Brama przesuwna vs skrzydłowa U nas będzie przesuwna i też 5,5 czy 6m. Mi się wydaje że jest lepsza od skrzydłowej bo wiatr ci nie macha i w Sylwestra nie wyniosą :lol: W ogóle jest wygodniejsza.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#6 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 09:12

Brama przesuwna vs skrzydłowa @Sadek - cena była okazyjna bo było to spowodowane upadłością firmy i wysprzedawali co się da  :) a więc powinno być wszystko dobrze z nią. prowadnicę ma prostą, 80x80x5, rama jest wykonana z profila zamkniętego, wypełnienie drut taki w przekroju kwadratowy gr coś ok 10mm, co 1,2m znowu z góry do dołu profil zamknięty taki sam jak cała jest dookoła  :)

Miejsca też jest dość, więc to nie jest problem. Pozostaje tylko kwestia wózków i fundamentów pod nie. Jak myślicie czy te by się nadały? http://allegro.pl/wo...1495377995.html

I jakie muszą być fundamenty pod te wózki? Brama ma 6m światła wjazdu i przeciwwaga 2,2m czyli razem 8,2m  :)

Edytowany przez Senator, 03 kwiecień 2011 - 09:12.

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 09:29

Brama przesuwna vs skrzydłowa Te wózki mogą być, mają regulację boczną, fundamenty robią dla takiej bramy na 3mb tylko pod wózkami, ale moje zdanie jest takie że fundamentu min 8,5m tak aby całość tzn wózki + słupek końcowy były razem połączone fundamentem min. 1,3 m w głąb (ok 5 m3betonu) (zimą wszystko trzyma się razem), a jeszcze jeżeli brama była by otwierana na cały dzień to fundament powinien mieć ok 15 mb (ok. 8 m3 betonu) żeby w momencie otwarcia była podparta na końcu (aby nie zwisała).

Spotkałem się z opinią że to bardzo drogie rozwiązanie, ale solidne nie ma że w zimie brama się nie zamknie po mróz inaczej "podniesie" bramę a inaczej słupek końcowy.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#8 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 09:46

Brama przesuwna vs skrzydłowa Jeszcze powiedz @Sadek jakiej szerokości ten fundament miał by być? :)   Bo widzę masz pojęcie w tym temacie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 03 kwiecień 2011 - 09:50

A masz miejsce na suwano bramę 6m?? A z tato kiedyś mierzyłem u siebie i na suwano brak miejsca. Poza tym co w zimę?? Jak prowadnica zamarznie?? Rok temu robiłem bramę szerokości około 2,6m i jest jednoskrzydłowa. Na suwaną się nie zdecydowałem

Co zimą z powiedzmy 6m bramą 2-skrzydłową? Łopata i odkopać żeby otworzyć? Przy suwanej jedyne miejsce które ewentualnie trzeba odśnieżyć(lecz nie koniecznie tak musi być) to linia otwarcia szyny szerokości 15cm. Jak szyna bramy ma zamarznąć? Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić.
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#10 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:23

Brama przesuwna vs skrzydłowa ok.35 cm szerokości

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#11 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 13:47

Co zimą z powiedzmy 6m bramą 2-skrzydłową? Łopata i odkopać żeby otworzyć? Przy suwanej jedyne miejsce które ewentualnie trzeba odśnieżyć(lecz nie koniecznie tak musi być) to linia otwarcia szyny szerokości 15cm. Jak szyna bramy ma zamarznąć? Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić.

TAm nie ma co zamarznąć. Cały czas jeżdżąc do szkoły (technikum) stawiam rower przy starej podstawówce i tam jest brama przesuwna i codziennie ją otwierałem żeby rower wstawić i nawet w największe mrozy dało się ją otworzyć. A stoi już z 7 lat
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#12 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 14:29

Brama przesuwna vs skrzydłowa Z tym zamarzaniem to ja się też jeszcze nie spotkałem, wujek ma przesuwną 4m i nie miał nigdy takiego problemu ;)

No to fundament już wiem co i jak :)

Teraz pozostaje kwestia wózków: rolki z poliamidu, czy zwykłe stalowe? Te z poliamidu są trochę droższe, producent na Allegro zapewnia że są trwalsze od metalowych. Ciszej brama by się zachowywała na nich chyba, ale ich trwałość. Ma ktoś takie u siebie?

#13 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 15:14

Brama przesuwna vs skrzydłowa Dzwoń, to Ci doradzą: http://www.postal.pl/ lub
http://www.palysz.pl...h,745419,2.html

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#14 Share KacperMTZ10

KacperMTZ10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko co z nim związane :D

Napisany 08 czerwiec 2011 - 22:00

A masz miejsce na suwano bramę 6m?? A z tato kiedyś mierzyłem u siebie i na suwano brak miejsca. Poza tym co w zimę?? Jak prowadnica zamarznie?? Rok temu robiłem bramę szerokości około 2,6m i jest jednoskrzydłowa. Na suwaną się nie zdecydowałem

Tato budują garaż z jednej strony drzwi skrzydłowe zamontował a z drugiej suwane. I nawet w zimie sie noramlnie otwiera. Moje zdanie jest jak w wypowiedzi wcześniej.
MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share wies115

wies115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 23:40

Brama przesuwna vs skrzydłowa Mamy przesuwana brame i w lato jest dobrze tylko niewiem czemu ale slupek sie przesunol i niemoglismy jej zamykac do konca
Ale oprocz tego to jest bardzo fajna i poreczna jedno popchniecie i jest otwarte :)