Senator

Brama przesuwna vs skrzydłowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Senator    45

Witam, mam dylemat. Która z tych bram by była lepsza (światło wjazdu 6m)?

 

Jak wam sprawują się takie bramy? Co prawda mam już bramę przesuwną 6m światła wjazdu nową pomalowaną podkładem ze słupkami i furtką lecz jej zakup był spowodowany naprawdę okazyjną ceną i na razie sobie leży  :)

 

Tak więc co zrobić? Zakładać tą, do niej trzeba jeszcze kupić wózki (koszt ok 500 zł) no i te porządne fundamenty, czy sprzedać i kupić skrzydłową za tą kasę, bo mam dziwne przeczucie że przesuwna będzie się gięła i nie trzymała poziomu ze względu na jej wagę (kute elementy) :unsure:  

 

Jakie są wasze spostrzeżenia, po prostu która lepsza  :D

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperMTZ10    0

Przesuwana lepsza , bo moim zdaniem mniej miejsca po otworzeniu zajmuje :P


MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Odnośnie gięcia, zależy jak jest wykonana jeżeli solidnie to nie powinna się giąć.

Suwana brama ma to do siebie że nie lubi "lipy", skrzydłowa to 2 słupki 4 zawiasy ramka i brama gotowa, a w suwanej liczy się precyzja: krzywa prowadnica, słaba konstrukcja, wózki źle zamontowane (słabe wózki), słaby fundament wystarczy że jeden z tych czynników wystąpi i brama suwana jest problemem.

 

Pytanie czemu cena była okazyjna (może właśnie w sobie kryje jakąś wadę). Osobiście sceptycznie patrzę na okazję/promocję.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A masz miejsce na suwano bramę 6m?? A z tato kiedyś mierzyłem u siebie i na suwano brak miejsca. Poza tym co w zimę?? Jak prowadnica zamarznie?? Rok temu robiłem bramę szerokości około 2,6m i jest jednoskrzydłowa. Na suwaną się nie zdecydowałem


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@Sadek - cena była okazyjna bo było to spowodowane upadłością firmy i wysprzedawali co się da  :) a więc powinno być wszystko dobrze z nią. prowadnicę ma prostą, 80x80x5, rama jest wykonana z profila zamkniętego, wypełnienie drut taki w przekroju kwadratowy gr coś ok 10mm, co 1,2m znowu z góry do dołu profil zamknięty taki sam jak cała jest dookoła  :)

 

Miejsca też jest dość, więc to nie jest problem. Pozostaje tylko kwestia wózków i fundamentów pod nie. Jak myślicie czy te by się nadały? http://allegro.pl/wo...1495377995.html

 

I jakie muszą być fundamenty pod te wózki? Brama ma 6m światła wjazdu i przeciwwaga 2,2m czyli razem 8,2m  :)

Edytowano przez Senator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Te wózki mogą być, mają regulację boczną, fundamenty robią dla takiej bramy na 3mb tylko pod wózkami, ale moje zdanie jest takie że fundamentu min 8,5m tak aby całość tzn wózki + słupek końcowy były razem połączone fundamentem min. 1,3 m w głąb (ok 5 m3betonu) (zimą wszystko trzyma się razem), a jeszcze jeżeli brama była by otwierana na cały dzień to fundament powinien mieć ok 15 mb (ok. 8 m3 betonu) żeby w momencie otwarcia była podparta na końcu (aby nie zwisała).

 

Spotkałem się z opinią że to bardzo drogie rozwiązanie, ale solidne nie ma że w zimie brama się nie zamknie po mróz inaczej "podniesie" bramę a inaczej słupek końcowy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Jeszcze powiedz @Sadek jakiej szerokości ten fundament miał by być? :)   Bo widzę masz pojęcie w tym temacie :)

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

A masz miejsce na suwano bramę 6m?? A z tato kiedyś mierzyłem u siebie i na suwano brak miejsca. Poza tym co w zimę?? Jak prowadnica zamarznie?? Rok temu robiłem bramę szerokości około 2,6m i jest jednoskrzydłowa. Na suwaną się nie zdecydowałem

Co zimą z powiedzmy 6m bramą 2-skrzydłową? Łopata i odkopać żeby otworzyć? Przy suwanej jedyne miejsce które ewentualnie trzeba odśnieżyć(lecz nie koniecznie tak musi być) to linia otwarcia szyny szerokości 15cm. Jak szyna bramy ma zamarznąć? Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

ok.35 cm szerokości


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Co zimą z powiedzmy 6m bramą 2-skrzydłową? Łopata i odkopać żeby otworzyć? Przy suwanej jedyne miejsce które ewentualnie trzeba odśnieżyć(lecz nie koniecznie tak musi być) to linia otwarcia szyny szerokości 15cm. Jak szyna bramy ma zamarznąć? Jakoś sobie tego nie mogę wyobrazić.

TAm nie ma co zamarznąć. Cały czas jeżdżąc do szkoły (technikum) stawiam rower przy starej podstawówce i tam jest brama przesuwna i codziennie ją otwierałem żeby rower wstawić i nawet w największe mrozy dało się ją otworzyć. A stoi już z 7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Z tym zamarzaniem to ja się też jeszcze nie spotkałem, wujek ma przesuwną 4m i nie miał nigdy takiego problemu ;)

 

No to fundament już wiem co i jak :)

 

Teraz pozostaje kwestia wózków: rolki z poliamidu, czy zwykłe stalowe? Te z poliamidu są trochę droższe, producent na Allegro zapewnia że są trwalsze od metalowych. Ciszej brama by się zachowywała na nich chyba, ale ich trwałość. Ma ktoś takie u siebie?

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperMTZ10    0

A masz miejsce na suwano bramę 6m?? A z tato kiedyś mierzyłem u siebie i na suwano brak miejsca. Poza tym co w zimę?? Jak prowadnica zamarznie?? Rok temu robiłem bramę szerokości około 2,6m i jest jednoskrzydłowa. Na suwaną się nie zdecydowałem

 

 

Tato budują garaż z jednej strony drzwi skrzydłowe zamontował a z drugiej suwane. I nawet w zimie sie noramlnie otwiera. Moje zdanie jest jak w wypowiedzi wcześniej.


MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wies115    0

Mamy przesuwana brame i w lato jest dobrze tylko niewiem czemu ale slupek sie przesunol i niemoglismy jej zamykac do konca

Ale oprocz tego to jest bardzo fajna i poreczna jedno popchniecie i jest otwarte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj