Skocz do zawartości

Zdjęcie

zbiór selera

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mercu

mercu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 18:26

zbiór selera Jakim kombajnem najlepiej zbierać seler? Unikając jak najmniej uszkodzeń mechanicznych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zbiór selera Dzisiaj, 02:55
  •  

#2 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 02 kwiecień 2011 - 19:53

zbiór selera Mój kolega kopie Neptunem .W tym roku pomagałem mu i kopałem Stollem ale tylko hektar ;)

#3 Share mercu

mercu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:10

zbiór selera Dzięki Kamil za odpowiedz. Ja kopie bolkiem, a wcześniej ogławiam nać obieraczką palcową do traktora, ale mimo wszystko jest za dużo uszkodzeń mechanicznych i seler nie za dobrze sie przechowuje.

#4 Share rrolnikk

rrolnikk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:12

zbiór selera Ja też widziałem jak ktoś kopał neptunem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mercu

mercu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 22:06

zbiór selera

Mój kolega kopie Neptunem .W tym roku pomagałem mu i kopałem Stollem ale tylko hektar ;)

Jak sie kopało Stollem? Uszkadza coś selery, i czy te selery są na przemysł cz do przechowalnictwa
?

Edytowany przez mercu, 02 kwiecień 2011 - 22:08.

#6 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 03 kwiecień 2011 - 13:31

zbiór selera mercu
Sąsiad sieje 5ha na przemysł 4ha a hektar zostawia sobie później sprzedaje to na wolnym rynku.Praktycznie kopie się tak samo jak buraki ,nie ma róźnicy ;)

#7 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 14:16

zbiór selera Ja obrywam wszystkie liście ręcznie później wybieram zgniłki przed kombajnem później kopie bolkiem. W kiedyś kopali neptunami bo nie mieli czym ale z selerem było kiepsko, teraz często kopią stholem (niektórzy holmerem) ale to z reguły na przemysł - w porównaniu do neptuna to niebo a ziemia ale i tak to nie jest to. Więc najtańszym najlepszym kombajnem jest bolko, można też zachodnim odpowiednikiem- grime (ma sporo większy zbiornik). Lub specjalistycznym sprzętem który chwyta za nać - tak jak marchew tylko potrzebna jest odpowiednia przystawka. Wszytko gra i można kopać czym się chce jeśli towar cały sprzeda się w ciągu 2 tygodni jeśli chce się przetrzymać dłużej robi się bardzo duży problem - seler zaczyna gnić. Sporo lepiej jest jak się trzyma w skrzyniopaletach w przechowalni ale jak się źle wykopie naprawdę szybko można się rozczarować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mercu

mercu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 14:33

zbiór selera ok. Dzięki wszytskim za info:)

Ja obrywam wszystkie liście ręcznie później wybieram zgniłki przed kombajnem później kopie bolkiem. W kiedyś kopali neptunami bo nie mieli czym ale z selerem było kiepsko, teraz często kopią stholem (niektórzy holmerem) ale to z reguły na przemysł - w porównaniu do neptuna to niebo a ziemia ale i tak to nie jest to. Więc najtańszym najlepszym kombajnem jest bolko, można też zachodnim odpowiednikiem- grime (ma sporo większy zbiornik). Lub specjalistycznym sprzętem który chwyta za nać - tak jak marchew tylko potrzebna jest odpowiednia przystawka. Wszytko gra i można kopać czym się chce jeśli towar cały sprzeda się w ciągu 2 tygodni jeśli chce się przetrzymać dłużej robi się bardzo duży problem - seler zaczyna gnić. Sporo lepiej jest jak się trzyma w skrzyniopaletach w przechowalni ale jak się źle wykopie naprawdę szybko można się rozczarować.

Dokładnie, tak jest, wiem to z własnego doświadczenia, więc lepiej poświęcić więcej czasu na zbiór i później spać spokojnie. Mam jescze takie jedno pytanie odnośnie ogławiania naci, czy może coś zostać na selerze, bo jak sie np obetnie troche czubek selera to po jakimś czasie pojawia się rdzawka.