maverik22

części do pługa kverneland

Polecane posty

maverik22    1

gdzie kupujecie??? najlepiej jakieś konkretne strony www albo żeby chociaż prowadzili sprzedaż wysyłkową. na ile ha wam starczają kupne części?? jakich firm kupujecie??? bo orginały to tylko nowe. Iczy lepszy waszym zdaniem lemiesz + płuto czy lemiesz którego ma czubek w kształcie dłuta ale tworzy jeden jednosity lemiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Ja kupuję w Agromie Olsztyn w moje okolicy tylko tam mają dobrej jakości kupowałem już rożne ale nawet jedno dłuto nie wytrzymało do końca zawszę wcześniej pękało zaznaczam że u mnie jest dużo kamieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja też używam lemiesz + dłuto, jeśli chodzi o zamienniki do pługa kverneland, to podobno dobrej jakości produkuje firma "UNIROL" z Borku Wielkopolskiego. Zaznaczam "podobno" bo ja jeszcze osobiście nie wymieniałem lemieszy, ale w najbliższym czasie czeka mnie taka wymiana, wtedy zdecyduje się na zamienniki unirolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

My z ojcem kupujemy orginały bo są bardziej wytrzymałe. Kupujemy bezdpośrednio u dealera jak jestesmy nie daleko lub nam wysyła kurierem bez zadnego problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

ruskie tez sa bezpiersiowe i ladnie zakrecaja ziemie, ale nie wiem czy chcialbys takie do kverdzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

zadzwoń pod nr +48655716858 mają części do każdej maszyny która pracuje "w ziemi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy używaliście tych zamienników z gazetki grene? dłuto po 13zł i płoza za 130zł, ja cały czas jadę na zamiennikach (oryginalne kupuje tylko odkładnie i pozostałe drogie i wolniej zużywające się elementy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Kupiłem teraz kvernelanda takiego na okrągłej ramie 4x40 i potrzebuję do niego odkładnie. Te co są są bezpiersiowe, ale nie wiem czy dało by radę założyć normalne z piersią, Widziałem takie pługi, które normalnie miały pierś i odkładnię więc to chyba kwestia dokupienia piersi. Dodam, ż epług jest do remontu dwie odkladnie tragiczne jedna kiepściutka i jedna jeszcze w miarę dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

wydaje mi się,że jak byś chciał zakładać te z piersiami to musisz wszystkie wymienić........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Proszę o pomoc- !

Zgiął mi się - wygiety płaskownik przykręcany do Korpusu i łączący go z rama pługa, przeszukałem cały internet i wszedzie tylko czesci robocze do korpusu a elementów konstrukcyjnych nie ma. Nawet nie wiem jak to sie fachowo nazywa , jesli ktoś wie prosze o porad gdzie mógłbym o to pytać

Pług 4-obrotowy vd100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Trzeba zgłosić się do dealera tych maszyn. Oni mają katalogi części i napewno będa wiedzieli co i jak. Szukanie gdzieś w necie nie wiele da bo po pierwsze nie kupisz elementu takiej jakości po drugie to się żadko zużywa więc nie opłaca się robić podróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150
14 godzin temu, rolek napisał:

I jak z jakością ich produktów? 

oni nie produkują części, a w sprzedaży mają różnych producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

kupiłem odkładnie i piersi Bellota do Kvernelanda, ale zaorał dopiero 7ha, wcześniej brałem od nich zęby do brony aktywnej Famarol (wytrzymały podobnie jak oryginały)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
    • Przez JD1052
      Witam, czy ktoś remontował/tulejował obrotnice w starym kvernie? Czy tam siędza tylko tuleje czy też jakieś łożyska? Rozebrałem ze swojego pługa i istniała tylko tylnia tuleja z tworzywa a przedniej w ogóle nie ma.. Czy z przodu ma być taka sama? I ewentualnie gdzie da sie to kupić bo narazie nic nie znalazłem, czy trzeba dorabiać i z jakiego materiału najlepiej?
       

    • Przez kubakar117
      Witam Planuje zakup siewnika Vaderstad tempo.Zna ktoś jakieś wady zalety tego siewnika ? Jakieś opinie co dobrać w wyposażeniu dodatkowym ?
    • Przez Adriandobry
      witam wszystkich
       poszukuję pracy jak w tytule podałem jestem młodą osobą(18 lat) pracowitą i miłą  a pochodzę z Kujawsko-Pomorskiego jeśli ktoś poszukuje więcej  informacji podam już na priv 
    • Przez xazzer
      Witam, nabyłem owijarkę do kostek Taarup kverneland 7664 z 2003 roku, niestety jak się okazało - nie sprawną.
      Tak jak w temacie problemem jest prawdopodobnie sterownik, a mianowicie po podpięciu przewodu zasilającego do gniazdka 12v na płytce sterującej znajdującej się na owijarce zaświeca się dioda, po podpięciu wtyczki do pulpitu wyświetlacz podświetla się ale nie pokazuje żadnych danych.
      Multimetrem pobadałem płytkę na owijarce i główne "wiązki" przewodzą, jednak jest tak tyle tych elementów, że dalej nie wiem zbytnio co do czego i na jakiej zasadzie to działa dokładnie. W samym sterowniku też niby przewodzi płytka. 
      Do sterownika wychodzą 4 przewody, Kabel do sterownika był łączony, wygląda na to, że był przerwany i połączony na nowo, jednak kolory są pomieszane... połączyłem je na nowo najkrócej jak się dało, posprawdzałem multimetrem, prąd idzie do sterownika a dalej nic się nie dzieje, zapisałem sobie jak było to połączone i postanowiłem połączyć kable według kolorów i teraz nic nie odpowiada nawet jak powróciłem do połączenia pierwszego.
      Przy prądzie z gniazdka zapalniczki o napięciu ok 14v  na sterownik z jednego kabla (brązowy (D) "wychodzi" ok 13.6V, drugi (zielony z żółtym) prawdopodobnie masa, trzeci (biały) wychodzi ok 3,8v oraz czwarty wychodzi koło 2,4v
      Nie jestem specjalnie obeznany w takich elektronicznych sprawach więc zwracam się do Was, może ma ktoś pomysł co jest winowajcą tego. wydaje mi się że to ten sterownik chociaż sama owijarka w jednym miejscu jest spawana i może przez to coś się spaliło w układzie. Jakby ktoś znał się na takich układach proszę o komentarz poradę, lub może ktoś podjął by się ewentualnej naprawy, bo nie znam tego typu fachowców a zwykły elektryk nie wiem czy poradzi.
      Dołączam parę zdjęć poglądowych oraz prosty schemat który znalazłem w internecie.
       






       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj