Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć

87 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 22:13

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Witam.Mam od kilku lat postawioną dosyć dużą wiatę na maszyny i mamy problem bo wcięły się wróble już dawno ale teraz mamy nowy ciągnik i coraz bardziej zauważamy bałagan brzydko mówiąc ,,napaskudzone od odbytu wróbli'' na wszystkim maszyny ciągniki szafki posadzka konstrukcja dachowa...Przynoszą sobie słomę kiszonkę siano sznurki wszystko co się da a zaś wszystko po całej wiacie lata i ja muszę sprzątać Szkoda gadać.Nie mam bram zrobionych.Co zrobić aby je przegonić na stałe? Mam powieszonego zdechłego wróbla na sznurka ale to nie pomaga może blisko niego nie latają ale i tak są w wiacie..Co zrobić by je przegonić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Dzisiaj, 17:17
  •  

#2 Share mariusz3v

mariusz3v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2011 - 07:45

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Kolega też miał ten problem, wysypał zaprawione zboże... :) a te bramy jednak by się przydały.

#3 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 08:03

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Kolego tez mialem ten problem byly wszedzie w zbozu na maszynach ale od dwoch lat mam spokoj znajomy zalatwil mi dwie kotki od tej pory wrobla nie poswiecisz jedyny skuteczny sposob tylko

Edytowany przez krupekf16, 02 kwiecień 2011 - 08:12.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bigosek54

bigosek54

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i sportem

Napisany 02 kwiecień 2011 - 08:25

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć ja też mam ten problem kupiłem wiatrówkę i przez jakiś czas trzeba było pilnować ale wstawiłem go pod zamykaną bramę i lepiej..ale tak się skubańce nauczyły że jak tylko nim wyjadę wyjdę i wygaszę to od razu siadają..wieczny problem <_<

#5 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1803 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 02 kwiecień 2011 - 08:26

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Kolego chciałbym mieć ten problem co ty. Od kilku lat nie ma u mnie ani jednego wróbla. Pomimo wywieszonych skrzynek lęgowych mam 2pary mazurków szpaki bogatki, ale to nie to samo co wróble. Wieś bez wróbli to nie jest to. Ciągnik zawsze morzesz umyć.
Jeżeli naprawde jest ich tak dużo to znaczy że są tam bezpieczne, żadna kuna ani kot ich nie niepokoi. Zauwarzyłem że u mnie jak tylko młode mazurki opuszczą skrzynkę lęgową pojawia się krogulec który potrafi wyciągnąć młodego z najgęstrzych krzaków. Myślę że właśnie to plus moje koty i kuny ze strychu na garażu były powodem wytępienia moich wróbli.
Jednym słowem potrzeba ci skutecznego drapierznika, nie bezmyślnego strzelania z wiatrówki.

#6 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 08:47

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć popieram wypowiedź wróbel musi być jak każde zwierze sprowadź kotkę bo koty to leniuchy i niektóre przepłoszy

#7 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 09:31

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć najlepiepiej jak kotka bedzie kotna bo wtedy dużo więcej poluje... a jak bedzie miała małe to bedzie musiała polować też dla nich... w zeszłym roku jak już wróble się nauczyły że kot to wróg to kotki nie miały co przynosić małym to żaby przynosiły... u nas są same kotki dokładnie pięć... a kocura ani jednego ... psy to gupiały jak po podwórzu łaziły koty z połowy wsi... :lol:

#8 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 941 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 09:32

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć miałem też ten problem i jak już ktoś wcześniej pisał kotka go rozwiązała. W tej chwili nie znajdziesz ani jednego wróbla. Mam za to jaskółki i ta sama kotka zaczęła z nimi robić porządek, a to już nie jest takie miłe.... ;[

#9 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1360 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 10:01

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Jak tak bardzo przeszkadzają Ci te wróble, to załatw sobie parę tygodni pracy w gospodarstwie w starej unii [Dania, Niemcy]. Po przyjeździe, będziesz wróbla traktował jak siódmy cud świata, nawet z widoku zwykłej wrony będziesz się cieszył.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#10 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 941 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 10:56

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć czy to znaczy, że w Danii i Niemczech nie ma ptactwa??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 11:27

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć ponoć w krajach starej unii-drobne ptactwo jest nieliczne.

jaskółkom osobiście gniazda przyklejałem-jak spadło-niech są,wróble,sroki mnie nie przeszkadzają-te szkody nie robią.większą szkodę robią sąsiadów gołębie-potrafią posadzony kalafior ściąć do gołego.

drobne ptactwo typu wróbel,jaskółka żywią się owadami,nasionami chwastów-co przemawia żeby ich nie tępić.

drzwi,wrota za sobą zamykać i w pomieszczeniach gniazd robić nie będą,na zewnątrz niech se żyją,jakiś kotek czasami coś upoluje-ale to są prawa natury.

kolega bram nie ma to one traktują to jako zaproszenie,a że przy okazji coś z pod ogona wyleci-no cóż.

#12 Share bigosek54

bigosek54

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i sportem

Napisany 02 kwiecień 2011 - 13:06

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć mówicie o kotach ja mam chyba z 6 i przychodzą sie do mnie tylko okocić i załatwić potrzeby fiziologiczne (oddać kał)

#13 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 18:43

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Ja miałem dużo kotów ale jeszcze przed postawieniem wiaty, ale teraz mam 3 duże stróże podwórka i 2 małe i niestety koty u mnie nie mają szans przeżycia nawet jak koty sąsiada przyjdą to po paru minutach już go nie ma... Ale zobacze warto sprawdzić kupie sobie kotke.. Dzięki za liczne wypowiedzi

#14 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1803 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 02 kwiecień 2011 - 19:47

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Dla tych 2par mazurków nawet na zimę powiesiłem karmnik bo ziarno dla kur schowałem do kurnika. Jeżeli ktoś nie wie jak wygląda mazurek, bo większość myli je z wróblami. Zresztą inna nazwa to wróbel mazurek http://pl.wikipedia..../Wróbel_mazurek

Źle wychowane psy tępią nawet swoje koty. Moje dwa owczarki niemieckie uwielbiają swoje koty, nieraz przy -20stC musiałem zabierać kota do ogrzewanego pomieszczenia bo był tak wylizany przez psy że sierść zaczeła się zmarzać. Ale obce koty przegonią i potrafią łapać szczury
Narmalnie skręca mnie jak namawiacie do rozmnażania kotów. Jest ich na wsiach pełno zapchlonych zarobaczonych głodnych z parchem. Postępowi świadomi rolnicy w XXIw.

Edytowany przez gwozd, 02 kwiecień 2011 - 20:15.

#15 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 20:17

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć nie jestem przesadnie"zielony",ale wróble-czy jak mówisz mazurki(ma bardziej żółtawy brzuszek-zimą mieszkało u mnie na podwórku około setki-dzieciaki im sypały),jakoś nie zauważyłem bałagany po nich.

bez powodu natura(czy jak ktoś woli bozia)ich nie stworzyła,cel w tym był jakiś.

koteczek też czasami coś do obejścia przyniesie z polowania-też prawo natury.

#16 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1360 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 13:31

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Do poczytania czym różni się wróbel od mazurka http://przyroda.pols...9.htm?body=desc http://przyroda.pols...334,cid,189.htm

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#17 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;) SPRZEDAM SIANO https://www.olx.pl/oferta/siano-200szt-bel-CID757-IDizEcf.html#8428a7a63a

Napisany 06 kwiecień 2011 - 11:56

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Też jak postawiłem nowy garaż to miałem ten problem z wróblami. Wszystko było przez jedną zimę obrobione: maszyny, ciągniki, kombajny, w zbożu też tyle tego było że szok :unsure:
Tak jak koledzy wyżej pisali kotka może załatwić sprawę. U mnie to pomaga w stodole gdzie koty wszędzie chodzą po murłatach, dachu a w garażu na wieniec i dach z blachy już nie chciały wchodzić.
Zrobiliśmy wszystko szczelnie aby żaden wróbel nie miał możliwości wlecieć.
Też lubię przyrodę i ptaki tylko jak przyjechaliby z ARiMR na kontrole i zobaczyli że ptaki są w garażu i jeszcze narobione w zboże to byłoby nie ciekawie <_<

#18 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 14:09

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Powieś w miejscu bytowania tych wróbli pióra od większego ptaka. Ja zawiesiłem pod sufitem pióra strusie i mam po problemie ;)

#19 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 06 kwiecień 2011 - 17:08

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Na wróble to tylko wiatrówka ,najlepiej HW nic więcej nie pomoże. :blink:

Edytowany przez zonk28, 06 kwiecień 2011 - 17:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 10:30

Wróble - problem z wróblami - jak się pozbyć Witam mam dość uporczywy problem z wróblami,jest ich cała masa;-)może ze 150 sztuk.Problem polega na tym że wchodzą sobie szparami w budynki gospodarskie siadają na wszystko i robią wiadomo co gdy zjedzą dużo zboża,najgorsze jest to że upodobały sobie ciągniki:-( wystarczą dwa dni a całe będą w tym czymś:-(to zasycha i ciężko się odmywa.Jak się ich pozbyć?