Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa owocow miekkich

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 12:27

uprawa owocow miekkich witam
chcialbym zasadzic 2-3 ha jakis owocow miekkich na ktore sa bardzo duze doplaty ponad 3 tys zl za Ha. Pytanie kieruje do ludzi ktorzy sadza te owoce. Ile jest przy tym pracy, jakie sa koszty na 1ha i czy jest to oplacalne. Ile placi sie ludzia za zbior truskawek i ile mniej wiecej powinni zebrac przez godzine. Ja osobiscie mysle o truskawkach ale moze sa jakies lepsze owoce miękkie przy kotrych jest mniejszy naklad pracy a doplaty sa tez wysokie o kotrych ja nie wiem wiec moze ktos mnie oswieci:)

Warzyw tez nie wykluczam np ogorki czy sa oplacalne ??
JEZELI moj pomysl z truskawaki niie jest dobry to chcialbym sie dowiedziec jakie warzywa lub owoce daja najlpeszy zysk przy malych kosztach produkcji...

PS. gdzie mozna znalezc spis doplat na poszczegolne rosliny i owoce bo w intreneciejak juz co jest to tylko pogrupowane a co nalezy do jakiej grupy juz nie pisza.

Edytowany przez jopi1991, 01 kwiecień 2011 - 12:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa owocow miekkich Dzisiaj, 04:53
  •  

#2 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 14:33

uprawa owocow miekkich Sam bym zasadzil jak by bylo 3000 zl doplat! Moze jak by polaczyl doplaty do owocow miekkich, upraw ekologicznych i bezposrednie to cos kolo tego by bylo

#3 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 17:02

uprawa owocow miekkich notak wlansie jest ponad 3 tys wychodzi z polaczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mati2311

mati2311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 17:42

uprawa owocow miekkich po raz ostatni była dopłata do owoców .

400euro do hektara , truskawki , malina.

#5 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 22:42

uprawa owocow miekkich Tych dopłat do owoców miękkich to oprócz podstawowej tj jeszcze 1200zł dodatkowych ale musisz mieć podpisaną umowę że sprzedajesz to do zakładu przemysłowego a zakład ten musi być w ewidencji Agencji.
Za zbiór 1kg truskawek w ubiegłym roku płacili 50-70 gr a kilogram truskawek w skupie ok 1,5-2,5zł
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Helmex

Helmex

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:-

Napisany 29 kwiecień 2011 - 11:27

uprawa owocow miekkich z tego co mi wiadomo dodatkowe dopłaty do owoców miękkich są tylko do 2012 roku więc policz koszty nasadzen i wzrastające koszty ręcznego zbioru. Ja polecałbym nasadzenia roslin których zbiór można zmechanizować w miarę niewielkim kosztem .