Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dolti44

dolti44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 19:11

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja witam posiadam traktor deutz fahr agrotron 135 i nie wiem czemu nie działa mi klimatyzacja. klimatyzacja była nabita , załączała się dobrze, wąż co idzie do klimatyzacji był zimny ale w kabinie leciało tylko ciepłe powietrze. Co może być przyczyną???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja Dzisiaj, 03:45
  •  

#2 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 31 marzec 2011 - 19:14

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja Bezpiecniki sprawdzałeś czy przypadkiem się nie spalił? u mnie była podobna sytuacja w wycieraczce u jelonka ;) oczywiwiście winą był przepalony bezpiecznik.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#3 Share dolti44

dolti44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 20:28

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja odkręciłem siedzenie ,gdzie są 2 chłodnice i przy odpalonym traktorze sprawdzałem , jedna chłodnica jest ciepła a ta druga jest zimna. Ale nie wiem czemu nie działa??

Edytowany przez dolti44, 31 marzec 2011 - 20:29.

#4 Share Grzesiek82

Grzesiek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:12

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja witam pod siedzeniem nie masz chłodnic tylko nagrzewnicę i parownik piszesz że jedno jest zimne a drugie ciepłe to prawdopodobnie wina jest zaworka przy nagrzewnicy lub coś z jego sterowaniem skoro nagrzewnica jest ciepła oczywiście ja zakładam że sprężarka od klimy się załącza

#5 Share dolti44

dolti44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 22:55

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja a na jakiej zasadzie działa pokrętło zimno/ciepło, tam jest jakaś linka czy to jest elektronicznie ustawiane przez jakis sterownik ?

#6 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 22:21

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja Tam jest zwykły zawór sterowany linką. Zawór jest pod kabiną. Być może wystarczy podregulować linkę żeby się całkowicie zamykał.
Jeśli by zaworek był walnięty to jak byś chciał to mam taki na sprzedanie.

#7 Share rolnik91

rolnik91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 maj 2013 - 12:44

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja witam,tez mam problem z klimą czyli jak przelacze to pokretło na 1 to sprezarka sie nawet nie zalacza,co moze byc przyczyna?moj ciagnik deutz fahr agrotron 6.30s

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 11 maj 2013 - 14:53

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja Na początek trzeba sprawdzić ilość czynnika chłodniczego.

#9 Share rolnik91

rolnik91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 maj 2013 - 14:21

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja a jak to sprawdzic? nie znam sie na tym pierwszy raz mam ciagnik z klimą

#10 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 maj 2013 - 14:28

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja Musisz podjechać do zakładu który ma kombajn do obsługi klimatyzacji, lub dogadać się by do traktoru dojechali, a ilość czynnika sprawdza się w ten sposób że kombajn opróżnia układ z gazu i waży go, jeżeli jest go za mało w układzie lub nie ma go w ogóle czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji nie pozwoli uruchomić klimatyzacji, w czynniku jest rozpylony olej który smaruje kompresor, nie ma czynnika nie ma oleju czyli kompresor może się zatrzeć. Przyczyn może być więcej, uszkodzony czujnik, sprzęgło, przekaźniki itd jest sporo opcji.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#11 Share rolnik91

rolnik91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 maj 2013 - 17:32

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja to widze ze trzeba jakiegos mechanika bo sam tego nie zrobie, a jest moze gdzies jakis bezpiecznik? bo jak załaczam klime to w kompresorze to sprzegło stoi w miejscu

#12 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 13 maj 2013 - 08:01

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja Nie trzeba mieć kombajnu wystarczy kumaty chłodniarz z zegarami ale tak czy siak nie zrobi się tego bez odpowiedniego sprzętu. Jak jest za niskie ciśnienie to czujnik nie włączy sprężarki żeby nie doprowadzić do jej zatarcia.

#13 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:28

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja A powiedz mi jak kumaty chłodniarz z zegarami nabije olej do układu? odkręci rurkę i naleje łyżeczką? jak sprawdzi układ czy szczelny? bo dla mnie na 80% uciekł gaz z olejem, skąd będzie wiedział ile nabić? nabije na pałę do 20 barów? takie coś to wywalanie pieniędzy w błoto.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 16 maj 2013 - 06:47

Deutz fahr agrotron 135 nie działa mi klimatyzacja Nie będę dyskutował bo już widziałem w innym temacie jak piszesz o kombajnie, wszystkie się da jak się ma pojęcie. A w tym przypadku może akurat być uszkodzony termostat a to sprawdzenia tego nie jest potrzebny kombajn.

Dodaj odpowiedź