Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce ursus 3512

52 odpowiedzi na ten temat

#21 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2012 - 09:17

Hamulce ursus 3512 Też mam problem z tym zaworem szybkiego odpowietrzania ,powietrze ucieka jak szalone ,rozebrałem go i posmarowałem tą okrągłą gumę wazeliną i pomogło na kilka dni ,a teraz znowu powietrze schodzi przez ten zawór ,może też trzeba podłożyć podkładkę pod tą gumkę w zaworze tak jak zrobił kolega @lamogrand? .

A inne pytanie ,jak uszczelnić przewody łączące pedały hamulca z rozdzielaczem ?.Podgrzewałem je opalarką i założyłem nowe opaski ale dalej minimalnie schodzi powietrze .Macie sprawdzony sposób jak to uszczelnić ?,może silikonem posmarować ,albo jakimś klejem ,Co radzicie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce ursus 3512 Dzisiaj, 23:58
  •  

#22 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 26 luty 2012 - 09:44

Hamulce ursus 3512 Ja kupilem waz do powietrza i 2 krućce jeden wkrecilem do butli drugi oszlifowalem i wkrecilem do pedalu hamulca zacisnolem zaciskami i gra, a musialem tak zrobic bo m ta rurka pod ciagnikiem pogiela sie i pekla.Czacha17 zobacz u siebie gdzie masz wkrecona rurke z manometru i daj mi znac, ja mysle czy ona nie przychodzi tam kolo butli gdzie mam zaslepione. A do tego zaworu szybkiego odpowietrzania podloz podkladke miedziowa {jest cienka} ja dalem 8 i dziala

#23 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 luty 2012 - 09:50

Hamulce ursus 3512 @lambogrand-rurka od manometru jest podłączona do przewodu przy butli z powietrzem ,dokładnie to do tego przewodu który odchodzi na regulator ciśnienia .

#24 Share jmierzwa952

jmierzwa952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 12:07

Hamulce ursus 3512 witam. ja mam problem w tym ursuie z tym ze powietrze ucieka mi zaworem redukcyjnym pod podloga po prawej stronie. Bede wdzieczny za pomoc. :)

#25 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 16:55

Hamulce ursus 3512 U mnie uciekało zaworem szykiego odpowietrzania, wymieniłem go i ucieka gniazdem od podłączenia do przyczepy i manometr ani milimetr się nie podnosi. Poradźcie czy tak powinno być bo już mam dosyć tych chamulców.

#26 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 11:02

Hamulce ursus 3512 Koledzy mam taki problem w układzie pnematycznym mam nieszczelność, doszłem że przewód od zaworu zwrotnego podajrze idący do ciśnieniomierza zegara przepuszcza powietrze, i bije mi takie ciśnienie na zegarze mnie wiecej 0,8 atm na luzie, natomiast na biegu dochodzi do 1.1 amosfery jak dostanie wiecęj obrotów, z tego co wyczytałem w mądrościach ciśnienie w obiegu powino wynosi do 1,4 atm . Nie mnie jednak chciałem zapytać czy przy takim ciśnieniu jaki pompuje mój ciągnik czyli 0,8 atm zawór redukcyjny zbiornika powietrza nie pownien upuszczać powietrzać ( powino być takie cykanie ) a wogóle nie reaguje boje się że jak wymienie ten przewód uszczelnie instalacje to rozpiepszy instalacje pneumatyczną. Jak sprawdzić czy zawór redukcyjny zbiornika powietrza działą ??

Połączone

#27 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:55

Hamulce ursus 3512 Rozumie, że te atmosfery to chodziło Ci o MPa tak jak jest na manometrze w 3512? Bo manometr w tym ciągniku masz wyskalowany w MPa czyli megapaskalach. W tym ursusie to nie usłyszysz owego cykania, tak jak np. w C 360. Tam upuszczanie odbywa się płynnie i nie ma cykania. U mnie na samym ciągniku (4514) bije 1,0-1,2 MPa, a z 2 przyczepami to tak trzyma na 0,8 (mam gdzieś małą nieszczelność na wężu i ucieka, będę musiał na sezon to zrobić aby wąż nie wystrzelił w najmniej nieoczekiwanym momencie). Te ciągniki tam mają, że spokojnie biją ponad 1,0 MPa (czyli 10 atmosfer), było gdzieś już to omawiane w innych tematach.

#28 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 01 luty 2013 - 07:57

Hamulce ursus 3512 Kolego ale jakoś on te powietrze musi sobie upuszczać a zasada działania jest taka sama jak w c -360

Masz coś takiego jak zawór bezpieczeństwa na zaworze redukcyjnym powietrza ( jak sama nazwa wskazuje - redukowanie powietrza) koło zaworu szybiego odpowietrzania

#29 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 01 luty 2013 - 08:42

Hamulce ursus 3512 Tak zgadza się, ale on nie upuszcza cyklicznie co jakiś czas (tak jak w C 360 upuszcza Ci większą ilość powietrza w postaci charakterystycznego cyknięcia) tylko ciśnienie w butli dochodzi do pewnej granicy i potem upuszcza powietrze cały czas.

#30 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 01 luty 2013 - 09:23

Hamulce ursus 3512 Dobra to powiedz mi jak sprawdzic czy zawór redukcyjny powietrza jest dobry

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 01 luty 2013 - 10:06

Hamulce ursus 3512 Bo ucieka mi tylko powietrze z przewodu idącego od zaworu zwrotnego do ciśnieniomierza do zegara ten taki cienki ??

#32 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 01 luty 2013 - 11:23

Hamulce ursus 3512 Co do metody sprawdzenia to nie mam pojęcia jak to zbadać czy jest sprawne czy nie. Co do mojego 4514 to jak już wcześniej pisałem, mam wskazania w granicach 1,0-1,2 MPa, niezależnie czy przy 700obr/min czy 2000obr/min to do takiej wartości mi bije. U Ciebie jak pisałeś wcześniej to na minimalnych obr trzyma Ci w granicach 0,8. W instrukcji od 4514 wyczytałem, że "w reduktor ciśnienia jest wkręcony elektryczny czujnik ciśnienia powietrza, a także wbudowany zawór bezpieczeństwa, który ogranicza maksymalne ciśnienie powietrza w instalacji pneumatycznej ciągnika do hamowania przyczep". Dodatkowo napisali tam, że "zawór redukcyjny nie wymaga obsługi okresowej...". Nie wiem czy w 3512 jest takie samo rozwiązanie, ale podejrzewam, że tak, chociaż nie chcę Cię wprowadzić w błąd kolego.

#33 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 01 luty 2013 - 11:53

Hamulce ursus 3512 NO ja tez mam podobnie napisane w instruckji tyle że tutaj ktoś wyżej napsiał żeby przeczyścic zawór redukcyjny, może u mnie być taki powód że jest pasek na spreżarce albo stary rozciągniety albo go dociągnoć , a ten czujnik ciśnienia to jakie on ma zastosowanie to chodzi o ta kontrolkę przy zegarze że ona sie włacza puki w butli nie bedzie powyzej 0.5 MPA

#34 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 01 luty 2013 - 17:50

Hamulce ursus 3512 Uważam, że tak owy czujnik to ten co odpala kontrolkę przy manometrze. Pasek też może być przyczyną, także sprawdź naciąg. Co do moich pomysłów to już więcej Ci nie doradzę kolego. Osobiście nic tam nigdy nie grzebałem ani nie rozbierałem bo wszystko jak na razie spełnia swoje zadanie. Może inni z AF coś tu jeszcze dorzucą od siebie. Pozdrawiam.

#35 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:33

Hamulce ursus 3512 W 255, a instalacja taka sama jak w 3512 jest tak. Sprężarka pompuje 12-14 barór w butle, a zawór redukcyjno-upustowy redukuje ciśnienie w obwodzie "od niego" do szybkozłącza na te 5-6 barów jakie obowiązuje w przyczepie, dodatkowo płynnie upuszcza z butli jak przekroczy 14 barów. Zegar monitoruje ciśnienie w butli a kontrolna obok zegara połączona jest z czujnikiem wkręconym z boku tego zaworu i kontroluje ciśnienie w tej części zintegrowanej z przyczepą i jak jest tam ile trzeba czyli 5-6 barów to sie nie świeci jeżeli mniej/więcej to się świeci. A czemu tam jest tak na motane, bo butla ma tylko 10 litrów to zrobili większe ciśnienie żeby tyle co w 330,360,385 powietrza upchać. a że sprężarka dostaje w kość więcej to... aa te 5-5 barów to podałem orientacyjnie więc odsyłam do instrukcji.
Osobiście zmniejszyłem ciśnienie w butli na 5 barów i tyle samo idzie na szybkozłącze, głównie po to żeby sprężarka tak nie dostawała w kość i teraz jej nie słychać. Na jedną przyczepę wystraczy a dwóch przecież do niego mie przypnę :lol:
Oczywiście do regulacji zaworu nikogo nie zachęcam, bo producent wie najlepiej :D

#36 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 02 luty 2013 - 21:15

Hamulce ursus 3512 Koledzy dzisjaj założyłem nowy przewód od zaworu zwrotnego do zegara ten masieżny, złapałem teflonem na końcowka to teraz mi bije 1,1 1,2 mpa , tylko coś mi powietrze ucieka jak go zgarze , dalej wali z tej rurki , mowicie jak dobije do 1,4 zawór upustowy powinien się otwierać??

#37 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 02 luty 2013 - 21:43

Hamulce ursus 3512 spojrzałem w instrukcje. Ciśnienie w butli 1,4-1,1MPa, a zawór redukcyjny redukuje do 0,58-0,63MPa. Wiesz 14 barów to sparo więc jak masz gdzieś przeciek to może, nie może ci dobić. A masz pląbę na zaworze. Pewnie leci ci gdzieś na pierścieniach zacinających albo uszczelkach fibrowych które łączą rurkę sprężarka-butla, rozkręciłeś tą rurkę?

#38 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 02 luty 2013 - 21:54

Hamulce ursus 3512 Rozkreciłem kupiłem nową i leciało mi koło zegara i teraz tez leci więcej teflonu musze podłożyc i zobaczymy w tedy

#39 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 24 lipiec 2013 - 08:59

Hamulce ursus 3512 Może ktoś mi napisać szybko jakie jest minimalne ciśnienie do hamowania przyczepą? Mi ciągnik nabija do 10 barów... Czy to wystarczy?

Wielkie dzięki za pomoc ;/ Trzeba było samemu dojść do wszystkiego.

Zawór sam upuszcza powietrze w granicach 0,6-0,7 Mpa . Mi przy 0,5 przyczepa już dobrze hamuje. Sprężarka nabija max 0,9 ma pusto jednak to w zupełności wystarcza.

Edytowany przez javorskyp, 03 sierpień 2013 - 12:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 03 sierpień 2013 - 21:33

Hamulce ursus 3512 Koledzy ja mam takie pytanie jak mi zawór nie opuszcza wogóle w reduktorze to jak go naprawić zeby opuszczał