Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa tuczarni - jak określić DJP

58 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2689 postów

Napisany 13 grudzień 2011 - 16:45

Budowa tuczarni - jak określić DJP iwona powiedz mi ile płaciłaś za raport rolnośrodowiskowy??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa tuczarni - jak określić DJP Dzisiaj, 04:47
  •  

#22 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 13 grudzień 2011 - 18:29

Budowa tuczarni - jak określić DJP Witam

Obecnie jestem w trakcie załatwiania pozwoleń i spraw papierkowych do budowy chlewni. Osobiście ferma będzie zawierała 168 loch produkcyjnych utrzymywanych w starej chlewni która bedzie robiona na ruszta z betonu i utrzymywania na płytkiej ściółce.
Do tego 2,5 sektora porodowego ( nowy budynke ) oraz tuczarnia na ok 1500 sztuk.

DJP powinno wynieść ok 190. Obecnie załatwiam kartę informacyjną. Stan nie przekroczy 210 DJP więc obejdzie sie bez przekazania sprawy do urzędu wojewódzkiego i robienia skomplikowanego odziaływania na śrdodowisko itp.

Odraz będę także robił raport do karty informacyjnej gdyż prawdopodobnie wójt prześlę sprawę do starostwa powiatowego. Koszt raprtu to podobno 3-5 tys.

#23 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 23 grudzień 2011 - 15:31

Budowa tuczarni - jak określić DJP Foster wszystko ok ale nie starostwo powiatowe tylko regionalny dyrektor ochrony srodowiska bo to on wydaje decyzje srodowiskowa:) przynajmniej u mnie tak jest wlasnie teraz ja na taka opinie czekam sobie:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#24 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 05:58

Budowa tuczarni - jak określić DJP Pewnie masz rację nie wiedziałem jak to ująć. U mnie w powiecie jest to budynek starostwa B) . Raport jak bedzie potrzebny idzie do wojewódzkiego z tego co wiem.

#25 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 10:25

Budowa tuczarni - jak określić DJP Foster ale przy Twojej obsadzie 190djp raport będziesz miał na 100%:) ja mam trochę ponad 100i złożyłem kartę informacyjna z wnioskiem i regionalny dyrektor ochrony odpisał ze niezbędne będzie sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko i w tej chwili taki raport rozpatrują:)więc ja bym raczej sceptycznie podchodził na Twoim miejscu do rozpoczęcia budowy wczesną wiosno jeśli jeszcze nawet nie złożyłeś raportu:) życzę powodzenia odezwę się do Ciebie po świętach bo mam kilka pytań odnośnie budowy:):)

#26 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 02:54

Budowa tuczarni - jak określić DJP Myślę że jednak ruszę na wiosnę, po świętach mam już mieć wstępną decyzję z ochrony środowiska. Raport już tworzy projektant gdyż tak jak mówisz przy 190 DJP na 99 % będą chcieli raport ( nawet tak mówili w RDOŚ).

#27 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 10:29

Budowa tuczarni - jak określić DJP Foster życze Ci z calego serca zebys ruszyl ale ja sie nastawiam na czerwiec z poczatkiem budowy a raport juz mam zlozony wiec nie wiem zeby tak dobrze poszlo:) pozdrawiam:)

#28 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 21:30

iwona powiedz mi ile płaciłaś za raport rolnośrodowiskowy??

2 tysiące razem z poprawką

#29 Share rafal654

rafal654

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 14:06

Budowa tuczarni - jak określić DJP Witam, aktualnie staram się możliwie najbardziej zmniejszyć wartość swoich DJP, przeliczam przelotowość i wartość średnioroczną, którą podobno trzeba przemnożyć przez współczynnik przeliczeniowy DJP, ale skoro stan średnioroczny wyliczałem dla tuczników-> 2msc, warchlaków-> 2msc, to może ktoś wie czy nie powinienem DJP przemnożyć jeszcze przez liczbę rzutów rocznie->3, czy coś podobnego, bo wynik wychodzi zastanawiająco niski... DJP=48,02, przy zakupie warchlaków w ilości 1400sztuk.

obliczałem na podstawie :https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CDkQFjAA&url=https%3A%2F%2Fwww.minrol.gov.pl%2Fpol%2Fcontent%2Fdownload%2F1900%2F9852%2Ffile%2FInstrukcja%2520do%2520upp_MR_21.02_MCh_MM_zaakcept%2520zmiany.pdf&ei=JvuuUtq3LISPswag4IBg&usg=AFQjCNGLAm544Bm-0CTT_4KWRzatnErgqA&sig2=qhPR0IiEIY4JwDcPzxdv2Q

Edytowany przez rafal654, 16 grudzień 2013 - 14:08.

#30 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 09:11

Budowa tuczarni - jak określić DJP panowie chcę postawić chlewnie poniżej 40 djp i tu moje pytanie czy sąsiad może mi zablokować taką budowe jeśli chlewnia bedzie stała ponad 100 metrów od jego domu i 5 metrów od granicy działki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rudy112

rudy112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 26 styczeń 2014 - 08:55

Budowa tuczarni - jak określić DJP 5 metrów od granicy to trochę mało. Sąsiad może zawsze zablokować budowę :(

#32 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 11:09

Budowa tuczarni - jak określić DJP ale to będzie graniczyć tylko z jego polem a nie z podwórkiem .

#33 Share snickers

snickers

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 11:46

Budowa tuczarni - jak określić DJP Wielkość DJP przy budowie tuczarni oblicza się dla ilości tuczników. Aby wybudować obiekt do 40 DJP, ilość tuczników w całym gospodarstwie nie może przekroczyć ok 285szt tj. 40 DJP : 0,14/szt=285szt. Za przekroczenie obsady grożą kary. W praktyce jeżeli wybuduje się budynek o powierzchni np. 500 mkw. to i tak nie można hodować więcej niż te 285szt dla całego gospodarstwa.

#34 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:51

Budowa tuczarni - jak określić DJP mozna chodowac tyle sztuk w skali roku czy w czasie kontroli tyle moze byc w pomieszczeniach? Jak to wyglada w cyklu zamknietym? ile by mozna miec matek by trzymac prosiaki do tuczu i zmiescic sie w 40DPJ?

Edytowany przez qba333, 27 styczeń 2014 - 13:52.

#35 Share Rafal150

Rafal150

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 luty 2014 - 17:15

Wielkość DJP przy budowie tuczarni oblicza się dla ilości tuczników. Aby wybudować obiekt do 40 DJP, ilość tuczników w całym gospodarstwie nie może przekroczyć ok 285szt tj. 40 DJP : 0,14/szt=285szt. Za przekroczenie obsady grożą kary. W praktyce jeżeli wybuduje się budynek o powierzchni np. 500 mkw. to i tak nie można hodować więcej niż te 285szt dla całego gospodarstwa.

Ok w tuczarni nie może być więcej jak 285 sztuk jednorazowo, czyli jak robię 2 lub 3 rzuty po te 285 sztuk to nie przekraczam 40 DJP ??????

I co do wstawiania więcej tuczników niż 40 DJP, np. budynek do 40 DJP a ja wstawię powiedzmy 48 DJP to ktoś to wogóle sprawdza???? i jakie sankcje grożą?????

#36 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 16:39

Witam, mam pytanie: jeżeli ktoś ma cykl otwarty i w roku sprzedawane jest 1200 sztuk, to ile to będzie DJP? W międzyczasie robiona jest przerwa całościowo ok 2 mies w roku.

I czy hodowla do 40DJP jest liczona jednorazowo czy odnosi się do stanu średniorocznego?

#37 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 19 styczeń 2015 - 16:42

Budowa tuczarni - jak określić DJP djp-500 kg jesli sie nie myle :)

#38 Share snickers

snickers

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 15:58

Witam, mam pytanie: jeżeli ktoś ma cykl otwarty i w roku sprzedawane jest 1200 sztuk, to ile to będzie DJP? W międzyczasie robiona jest przerwa całościowo ok 2 mies w roku.

I czy hodowla do 40DJP jest liczona jednorazowo czy odnosi się do stanu średniorocznego?

Współczynnik DJP określa obsadę zwierząt w całym gospodarstwie. Przy cyklu otwartym jest to maksymalna ilość jaką można utrzymywać jednorazowo, nie wylicza się żadnych średniorocznych, ani sztuk sprzedawanych w roku.

#39 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 19:17

Witam, mój znajomy stawia chlewnie na 400 sztuk tucznika,choć dostał pozwolenie na 40 djp,czyli  285 sztuk tucznika, czyli bez raportu środowiskowego. Może mi ktoś powiedzieć ,wytłumaczyć jakim cudem dostał takie pozwolenie na taka ilość sztuk choć w planie jest 40 djp, wymiary budynku (40x15) zakładając 0.7 m na jedną sztukę tucznika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share snickers

snickers

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 13:12

Pozwolenie mógł dostać, bo zadeklarował, że obsada wynosić będzie 40DJP. Legalnie nie będzie mógł więcej trzymać. Przy decyzji o warunkach zabudowy nikt nie wnika w to jak ma się ilość sztuk na metr kwadratowy, lecz by ilość zwierząt w gospodarstwie nie była przekroczona. Jeśli buduje obiekt 600m. kw. to raczej jeden tucznik nie będzie miał ponad dwa m. kw. Będzie to możliwe dopóki ktoś nie zawiadomi o tym Nadzoru Budowlanego i wtedy lipa, może być nieciekawie.