Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik 2011

85 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 22:25

Młody Rolnik 2011 A te maszyny kupowane na MR to muszą być nowe lub do 5lat kupione na fakturę???
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik 2011 Dzisiaj, 15:18
  •  

#62 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 28 kwiecień 2011 - 07:14

Młody Rolnik 2011 Dokładnie tak

#63 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 02 maj 2011 - 22:18

Młody Rolnik 2011 Mam takie pytanie:
Ojciec przepisze mi część gospodarstwa z działką na której są budynki. Ja będę prowadził tylko produkcję roślinną a on roślinną i zwierzęcą. W takim przypadku należało by wydzielić budynki z darowizny czy np. po przekazaniu podpisalibyśmy umowę użyczenia budynków?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 07 maj 2011 - 09:09

Młody Rolnik 2011 Witam.
Dopiero przymierzam się do złożenia papierów - na chwilę obecną zbieram dokumenty i mam pytanie: Trzeba mieć jakieś zaświadczenie ze skarbowego?

#65 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 maj 2011 - 09:29

Młody Rolnik 2011 Tak. Zaświadczenie o niefigurowaniu w ewidencji podatników podatku z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej.

#66 Share Dlugi666

Dlugi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 maj 2011 - 17:33

Młody Rolnik 2011

Dzwoniłem do OR ARiMR w Białymstoku i pan który odebrał powiedział że dzierżawa jest wliczana do MR ale trzeba mieć 10,5(coś koło tego) na własność :huh: :blink: .Jak to właściwie jest? Czy w innych oddziałach usłyszeliście to samo?

W moim oddziale mi wytłumaczyli , mianowicie musisz mieć cos tej ziemi na własność po okresie czasu , ponieważ płacić trzeba KRUS . A żeby płacić KRUS trzeba być właścicielem minimum 1 ha , reszta może być dzierżaw na minimum 10 lat :).
Oczywiście ten 1ha trzeba nabyć po przyznaniu pomocy , (albo jak się nie myle wydaniu decyzji )

#67 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 26 maj 2011 - 20:10

Młody Rolnik 2011 Czy muszę przejąć koniecznie te działki, które wskazałem w biznesplanie? Czy mogę inne oby tylko zachować odpowiednią wielkość? Można potem jakoś zmieniać te działki?
To nie forum magii i czarów:)

#68 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 27 maj 2011 - 21:10

Młody Rolnik 2011 Dołączę się do tematu i może ktoś mi napisze czy dobrze rozumię.Przeczytałem trochę forum i informacje na stronie arimr.

Czyli aby ubiegać się o premię wystarcza 1h + za 3 lata 9,5 h dzierżawy + uzupełnienie wykształcenia - to taki myślę skrajny przypadek by był.

Piszecie dużo że dla osób które mają koło 10 h to 75 tys jest sporo zaś dla tych co mają więcej h to już niewiele. Wyczytałem że z 70% premi trzeba się rozliczyć (tj. około 51 tys) Czyli za resztę (około 24 tys) można kupić starszy sprzęt niż 5 letni i nie trzeba na to pokazać żadnych faktur. No a za te 70 % sumy można jedynie kupować nowy sprzęt lub do 5 lat?

Teraz pytanie z innej beczki. Powiedzmy że mam na dzień dzisiejszy 6 h i nie posiadam wykształcenie rolniczego i składam wniosek o premie.
Na ten rok podobno jest pula dla 6500 młodych rolników. Do tej pory złożono około 1100 wniosków, pozostał miesiąc. Czy jest szansa i sens ubiegania się o premię w przypadku opisanym powyżej (z tymi 6 h) Dodam że np. przez po tych 3 latach miałbym już te 10,5 h (6 h swojego +4,5 dzierżawy) Tutaj nie jestem pewien. Czy tą dzierżawę mogę "załatwić" w trakcie tych 3 lat czy odrazu musze mieć przy składaniu wniosku?Z góry dziękuję za pomoc
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#69 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 28 maj 2011 - 08:01

Młody Rolnik 2011 Napisz jeszcze z jakiego województwa jesteś. U nas na mazowieckim wystarczy osiągnąć najpierw średnią województwa czyli coś koło 7ha, a przez kolejne trzy lata nadgonić do średniej krajowej- 10.15ha. Na wykształcenie też jest czas 3 lat. Reszta co napisałeś się zgadza. Prawdopodobnie wszyscy co dobrze mają wypełniony wniosek otrzymają premię.

Te 10.15ha to mają być użytki ogółem czy tylko rolne?

#70 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 28 maj 2011 - 13:02

Młody Rolnik 2011 woj. podkarpackie średnia województwa coś około 4 h czyli tyle trzeba mieć po 180 dniach tj.poł roku.

Jeśli ktoś wie jak wypada podkarpacie na tle innych województw proszę napisać (jaka pula itp. nie orientuję się w tym temacie)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jakuq1626

jakuq1626

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 maj 2011 - 14:54

Młody Rolnik 2011 itam mam 16 lat i w przyszłości chciałbym przejąć gospodarstwo rolne po rodzicach mam do was kilka pytań:
1.wiem, że prow jest tylko do 2013 roku i wtedy będę w 3 klasie technikum rolniczym muszę ukończyć szkołę żeby ojciec mógł mi przepisać gospodarstwo? czy wystarczy być tylko pełnoletnim i wciągu 3 lat uzupełnić wykształcenie i wziąć premie młody rolnki 75tyś a może po 2013 dalej będzie to aktualny program. Bo dopiero w 2014 ukończę szkoły.

#72 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 28 maj 2011 - 20:55

Młody Rolnik 2011

Ułatwić start ale jeśli chcesz coś robić zgodnie ze standardami UE to te 75 tys. to na wiele nie starczy(niestety).
Ogólnie to są to nie wielkie pieniądze dla ludzi chcących ciągnąć wysoki standard gospodarstwa swoich rodziców.
W dodatku zamykanie możliwości podjęcia pracy poza KRUSem to jakaś paranoja w przypadku kiedy studiuję po to by nie tylko być młodym rolnikiem przecież można łączyć dwie prace i poświęcać się każdej w 100%.

No nie wiem jak ty to chcesz obgonić. Ja z ojcem prowadzę gospodarstwo 15 ha i trochę bydła i czasu to mi trochę zimą zbywa, więc jedynie sezonowo mógłbym pracować. Chyba, że masz super sprzęt i szybko praca idzie. A moim zdaniem to jest tak: Ty się uczysz i chcesz później pracować i o gospodarstwie nie masz większego pojęcia, a premie to tatuś rozdysponuje na potrzeby gospodarstwa, a te 30% co nie trzeba się rozliczać to ty sobie na swoje wydatki weźmiesz. W takim wypadku faktycznie przerąbane, bo tylko umowa o dzieło wchodzi w grę.
Dla "prawdziwego" rolnika to nie przeszkoda te kilka lat na KRUS-ie.

#73 Share krzysiek3490

krzysiek3490

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 21:37

Młody Rolnik 2011 Witam,
Mam pytanie: czy zdąże złożyć wniosek na MŁ do 24 czerwca jeżeli zacząłbym zbierać dokumenty od 6 czerwca? jak długo zbiera się dokumenty?

#74 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 04 czerwiec 2011 - 22:58

Młody Rolnik 2011 zdazysz;) w sumie to jakos nie czeka sie dlugo na dokumenty;)

#75 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 07:23

Młody Rolnik 2011 Ze skarbówki mają max 14dni roboczych na wydanie zaświadczenia. Reszta dokumentów od ręki. Nie ma co zwlekać to się zdąży

#76 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3537 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 09:40

Młody Rolnik 2011 Jak w skarbowym trafi się na babkę w dobrym humorze to zaświadczenie da od ręki ;)

#77 Share krzysiek3490

krzysiek3490

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 20:47

Młody Rolnik 2011 Czy muszę mieć własne konto w banku żeby wpisać jego numer do wniosku, czy może to być konto ojca?

#78 Share 19Marcin95

19Marcin95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Muzyka , Filmy , Motoryzacja , Sport

Napisany 31 październik 2011 - 10:34

Młody Rolnik 2011 Mam do was pytanie ;D Jak tydzień temu oglądałem Agrobiznes to była mowa o młodym rolniku, że w niektórych województwach jest jeszcze pula na ten program. I tu jest moje pytanie czy wiecie może czy w woj.Łódzkim czy będą jeszcze nabory na ten program?
Z góry dzięki za pomoc ;)

#79 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 03 listopad 2011 - 16:49

Młody Rolnik 2011 Witam, mam do was takie pytanie a mianowicie chce przejąc gospodarstwo po rodzicach aktualnie pracuje na magazynie w firmie i jestem ubezpieczony w ZUS. Posiadam wykształcenie zawodowe (mechanik) kontynuuje dalsza naukę w technikum mechanicznym. Gospodarstwo jest o powierzchni 20 hektarów. Chciałbym po przepisaniu gospodarstwa kupić nowy lub używany ciągnik, pług, rozrzutnik obornika, przyczepę tandem oraz cyklop. Na maszyny chciałbym wziąć jakiś kredyt możliwe ze kredyt pod hipotekę. Interesuje mnie jakie wymagania muszę spełniać, jaki program na ciągnik, a jaki na maszyny. Chciałbym też wziąć ziemie w dzierżawę (mam taka możliwość). Proszę o pomoc pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:04

Młody Rolnik 2011 Ja mam kilka pytań.
1. Czy MR można łączyć z PROWem? Bo po przejściu na wat, wyszło mi że dla młodego rolnika gdzie zwracane jest 60%, można kupić maszyny do 230tyś brutto, wiecie ile to kasy, ezus. To można za to postawić oborę na 25 krów + 25jałowic + przewodówka + wóz paszowy + starszy ciągnik do wozu. A wiadomo że zawsze coś jest odłożone więc nawet jakby razem z MR miał 100 tyś to zakupów mógłbym zrobić za 305tyś brutto. To nawet można kupić jakiś używany traktorek do 75tyś, albo belarusa albo małego farmtraca. A jakbym sprzedał reno to plus 30tyś to zakupy za 380tyś to za 150 tyś to już niezły traktorek można kupić.
2.Czy na MR mogą być brane maszyny które były kupione na jakiś inny program typu SPO, SAPARD?