Skocz do zawartości

Zdjęcie

Młody Rolnik 2011

85 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:21

Młody Rolnik 2011 Witam.

Aby był porządek zakładam nowy temat.
Wnioski na Młodego Rolnika 2010 nie zostały jeszcze rozstrzygnięte, w przepisach jest troche zmian.

Osoby, które składać będą wnioski w przyszłym miesiącu zaczynają od startu, osoby które czekają już na pieniążki i mają pytania do naboru 2010 nie są zainteresowani niektórymi pytaniami.

Aby było przejrzyście pasuje nowy temat aby sprawy i kampanie się nie mieszały.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Młody Rolnik 2011 Dzisiaj, 17:15
  •  

#2 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:35

Młody Rolnik 2011 Bardzo dobry pomysł :)
choć pewnie dużo ludzi i tak tam będzie pisać :)

A tak mnie zastanawia, dlaczego tak długi termin jest na składanie wniosków? W poprzednich latach nie było czasami np.2 tyg (choć często się wydłużało)

#3 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 06:14

Młody Rolnik 2011 ja mam jedno pytanie, zamierzam w tym roku wziąść premie dla młodego rolnika i pujść do pracy bo ojca gospodarka jest za mała aby utrzymać 2 rodziny, może ktoś jest w podobnej sytuacji?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 07:55

Młody Rolnik 2011 Ale musisz być na KRUS-ie bodajże przez 5 lat po otrzymaniu premii. A ja mam takie pytanie: czy jeśli miałbym udokumentowany staż w rolnictwie znaczy poświadczone przez właściciela gospodarstwa, że od 15 roku życia pomagałem w tym gospodarstwie, byłem w nim zameldowany itd to musiałbym uzupełniać wykształcenie?

#5 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 08:23

Młody Rolnik 2011 Na KRUS-ie trzeba być przez 3 lata.
Więc w sumie w żadnej legalnej pracy nie mozna być.

Co do tego że udukomentowane ta praca w rolnictwie to jak, miałes płacone składki KRUS? Jak nie to pewnie nic z tego (ale mogę się mylić)

#6 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 10:42

Młody Rolnik 2011

A ja mam takie pytanie: czy jeśli miałbym udokumentowany staż w rolnictwie znaczy poświadczone przez właściciela gospodarstwa, że od 15 roku życia pomagałem w tym gospodarstwie, byłem w nim zameldowany itd to musiałbym uzupełniać wykształcenie?

Dla mnie sprawa jest niejasna jeśli chodzi o przyznawanie punktów dotyczących wykształcenia... Osoby które są w 4 klasie technikum nawet rolniczego niestety dostaną 0 pkt gdyż na dzień składania wniosku posiadają tylko wykształcenie podstawowe chyba że mają udokumentowany staż w rolnictwie poprzez płacenie przez 5 lat składek KRUS mogą wtedy ewentualnie dostać 1 pkt... Dla nie wtajemniczonych egzaminy zawodowe zaczynają się w drugiej połowie czerwca a dyplom można uzyskać w szkole dopiero po 26 sierpnia, więc takie osoby będą miały trudniej o dostanie premii... Istnieje możliwość pewnie dostarczyć dyplom w późniejszym czasie (ale może stać się to nie możliwe gdyż ten dokument ma wpływ na liczbę punktów więc również na kolejność na liście) powiedzmy, że będzie można dostarczyć dyplom w późniejszym czasie ale to opóźni z kolei tylko weryfikacje wniosku i w konsekwencji późniejszą wpłatę pieniędzy na konto...

Dzierżawa gruntów może dotyczyć tylko i wyłącznie ziemi dzierżawionej od Agencji Nieruchomości Rolnych bądź jednostek samorządu terytorialnego oczywiście wszystko zatwierdzone na umowie... Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 31 marzec 2011 - 19:16.

#7 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 17:32

Młody Rolnik 2011 Liczona jest też dzierżawa od osób prywatnych..

#8 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 19:09

Młody Rolnik 2011

Liczona jest też dzierżawa od osób prywatnych..

Pisząc swój post rano niestety jeszcze był umieszczony stary dokument w którym było tak jak napisałem wcześniej... Jednak dodano w godzinach popołudniowych nowy dokument w którym można dzierżawić od podmiotów pod warunkiem, że umowa została zawarta:

- w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,

- na okres co najmniej 10 lat.

Edytowany przez danield28, 31 marzec 2011 - 19:14.

#9 Share massey2645

massey2645

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 20:53

Młody Rolnik 2011 Ciekawe jak to jest z tymi dzierżawami bo we wniosku wpisujesz działki których dopiero będziesz użytkownikiem a nie że już dzierżawisz na 10 lat, czy trzeba jakaś umowa wstępna przez notariusza poświadczona.

#10 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 11:41

Młody Rolnik 2011

Ciekawe jak to jest z tymi dzierżawami bo we wniosku wpisujesz działki których dopiero będziesz użytkownikiem a nie że już dzierżawisz na 10 lat, czy trzeba jakaś umowa wstępna przez notariusza poświadczona.

W czym widzisz problem, bierzesz 20 ha ziemi w dzierżawę, jutro podpisujesz umowę na 10 lat... Stajesz się rolnikiem załatwisz pozostałe dokumenty a 26 kwietnia jedziesz składać wniosek na Młodego Rolnika... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share polmajster

polmajster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 15:34

Młody Rolnik 2011 Po otrzymaniu premii na mlodego rolnika nie moge isc do innej pracy przez 5 lat bo musze byc w KRUSie ?? troche to chore jest. 10krzysiek1990 jestem w podobnej sytuacji co ty. mimo to i tak zamierzam ubiegac sie o tą premie. mam gospodarstwo 13 ha , po otrzymaniu premii zamierzam dodzierzawic ziemi , tak chociaz z 5ha. ale kto wie jak bedzie za 3 albo 4 lata. przez 3 lata robic na czarno, troche nie ryktyk ;/

Edytowany przez polmajster, 02 kwiecień 2011 - 15:36.

#12 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 16:26

Młody Rolnik 2011

Po otrzymaniu premii na mlodego rolnika nie moge isc do innej pracy przez 5 lat bo musze byc w KRUSie ?? troche to chore jest. 10krzysiek1990 jestem w podobnej sytuacji co ty. mimo to i tak zamierzam ubiegac sie o tą premie. mam gospodarstwo 13 ha , po otrzymaniu premii zamierzam dodzierzawic ziemi , tak chociaz z 5ha. ale kto wie jak bedzie za 3 albo 4 lata.

Musisz płacić KRUS przez 3 lata od dnia wypłaty pomocy czyli nie możesz pracować legalnie gdzie indziej... Nic w tym nie ma chorego, albo pracujesz gdzieś indziej albo zajmujesz się gospodarstwem... Jak twierdzisz, że rolnictwo nie jest opłacalne to po co w nie inwestować lepiej daj szanse innym dostać pieniądze którzy widzą w rolnictwie swoja pracę... Pozdrawiam

#13 Share polmajster

polmajster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 17:57

Młody Rolnik 2011

Musisz płacić KRUS przez 3 lata od dnia wypłaty pomocy czyli nie możesz pracować legalnie gdzie indziej... Nic w tym nie ma chorego, albo pracujesz gdzieś indziej albo zajmujesz się gospodarstwem... Jak twierdzisz, że rolnictwo nie jest opłacalne to po co w nie inwestować lepiej daj szanse innym dostać pieniądze którzy widzą w rolnictwie swoja pracę... Pozdrawiam

Nie o to chodzi ze sie nie oplaca , wrecz przeciwnie no ale zeby utrzymac 2 rodziny to trzeba troche tej ziemi miec albo byc kawalerem i problem z glowy ;P

#14 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:09

Młody Rolnik 2011 4) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:
a) w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,
B) na okres co najmniej 10 lat

Co to jest ta data pewna? :mellow: <_<

#15 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 03 kwiecień 2011 - 12:40

Młody Rolnik 2011 A ja mam nieco inne pytanie. Mianowicie mam sytuację że najprawdopodobniej podczas składania wniosku będę mieć na działce ewidencyjnej pewną liczbę ha UR, natomiast pomiędzy złożeniem wniosku a ogłoszeniem list powierzchnia UR na tej działce zwiększy się o ok.1.3ha(nieużytki i zakrzaczenia likwiduję i jak będzie z nimi porządek to zmieniam użytkowanie gruntów)oraz dość mocno wzrośnie powierzchnia TUZ. Jak to rozwiązać aby nie było problemów po ewentualnym przejęciu gosp (że we wniosku jest określona liczba UR a po przejęciu się okaże że jest więcej)? Ewentualna poprawka we wniosku może przeciągnąć czas do ew. wypłaty pieniędzy, a mi na czasie zależy bardzo ;)

#16 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 18:49

Młody Rolnik 2011 widze że polmajster
ma taki sam problem co ja :D ja już znalazłem pracę o umowę o dzięło i szefowa mówiła ze nie ma żadnego problemu ze krus itp

#17 Share janek91

janek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:10

Młody Rolnik 2011 Czy można się ubezpieczać wstecz w Krusie jako domownik aby starać się o młodego rolnika???

#18 Share klaas111

klaas111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Obecnie student, a tak poza tym rzecz jasna rolnictwo, motoryzacja, sport (siatka), no i oczywiście urocze dzierlatki:):):)

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:47

Młody Rolnik 2011 Ja mam pytanko do tych którzy robili taki myk i agencja do niego się nie doczepiła, mianowicie dostałem w tym roku pieniądze na MR w biznesplanie przedstawiłem,że całość ziemi jaką przejąłem tj. 26 ha będzie użytkowane przez te 5 lat rolniczo (łąki, pastwiska,grunty orne).
Jednak teraz chciałbym na ok. 2,5 ha zasadzić las. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę to zrobić aby ARiMR nie robiła żadnych problemów. Mogę robić aneks do biznesplanu, że część ziemi chcę przeznaczyć na las?
Pozdrawiam:)

#19 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 22:09

Młody Rolnik 2011 Należy złożyć zmianę do biznesplanu.
Zmian można dokonywać zgodnie z wytycznymi agencji.
Czyli trzeba uzasadnić i nie mogą one znacząco wpływać na kierunek produkcji określony w biznesplanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 08:50

Młody Rolnik 2011

4) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:
a) w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,
B) na okres co najmniej 10 lat

Co to jest ta data pewna? :mellow: <_<

Data pewna to jest własnie okres 10 lat..