Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odbarwiacz do Ropy

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share drajwer12

drajwer12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 18:01

Odbarwiacz do Ropy Witam koledzy potrzebuje jakąś metodę do odbarwienia ropy z zielonej na pierwotny kolor ponieważ mam okazje kopić taniej tą zieloną a potrzeba mi na własne użytki dużej ilości ropy to chce ją odbarwić żeby czasami mnie ktoś nie skontrolował . Nie wiem czy tu uzyskam jakiejś odp ale jak ktoś może to niech powie gdzie pisać żeby znaleźć takie info .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odbarwiacz do Ropy Dzisiaj, 02:14
  •  

#2 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 18:21

Odbarwiacz do Ropy Takie pewne grupy które chcą zarobić więcej i ominąć podatki lub nie dać się złapać odbarwiają opałówkę kwasem siarkowym lub podobnymi(chyba jest to jedyny tańszy sposób ). Tylko nie wiem jak długo na tym jeżdżą silniki.

Edytowany przez StasiekS, 30 marzec 2011 - 18:21.

#3 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 378 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 18:50

Odbarwiacz do Ropy A czym się różni ta zielona ropa od zwyczajnej (oprócz kolorem)? Właśnie zacząłem grzebać w internecie bo zaciekawił mnie ten temat i nie mogę znaleźć odpowiedzi czym jest właściwie ta zielona ropa...
Wydaje mi się jednak, że jeśli nie jest to olej opałowy a ropa, to używanie tego paliwa nie powinno być karalne, więc dobarwianie mijało by się z celem.
Jeśli ktoś posiada jakieś informacje na ten temat to chętnie posłucham :)
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#4 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 18:52

Odbarwiacz do Ropy odstaw w nasłonecznione miejsce w przezroczystym pojemniku i tez sie odbarwi a po kwasie to nieradze

#5 Share Balugass

Balugass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 18:58

Odbarwiacz do Ropy uuu zielona ropa?? :) kiedyś mój "dystrybutor" oleju napędowego przywiózł mi 1000l takiej dziwnej zielonej ropy... w starym case 955 posypała sie pompa rotacyjna... wiec całe paliwo przepalił... t-150k :D i dał rade...

#6 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:07

Odbarwiacz do Ropy Ta ropa jest podobno z kutrów rybackich.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#7 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:13

Odbarwiacz do Ropy Niedaleko mnie to Skanska jak budowala autostrade to miala taki kolor ropy zeby kierowcy nie sprzedawali ;)

#8 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:01

Odbarwiacz do Ropy

Takie pewne grupy które chcą zarobić więcej i ominąć podatki lub nie dać się złapać odbarwiają opałówkę kwasem siarkowym lub podobnymi(chyba jest to jedyny tańszy sposób ). Tylko nie wiem jak długo na tym jeżdżą silniki.

Masz rajce mojego kuzyna tak zrobili i mial 1000litrow tego MF255 nawet na tym nie pochodzil dlugo pompa paliwa siadla .. Zetor 5320 jakos to spalil ale moim zdaniem szkoda silnika na takie kombinacje

#9 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1152 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 30 marzec 2011 - 20:01

Odbarwiacz do Ropy No kolego bez jaj, stosowanie wszelkich opałówek paliw do kutrów itd do celów innych niż to paliwo jest przeznaczone to przestępstwo ścigane przez służbę celną urząd skarbowy ochronę środowiska i bóg wie jeszcze kogo , zgodnie z prawem to nawet oleju rzepakowego sam nie możesz dolewać do ropy chyba że zapłacisz akcyzę (podwójną z tego co pamiętam) a ty takie pytania zadajesz na forum i liczysz na gotowy przepis??

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#10 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 30 marzec 2011 - 20:16

Odbarwiacz do Ropy Poza tym to czysta głupota. Silnikowi to specjalnie nie pomoże. Więcej tego spali żeby uzyskać taką samą moc jak przy normalnym ON. A potem i tak w częściach dopłacisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 30 marzec 2011 - 21:01

Odbarwiacz do Ropy ciekaw jestem czy koledzy powyżej nigdy nie jeździli na oleju opałowym :lol: swego czasu opałówka była lepszej jakości niż zwykły olej napędowy
o tym kwasie do odbarwiania i ja słyszałem i raczej nie jest to dobry pomysł, a na pewno już nie można pozostawiać silnika na długie postoje

#12 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:27

Odbarwiacz do Ropy Opał lepszy niż ON? @prometeusz gdzieś była już dyskusja na temat różnic między ON a olejem opałowym. Opał jest gorszej jakości paliwem w stosunku do ON. Ma mniejszą liczbę cetanową, daje mniejszą moc, zawiera więcej substancji smolistych, laków, które osadzają się w silniku, przechodzi o połowę mniej badań niż ON.

Na zdrowy rozsądek- to czym palisz w piecu na OO nie może być tej samej jakości co paliwo do silnika diesla w samochodzie czy ciągniku. Pojechać pojedzie, ale silnik dostaje w kość, a oszczędność jest żadna na stosowaniu OO zamiast ON- większe zużycie OO w stosunku do ON, żeby uzyskac potrzebną moc do danej pracy, i większa awaryjnosc podzespołów ciągnika.

Edytowany przez Indiana, 30 marzec 2011 - 21:33.

#13 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 22:32

Odbarwiacz do Ropy Może jest specjalnie barwiona tak jak pisał @rafal09086, no a tak poza tym z tego co wiem na zachodzie są (bądź były) barwione paliwa rolnicze, i różnią się one kolorem, no i podatkami (są tańsze), a kolor jest po to żeby nie kombinować z laniem do samochodów itp.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#14 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 22:32

Odbarwiacz do Ropy Na zdrowy rozsądek- to czym palisz w piecu na OO nie może być tej samej jakości co paliwo do silnika diesla w samochodzie czy ciągniku.

Może być takie coś.
http://www.lotos.pl/...a/oleje_opalowe
/338_lekki_olej_opalowy_lotos_red_01

Edytowany przez zorzyk2, 30 marzec 2011 - 22:39.

#15 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 22:36

Odbarwiacz do Ropy Tylko pewnie ten lotos red jest delikatnie droższy od zwykłego oo. A tak w ogóle ile na dzień dzisiejszy w hurcie stoi oo???
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#16 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 23:53

Odbarwiacz do Ropy Mieszał może ktoś z was olej rzepakowy z ON? Jest różnica w pracy silnika?

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 08:33

Odbarwiacz do Ropy ten olej do kutrów to jest normalna zwykła opałówka tylko inaczej barwiona czy jeszcze coś innego, bo jest plotka że jeden taki cpn u nas sprzedaje czasami to coś do kutrów, troche na tym też jeździłem i jakoś wszystko chodzi normalnie, w sumie to miała taki zielonkawy kolor

#18 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 09:20

Odbarwiacz do Ropy @Ferdek07 i inni koledzy, co do ropy do kutrów, ropy rolniczej na zachodzie- zgadzam się, ona jest barwiona ze względu na niższą cenę, podatki. Natomiast OO nie jest odpowiednikiem chemicznym ON. Bynajmniej z tego co ja wiem. Liczba cetanowa, zdolność do samozapłonu, w wypadku OO wynosi zazwyczaj 20, w przypadku ON producent gwarantuje około 50-55, jeśli dobrze pamiętam.

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 12:46

Odbarwiacz do Ropy Dobrze byłoby by ten parametr liczby cetanowej OO był podany na przykładzie specyfikacji tego oleju, a nie artykułów prasowych i publikacji "naukowych".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 13:00

Odbarwiacz do Ropy @zorzyk2 czyżbyś wątpił w naukę? ;) Napisałem to co wiem, czyli fakty. A nie,że: "OO od ON różni się kolorem, ceną, i to jedno i to samo". Napisałem, bo sądzę, iż nie jest uczciwie wprowadzać ludzi w błąd, takimi argumentami jakimi podpierają się sympatycy OO w bakach.

To tak jak masło margaryną zastępować. Niby z wyglądu to samo- skład i walory jednak inne.

Dodaj odpowiedź