Skocz do zawartości

Zdjęcie

sąsiedzi przeciw budowie

150 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 13 kwiecień 2012 - 09:16

sąsiedzi przeciw budowie Po niedzieli ma dostać mój bank pieniądze...

na 99,9 % nie bedzie w tym roku preferenycjnych. No będą ale to taka skromna ilość że na tych co w 2011 r złożyli nie wystarczy, nie mówić już o 2012.

Komercyjne są ale wiadomo że procent mało atrakcyjny. Najtaniej oferowali 7,2 %.

Ale znam wielu hodowców co przestali czekać na preferencyjny i biorą zwykły. Ale jak budowy są w toku to nie ma czasu na przestoje.

Edytowany przez Foster, 14 kwiecień 2012 - 19:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sąsiedzi przeciw budowie Dzisiaj, 20:20
  •  

#102 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 13 kwiecień 2012 - 19:38

sąsiedzi przeciw budowie więc możesz wyjaśnić jakim cudem Ty dostaniesz skoro nie ma pieniędzy a nawet nie złożyłeś papierów??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#103 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 23:35

sąsiedzi przeciw budowie No witam Panów tych ''za'' i tych ''przeciw'' . U nas wszystko ok prace ruszyły pełną parą , dziś np. na budowie było piętnastu budowlańców, więc robota wre . Postaram się o fotki , jak dobrze pójdzie za dobry miesiąc będzie skończony środek i zostanie wyposażenie i zbiornik . Mam nadzieję że pierwszy wsad we wrześniu , może znów powtórzą się ceny grudniowe. Nie rozumiem tych , którzy są przeciwni , Panowie ja wiem że ogromne fermy mają swój zapach , ale co wy chcecie , od takiej na tysiąc? Zresztą technika idzie do przodu i są możliwości aby zapobiec uciążliwościom , to tylko chęć gospodarza . Jeżeli wszystko jest utrzymywane w czystości , na bieżąco usuwane odchody zwierząt i jest wydajna wentylacja , to nie widzę problemu wokół tuczarni , a do środka nikomu niepotrzebnemu nie każę wchodzić. Pamiętam , jak mój dziadek miał świnki , też nie pachniały wodą kolońską ! Co do karmienia wysokobiałkowymi paszami , a nie zielonką i kartoflami , no to wybaczcie , ale chyba sami nie wiecie co piszecie . Przecież taka świnia rosła prawie rok ,a w garnku gotowała się pół dnia . To tak jakby założyć warsztat samochodowy i naprawić 1 samochód na miesiąc , podczas gdy konkurencja z naprzeciwka naprawi kilkanaście . Jak na razie żaden zakład nie dopłaca za smak , bo oni sami psują ten smak swoimi dodatkami .I proszę nie obwiniajcie nas za to , że wasza kiełbasa jest paskudna , ale czy może być coś dobre za 12 zł za kilogram , gdy 1 kg żywca kosztuje 5,20, doliczcie do tego koszty zakładowe, za te pieniądze muszą wpakować wodę i polepszacze . Poradzę więc tym wybrednym , którzy niestety nie mają szans na swojską kiełbaskę , idźcie do sklepu i kupcie dobrej szynki z prawdziwego mięsa za 40 zł za kg. i przekonajcie się o smaku , a nie kupujcie tej zmielonej mazi i nie urągajcie naszej ciężkiej pracy . Przecież w sklepie sami dokonujecie wyboru , równie dobrze mogę powiedzieć , że to wy napędzacie tą zakładową podróbę , dlaczego nie kupujecie tego co dobre i prawdziwe , tylko ten tani chłam . Pozdrawiam wszystkich Agrofotowiczów, i na litość nie wbijajmy sobie wideł w plecy !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 07:55

sąsiedzi przeciw budowie @iwona-uciążliwość i chęci hodowcy-tu jest właśnie sedno sprawy-z doświadczenia wynika że zazwyczaj tych chęci brakuje-to że są sposoby-to my wiemy-oby w twoim przypadku tych chęci nigdy nie zabrakło.

to że są sprzeciwy przeciw takim inwestycją to się dziwisz?-podziękuj hodowcom którzy o uciążliwości nie zadbali.-nie było by smrodu-nie było by sprzeciwów-proste.

#105 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:09

sąsiedzi przeciw budowie Oczywiście , ale w moim przypadku o uciążliwościach nigdy nie było mowy ,nikt do tej pory nigdy nie zwrócił nam o to uwagi , więc myślę że to zwykła zawiść

#106 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 19:56

sąsiedzi przeciw budowie Dopinam się do użytkownika Nikita , też bym tą chlewnię odsyłał na pole itd. Ci iwonko śmierdzi ale to jest smród z Twoich świnek , śmierdzi a zarazem pachnie kasą , inaczej to odbierasz , ciekawe jakbyś to Ty odbierała jakby ten sąsiad coś takiego wybudował a Ty miała warzywa np..

Mój kolega mieszka obok kolesia co ma 600 sztuk i teraz na kolejne 600 buduje.
Pranie suszy u babci 3 km od domu , bo wiadomo jak pachnie jak wniesie do domu...
Ja mam 220 sztuk maxymalnie na stanie , na ściółce , ściele często i coś takiego jeszcze przechodzi bez kłopotów , jakbym zamierzał coś budować to pierwsza rzecz starać się gdzieś na polu , kilometr za wsią itp. Przy inwestycji 1mln zł kupno działki za 20 tys jest niczym a ile nerwów i zdrowia zostanie.

1000 sztuk to już jest draństwo w pobliżu domów , nie popieram czegoś takiego , że Ty Iwonko chcesz sama mieszkać przy tym ... Podziwiam ...
wschodni koniec mazowsza.

#107 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:03

sąsiedzi przeciw budowie nie wiem jak to jest w twoim przypadku.może nie zawiść,ale przezorność-są przypadki że ludzie właśnie żałują że się nie sprzeciwiali,i to są przypadki zasadne-obiecali nie szkodzić,a już po fakcie mieli wszystkich w d*p,, .
chciała byś takie sąsiedztwo?
jakby ci kiedyś przyszło do głowy(różni ludzie są i różnie z latami to się zmienia)zaniedbać staranność o nie szkodzeniu innym-to poztaw się w sytuacji odwrotnej-to tobie ktoś by mógł szkodzić-i to już nie było by miłe.
nie bież tego do siebie-jest taka zasada:"żyj i daj żyć innym" :)

#108 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:39

sąsiedzi przeciw budowie panowie o czym wy mówicie o grozo... przecież ten skromny tysiączek świń to to samo co 60mlecznych i jakoś takie obory nikomu nie przeszkadzają a jak tysiąc tucznika to wielkie mecyje się dzieją, rozumiem jak by to było 10tysięcy to jest się czego bać...dajcie się rozwijać tym którzy nie chcą stać w miejscu jak 80% naszego rolnictwa...

#109 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:48

sąsiedzi przeciw budowie Znam faceta, któremu bardziej śmierdzi 10 krów niż 200 świń. Gusta... ;)

#110 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:49

sąsiedzi przeciw budowie @michalk-to zapraszam do mnie -pokaże ci takiego co nawet polowy tego tysiąca nie ma-przechodząc nie idzie oddychać-taki zdolny.
pretensję to właśnie do takich proszę kierować-bo dzięki nim są obawy i sprzeciwy.

na szczęście mieszkam dalej i nie z wiatrem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:35

sąsiedzi przeciw budowie no widzisz ja mam polowe tego i nie śmierdzi... a przypominam ze to tylko wieś jak komuś śmierdzi wypad do miasta ja się tu sprowadzać nie kazałem załatwiam pozwolenia na tuczarnie 80X17 i ma ona być za moim gosp jakieś 300metrow o drogi zupełnie w polu ale jeden padalec stwierdził ze on tam dom będzie stawiał i mi psuje nerwy...nic nie wskóra bo budować mi nie zabroni ale w czasie odwlecze i nerwów na psuje...

#112 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:36

sąsiedzi przeciw budowie Pytanie kto był pierwszy, jeśli rdzenni mieszkańcy są przeciwni to idź i powiedz im, żeby wynosili się do miasta. Powodzenia.

#113 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:42

sąsiedzi przeciw budowie no ja tez jestem rdzennym mieszkańcem moi rodzice i dziadkowie mieszkają tu od lat a ze oni coś osiągnęli a ja nadal chcę się rozwijać to należy mi przeszkadzać bo dlaczego ja miałbym się czegoś dorobić tu nie chodzi o zapachy tylko o zawiść ludzka taki co go dzieci maja gdzieś i poszły do miasta pracować za tysiąc złotych to ma jakieś ale do rozwijających się rolników...

#114 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:43

sąsiedzi przeciw budowie "sprowadzać nie kazałem"-a co z tymi co od wieków tam mieszkają-ci nic o wyrzucaniu obornika lub wożeniu na pola nie mówią,sami są często gospodarzami-ale 24 godziny przez 365 dni w roku smród?i tylko dlatego że ktoś ma to w d*p..-to jest nie w porządku.a mógłby coś z tym zrobić i było by OK-nikomu by nie przeszkadzał.

a jeśli chodzi o zawiść-to właśnie on z zawiści tego nie zrobi.

Edytowany przez wiesmag, 15 kwiecień 2012 - 21:49.

#115 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:48

sąsiedzi przeciw budowie ale co kto ma w du..e?? no wszystko zrobione jak należy raport środowiskowy odpwiednią wentylacja odpowiednia odległość od granic itd, itp. to co może mam wyjść z chlewnia 2 km w pole bo im śmierdzi... tu nie chodzi o smród ale o zawiść i zazdrość dlaczego np w niemczech są obory i chlewnie w centrum miast... u nas jeden pacan z drugim powie jakieś ale i trzeba się nim stresować...

#116 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:53

sąsiedzi przeciw budowie @michalk-to nie o twoim przypadku piszę,nawet nie ogólnie-o przypadku co jest u mnie

#117 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:58

sąsiedzi przeciw budowie no zgadza sie ale mentalność polaków jest bardzo swoista... ale z drugiej strony jak chlewnie postawie będę miał pozwolenia to należało by sasiadowi pod oknem gnojowice rozlać na noc a dopiero rano coś z tym zrobic ;) ale czloiwek ma dobry charakter i tak nie zrobi...

#118 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 10:31

sąsiedzi przeciw budowie Wentylacja w chlewni jest dla świń a sąsiada gó...no to obchodzi czy one mają świerze powietrze czy nie... Ciekawe czy będziesz miał z kim porozmawiać z sąsiadów , jeśli mała wieś to Cię wypiszą z niej :)
wschodni koniec mazowsza.

#119 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 12:58

sąsiedzi przeciw budowie na chwile obecna wszyscy wiedzą i wszyscy są ze mną w bardzo dobrych stosunkach:0 powiedzcie mi czy jest opcja podważenia opinii wojewódzkiego dyrektora ochrony środowiska bo sasiad właśnie coś takiego złożył w gminie w ostatnim dniu przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji. po tej decyzji bede skladal wniosek o WZ . OŚ i SANEPID wydały pozytywne dla mnie decyzje a on próbuje je podważyć czy jest taka opcja?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 08:53

sąsiedzi przeciw budowie Wiecie co mnie najbardziej wkurza , jak banda nierobów idzie po zapomogę z naszych podatków , a potem pod sklep.Tak jak piszecie wszyscy maj w d....e moją pracę , a ja mam stawać na głowie , wybaczcie!Ja to rozumiem tak jak jest wieś to powinna być wspólnota , a nie że cieszą się z czyjegoś nieszczęścia i mówią dobrze mu tak . @ vicia 1223 tak z ciekawości czym się zajmujesz ? .Mówisz że mi pachnie kasą , myślę że tak samo jak każdemu który prowadzi gospodarstwo , obojętnie o jakim profilu .Już kiedyś pisałam ,że niestety czasy mamy takie a nie inne i chcąc się utrzymać musimy brnąc dalej . Dajcie mi opłacalność podwójną to postawię na 500 . Pozdrowienia !!!