Skocz do zawartości

Zdjęcie

sąsiedzi przeciw budowie

150 odpowiedzi na ten temat

#81 Share lukasz1995

lukasz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze

Napisany 30 marzec 2012 - 13:50

sąsiedzi przeciw budowie nikt sąsiadom sie nie kazał budowac na wsi ,przyjeżdzają bo chcą świerzego powietrza to mają ,ale jak ktoś daje mało słomy lub wcale to musi smierdzieć mi tam zapach nie przeszkadza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sąsiedzi przeciw budowie Dzisiaj, 22:01
  •  

#82 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 marzec 2012 - 14:02

sąsiedzi przeciw budowie A ja współczuje sąsiadom, smród 24/7/365. Całe szczęście, że mi nie grozi sąsiedztwo fabryki zwierząt.

Nie ma co się dziwić ludziom,że protestują. Tak samo jak przy budowie wysypisk, spalarni itd, smród potrafi obrzydzić życie.

#83 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 20:20

sąsiedzi przeciw budowie @lukasz1995-tu nie chodzi nawet o napływowych mieszkańców(jak mówisz co wybudowali w ostatnich latach)-myślisz że tym co po dziadkach otrzymali gospodarkę czy domostwo będzie mniej śmierdziało.
trzeba poszanować kto był pierwszy-jak chlewnia(fabryka zwierząt-jak nazwał Mariusz x)-to nowo wybudowani nie powinni mieć pretensji-w końcu widziały gały gdzie działkę brały,ale jeśli zabudowania,czy domy jednorodzinne już stoją to chlewnia niech się wynosi gdzieś dalej lub w miejsce z które go wiatry będą to wywiewały w obszary niezabudowane przez większość dni w roku.

u mnie we wsi jest większa chlewnia(większa lecz nie olbrzymia),na szczęście nie blisko mnie-jej sąsiedzi naprawdę mają co wąchać,i naprawdę żałują że nie zgłaszali sprzeciwów podczas prac planistycznych.
to że z takiej niewielkiej hodowli śmierdzi(nie tylko podczas wyrzucania obornika)-to jest wina właściciela-nie da się ukryć-i przez takich właśnie jest ten strach przed większymi inwestycjami.

są sposoby aby zmniejszyć uciążliwość dla nozdrzy mieszkańców-ale to wola właściciela hodowli-a powinien być obowiązek.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 23:15

sąsiedzi przeciw budowie Doceniajmy to co z Polski , bo niedługo na schabowym będzie pieczątka MADE IN CHINA tak jak już prawie na wszystkim .

#85 Share Dekakura

Dekakura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo i wiele więcej

Napisany 06 kwiecień 2012 - 11:54

sąsiedzi przeciw budowie u nas też niedługo będzie się też pewnie coś budowało, na początek wyburzenie starego(ponad 30 lat) chlewa i przerobienie na wiatę do maszyn, a potem się pomyśli o jakiejś chlewni na 500 zwierza. a co do smrodu to wiem z autopsji że jeśli jest często i grubo ścielone to nie czuć, bo cały amoniak zostaje ulokowany w słomie.

#86 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:24

sąsiedzi przeciw budowie każdemu przeszkadza smród na wsi hehe ale to jest wieś i na wsi od zawsze i zawsze będzie jakiś hodowca zwierząt od których będzie śmierdzieć ale po to jest wieś na niej robi się surowce do produkcji jedzenia a jak kimuś przeszkadza smród na wsi to niech idzie do miasta choć i tam nie zawsze ładnie pachnie :P
KPK Kumurun Team

#87 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:46

sąsiedzi przeciw budowie smród na wsi gdzie zanosi od obornika bo ktoś go ruszył,lub na pole wywiózł,gnojowicę rozlał-to jest do zniesienia,to jest urok-bo to trwa kilka godzin i spokój na długi czas.
smród od fabryki zwierząt trwa 24 godziny przez 365 dni w roku-to dopiero jest urok-już bym wolał głowę do szamba włożyć.

co się tak zachwycacie fermami-w czym ta produkcja jest lepsza od tej duńskiej ,amerykańskiej,chińskiej-to ma jakikolwiek smak-smak ma produkcja tradycyjna-na ściółce,i na paszy wyprodukowanej przez gospodarza,gdzie składniki są urozmaicone,gdzie świniak,kartofla,czy tam co innego przegryzie.

może i nie dochodowe-ale jadalne.

czy wszystko musi być na dużą skalę-już było to przerabiane-kołchozy.
czym takie kołchozy różnią się od ferm tych duńskim-tylko sposobem zarządzania.

popatrzcie na tych kilkunasto-hektarowych-ci na razie bez kredytów i PROW-ów przetrwali w większości-czy duży znaczy lepszy?

#88 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:58

sąsiedzi przeciw budowie Jest tak jak mówisz. Dawno temu na wsi(powiedzmy, że 40 lat temu) obory były małe, małe zagęszczenie zwierząt. Hodowla na płytkiej ściółce, dużo słomy-praktycznie nic nie czuć. Nawet przy wywożeniu, przefermentowany obornik prawie nie śmierdzi. Teraz musi być tak jak w USA, wszystko musi być największe(słynne: kto się nie rozwija ten się cofa...). Wszystko na rusztach, duże zagęszczenie zwierząt-smród przez cały rok.

A to, że nasze mięso/mleko jest lepsze niż np. niemieckie to można między bajki włożyć. Raz kupiliśmy półtusze- i to był ostatni raz, nie dało się tego jeść, sosu też się nie dało zrobić. Teraz trzymamy 2 świnki na własne potrzeby, dostaną chleb, trawę, śrutowaną pszenicę, rosną trochę wolniej, ale takie mięso ma smak.

#89 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 23:14

sąsiedzi przeciw budowie

każdemu przeszkadza smród na wsi hehe ale to jest wieś i na wsi od zawsze i zawsze będzie jakiś hodowca zwierząt od których będzie śmierdzieć ale po to jest wieś na niej robi się surowce do produkcji jedzenia a jak kimuś przeszkadza smród na wsi to niech idzie do miasta choć i tam nie zawsze ładnie pachnie :P

smród tradycyjnej gnojówki czy obornika to można rzec że jest przyjemny ale nie te capidła z tych fabryk świń, gdzie ładują im sztuczne badziewie. Sam zauważyłem że z roku na rok więcej koncentratów daje się to latem nie idzie wejśc do chlewa bo zatyka płuca i koniec. 10 lat temu tego nie było
Wczoraj jak woziłem gnoowke pod płotem sąsiada z miasta stwiedził ze wcale nie smierdzi. Ale przez sąsiednia wieś jak się jedzie krajówka a przy niej chlewnia okna zamykaj. Nie podoba mi sie takie coś. Jeden zaczął smrodzić w kraju to zaraz drugi tzeci bo wydajnośc bo opłacalność.

Edytowany przez UrsusCzesio, 07 kwiecień 2012 - 23:18.

Mój Wladimirec podbija świat

#90 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 08 kwiecień 2012 - 08:15

sąsiedzi przeciw budowie mi się zdaje że właśnie droga jest po to.. to chyba nie będzie miało wpływu na twoja budowę... każdy ma do tego prawo abyś tylko przepiswo stawiał bo potem moiże ciebie podkablować..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Dekakura

Dekakura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo i wiele więcej

Napisany 08 kwiecień 2012 - 13:45

sąsiedzi przeciw budowie dlatego jak już prowadzisz dużą hodowlę to powinno się zwierzęta trzymać na głębokiej ściółce i co najmniej raz dziennie ścielone słomą, wtedy cały amoniak na bieżąco ląduje w słomie i smrodu nie ma. najlepsza hodowla na niskie ściółce, ale kto dzisiaj ma czas i zdrowie na to?;/

Edytowany przez MAT912, 08 kwiecień 2012 - 13:50.

#92 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 16:01

sąsiedzi przeciw budowie ja to was za bardzo nie rozumie obora to jest obora i koniec każdy ma prawo postawić na swojej ziemi co chce i nikomu to nie powino przeszkadzać jak komuś nie pasuje niech się wyprowadzi i tyle takie jest życie poprostu

#93 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2012 - 16:05

sąsiedzi przeciw budowie To życzę Tobie, żeby obok Twojego domu postawili fermę lisów. Jak będzie Ci śmierdziało, to się wyprowadzisz i po sprawie. Takie życie.

#94 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 21:26

sąsiedzi przeciw budowie a z drugiej strony wysypisko śmieci :)

#95 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2012 - 00:26

sąsiedzi przeciw budowie Nie można utrudniać korzystanie z nieruchomości sąsiedniej ponad miarę. Czekają nas duże zmiany w podejściu do nieprzyjemnych zapachów - szczegóły tutaj: http://www.senat.gov...ski/0301oa.pdf. Jeżeli ktoś mieszka na wsi to jest oczywiste, że jest hodowla i ta ma swoiste zapachy. W przyszłości mogą nałożyć na hodowcę określone rygory i planując inwestycję należy brać pod uwagę także tzw. "dyrektywę zapachową" i wynikające z niej konsekwencje.

#96 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 09 kwiecień 2012 - 09:51

sąsiedzi przeciw budowie chore nie długo na wsi będzie ja w mieście te pojeb*** przepisy to narzuca nasz rząd bo chce się pokazać że będzie dużo lepszy od starej uni a prawda jest taka że byłem w Niemczech i tam to dopiero jest syf przykład chciałem zobaczyć jak gospodarzy niemiecki gospodarz posłem więc z moim wujkiem zapytać się czy można i pooglądać gospodarstwo pomyślałem że to zachód i niewiadomo jak tam jest a co mnie zaskoczyło? Ojciec z synem wpędzali krowy do hali udojowej to dwóch pracowników myło je szlałfami ja patrze czy oni będą je jeszcze czyścić a tu nic odrazu pod dojarkę i koniec na początku te mleko to jakby gnojówa leciała popatrzyłem i sobie myślę to u nas to jeszcze nie jest tak że gnojówa leci do basenu i się zastanawiam jaku tu mleko klasę przechodzi? dodam że gospodarz miał ok 100krów i gospodarstwo znajdowało się w centrum wsi więc tu narzuca się pytanie po co nam narzucają takie rygorystyczne przepisy skoro nawet stara uni takich nie przestrzega? Bo chcą się pokazać na arenie europejskiej że u nich będzie lepiej ale czyim kosztem kosztem? naszym czyli rolników bo tyle tej biurokracji że szok a będzie jeszcze więcej to nieuniknione
KPK Kumurun Team

#97 Share Ciapek330

Ciapek330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:58

sąsiedzi przeciw budowie Siema !!!
ja tez mam problem poniewaz chce wybudowac kurniki na 190 tys kur
tylko ze u mnie jest tak ze ja mam juz swiniarnie na 5 tys swin i nie chca sie przez to zgodzic
gdyz boja sie ze tiry z paszami roz*****olą droge oraz ze bedzie smród

POZDRAWIAM
i życzę powodzenia

Edytowany przez Ciapek330, 09 kwiecień 2012 - 11:58.

#98 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 11:11

sąsiedzi przeciw budowie

190.000 tys kur
mam juz swiniarnie na 5000 tys swin

Utrzymujesz 5 mln świń?? toż to połowa pogłowia w Polsce.

Popraw te dane

#99 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 12 kwiecień 2012 - 06:53

sąsiedzi przeciw budowie Jak Iwona idą pracę nad chlewnią ? Kiedy planujecie zakończenie budowy ?

My już ławy zaczynamy zalewać i do listopada powinno już wszystko stać. Preferencyjnego się wzieło więc też jakiś plus gdyby stawić za kredyt 7,2 -8 % długo by się wychodziło :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 13 kwiecień 2012 - 07:22

sąsiedzi przeciw budowie foster skąd wytrzasnąłeś taki kredyt??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...