Skocz do zawartości

Zdjęcie

sąsiedzi przeciw budowie

150 odpowiedzi na ten temat

#1 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 17:18

sąsiedzi przeciw budowie czy ktoś może napotkał na sąsiedzkie sprzeciwy w czasie budowy lub przed .może ktoś zechce podzielić się swymi doświadczeniami w tej sprawie . planujemy budowę jesteśmy na etapie informacji sąsiadów , docierają do nas słuchy że sąsiad (jeden)zbiera podpisy na nie , argumentując popsucie drogi gminnej (nieutwardzonej , dojazdowej do wsi ) może ktoś przechodził coś podobnego jak się bronić ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sąsiedzi przeciw budowie Dzisiaj, 01:17
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 marzec 2011 - 17:47

sąsiedzi przeciw budowie ale co chcesz budować? Jaki to będzie miało wpływ na mieszkańców miejscowości?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share Janeklubelski

Janeklubelski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 17:48

sąsiedzi przeciw budowie A ten Twój sąsiad jak się budował to pustaki śmigłowcem przywoził? :D
Właściwy urząd sprawdza wszystkie wymogi, następnie wydaje pozwolenie na budowę , zaczynasz zgodnie z prawem budowę i na przód! :D A sąsiad Ci może ,,nadmuchać" bo o drodze nie stanowi prawo budowlane a jedynie przepisy o ruchu drogowym, a nie ma w nich mowy o zakazie budowy :rolleyes:
Po skończonej budowie , możesz tego sąsiada z okna tego budynku pozdrowić serdecznym gestem, jak będzie szedł ta gminną drogą ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 18:00

sąsiedzi przeciw budowie planowana budowa to tuczarnia na 1000 sztuk . wiem że na pewno będzie zebranie w tej sprawie chcę wiedzieć jak się bronić , mam nadzieję że to nie przeciągnie nam czasu ?

#5 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 18:41

sąsiedzi przeciw budowie

A ten Twój sąsiad jak się budował to pustaki śmigłowcem przywoził? :D
Właściwy urząd sprawdza wszystkie wymogi, następnie wydaje pozwolenie na budowę , zaczynasz zgodnie z prawem budowę i na przód! :D A sąsiad Ci może ,,nadmuchać" bo o drodze nie stanowi prawo budowlane a jedynie przepisy o ruchu drogowym, a nie ma w nich mowy o zakazie budowy :rolleyes:
Po skończonej budowie , możesz tego sąsiada z okna tego budynku pozdrowić serdecznym gestem, jak będzie szedł ta gminną drogą ;)

Sąsiad może nie wyrazić zgody chociażby ze względu na "zapachy" z budynków inwentarskich, w tym przypadku tuczarni. Kiedyś czytałem, iż budynek taki powinien znajdować się w określonej odległości od domostw sąsiadów jeśli Ci nie wyrażają zgody na jego budowę w wyznaczonym przez nas miejscu.

Iwono, z tego co piszesz to obecnie dochodzą Ciebie słuchy, iż jeden z sąsiadów nie jest przychylny tej budowie więc radzę abyś z nim porozmawiała najpierw aby rozeznać się dokładnie w sytuacji.
Następnie zorientuj się dokładnie co przepisy mówią na temat stawiania takich budynków aby mieć ewentualnie argumenty w dyskusji z sąsiadem jeśli rzeczywiście obawia się przykrego zapachu. Powinnaś również po rozeznaniu się w przepisach, sprawdzić czy jest możliwość innego usytuowania budynku. Jeśli nie ma to może być wówczas ciężka sprawa, sądownie raczej nie nagniesz przepisów, więc pozostałoby wówczas jedynie postarać się jakoś dogadać z natrętnym sąsiadem..

Edytowany przez Rolnikix, 30 marzec 2011 - 18:52.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#6 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:27

sąsiedzi przeciw budowie zachowane są wszelkie obowiązujące odległości tj. od drogi , granic sąsiednich działek domów sąsiadów, studzienek, lasów , i innych . natomiast rozmowa z tym sąsiadem nie wchodzi w grę gdyż nie rozmawia on z nami ( choć zapewniam nie ma powodu ) jest to tzw. konflikt od pokoleń .Co do zapachów to sąsiad mieszka za nami ok 80-100 metrów od planowanego budynku ,dzielą go również nasze zabudowania tj . stara tuczarnia i dom mieszkalny oraz budynek gospodarczy

#7 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:38

sąsiedzi przeciw budowie Żenada. Też mam taką sytuacje i jak bym miał takie zebranie mieć to bym tym przeciwników spytał "gdzie mam stawiać oborę jak nie na wsi?!" Nie długo to nawet nie bedzie im pasowało to że pies szczeka x metrów od ich domu ;[

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#8 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 30 marzec 2011 - 19:49

sąsiedzi przeciw budowie Jak tuczarnia jest poniżej 210 DJP i masz zachowane wszystkie normy odnośnie odległości to może cię w d*pę pocałować jak mu pozwolisz :lol: B)
Wiem z doświadczenia mojego Ojca bo nasz sąsiad co najlepsze rodzina daleka :o, nie zgadzał się na budowę obory
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#9 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 19:49

sąsiedzi przeciw budowie @Rolnikix jest metoda by ominąć złośliwych sąsiadów, a mianowicie oddzielasz pas 3m dookoła gospodarstwa lub posiadłości i przepisujesz to na jakiegoś członka rodziny(tylko zaufana osoba) i wtedy wszystkie pozwolenia i zgody podpisuje ci ta osoba. Przynajmniej tak robią rolnicy i przedsiębiorcy w mojej okolicy nie ze względu na wrednych sąsiadów, ale jest mniej papierów do załatwiania, bo wystarczy podpis tylko jednej osoby.

#10 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:11

sąsiedzi przeciw budowie To raczej bedzie im chodziło o smród a nie drogę, ale przekup niektórych tym że gnojowicę dostaną;) Bo droga to i dal Ciebie będzie ważna to gminy obowiązek jest by droga się nie psuła..

Tuczarnia będzie na rusztach?? Mogłabyś podać koszt budowy?? Jaki system zadawania paszy zastosujesz??

Edytowany przez BartekM, 30 marzec 2011 - 20:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 30 marzec 2011 - 20:34

sąsiedzi przeciw budowie :o nie dziwie się sąsiadowi mieć w sąsiedztwie wielką tuczarnie to przekleństwo, wielkie fermy tuczu przemysłowego to prawdziwe bomby ekologiczne z opóźnionym zapłonem. Też byłbym przeciw :(
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#12 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:38

sąsiedzi przeciw budowie Przyłączam się do pytania BartekM. Ale to o pomstę do nieba wzywa człowiek chce budować chlewnie rozwijać się a tu chcą mu blokować.. zrozumiałbym jakby na 10 tysięcy sztuk jakaś firma by chciała to wtedy może. Ehh zwykła zazdrość zamiast patrzeć na innych co się rozwijają i też iść w tym kierunku to łatwiej kłody pod nogi rzucać..

#13 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:46

sąsiedzi przeciw budowie @zenas a co to jest 1000 sztuk tucznika? To zwykła tuczarnia rodzinna a nie wielki moloch.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#14 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:50

sąsiedzi przeciw budowie u mnie jest taka sytuacje ze jeden rolnik chce posatawic kilka wiatraków za własne pieniądze i ludzie z jego miejscowości są przeciw temu i już jest rok opóźnienia w budowie,ale to tylko zwłoka bo wiatraki i tak powstaną, maja odpowiednią odleglosc od zabudowań i inwestor posiada wszystkie dokumenty z ministerstwa środowiska, ekologów tylko mieszkańcy mu uprzykszają życie.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#15 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:13

sąsiedzi przeciw budowie

:o nie dziwie się sąsiadowi mieć w sąsiedztwie wielką tuczarnie to przekleństwo, wielkie fermy tuczu przemysłowego to prawdziwe bomby ekologiczne z opóźnionym zapłonem. Też byłbym przeciw :(

ja myślę że do przemysłu to brakuje mi kilka zer!!!!!!!

#16 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:17

sąsiedzi przeciw budowie No tak chociaż z jedno i dwójka zamiast 1 z przodu :lol: a mogłabyś odpowiedzieć na pytanie BartkaM bo w sumie też mnie ciekawią koszty o ile to nie tajemnica ;)

#17 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 22:25

sąsiedzi przeciw budowie dokładne koszty to raczej po zakończeniu budowy , szacunkowo to ok. 900-1000 zł. na stanowisko.Oczywiście pełny ruszt , wyposażenie BIG DUTCHMAN, paszociąg prawdopodobnie koralikowy.

Edytowany przez iwona, 30 marzec 2011 - 22:47.

#18 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 10:04

sąsiedzi przeciw budowie A nie decydujesz się na zadawanie paszy na mokro??

#19 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 10:17

sąsiedzi przeciw budowie od naszej tuczarni 700 sztuk to tylko ludzie narzekają jak obornik się wiezie przez całą wieś:D a tak to jak przy tuczarni smród smrodem poganiany:/ ale my mieszkamy na uboczu wsi więc nieraz ktoś pomarudzi że okna nie da rady otworzyć jak zawiewa i też tacy co życie utrudniają jak w każdej wsi. Ale pies w nocy ładnie stróżuje i są kamery i światło całą noc. Taka okolica że hej:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 marzec 2011 - 12:50

sąsiedzi przeciw budowie

Ale to o pomstę do nieba wzywa człowiek chce budować chlewnie rozwijać się a tu chcą mu blokować.. zrozumiałbym jakby na 10 tysięcy sztuk jakaś firma by chciała to wtedy może. Ehh zwykła zazdrość zamiast patrzeć na innych co się rozwijają i też iść w tym kierunku to łatwiej kłody pod nogi rzucać..

ale masz kilka opcji - ja też kiedyś rozważałem zastawienie sie i postawienie sporej tuczarni itp.
Tylko ja od razu rozpatrywałem umiejscowienie tego na terenie niedaleko od gospodarstwa - jakieś byłe gospodarstwo położone z dala od wsi i cieków wodnych - problem to dojazdy ale żaden sąsiad by mi nie bruździł jak Tobie i jakbym chciałs się rozbudowywać to nie byłoby problemu. Zrozum też mieszkańców wsi - ja jestem rolnikiem który obecnie ma tylko uprawy polowe tak naprawdę a krowiarze nie dość że smrodzą po wsi, drogi osrane, smród wieczorem idzie, niewiadomo skąd wylezie na drogę bo ogrodzenia elektryczne czasem się niszczą. Wchodzą w szkodę i to kilka razy w roku. Ogólnie mi to przeszkadza i to bardzo. Nie dziwię się że komuś może przeszkadzać smród z chlewni.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke