Skocz do zawartości

Zdjęcie

sąsiedzi przeciw budowie

150 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6411 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 kwiecień 2011 - 17:24

sąsiedzi przeciw budowie

przyzwyczaiłaś - jestem kobietą...

mea culpa ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sąsiedzi przeciw budowie Dzisiaj, 07:49
  •  

#62 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 17:41

sąsiedzi przeciw budowie A powiedzcie mi jak wyglada skladowanie obornika na pryzmie w polu wolno czy niewolno ??Dodany obrazek
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#63 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 08:02

sąsiedzi przeciw budowie Obiecałam że dam znać o całej sprawie . Otóż sprzeciwy wpłynęły , Poznań wydał decyzję pozytywną , gmina też taką wyda. Oczywiście będziemy musieli zobowiązać się do kilku rzeczy ,ale myślę że nie będzie tak źle . Sąsiedzi są na razie w błogiej nieświadomości że my nie wiemy kto z nich podpisał i na razie tak zostanie przyjdzie jeszcze czas na rozmowę z nimi. Na razie mam z nich niezły ubaw jak co niektórzy nas omijają szerokim łukiem lub wymyślają jakieś dziwne historie. Co prawda nie spodziewaliśmy się podpisów niektórych osób , bo jeszcze nie dawno przychodzili po pomoc, ale teraz to się zmieni!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 09:35

sąsiedzi przeciw budowie I jak tu się w polsce można rozwijać, najlepiej pewnie byłoby lasem wszystko zasadzić i żyć jak w dżungli;). To kiedy ruszasz z budową?? Prosiak będzie z importu czy krajowy??

#65 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6411 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 kwiecień 2011 - 12:19

sąsiedzi przeciw budowie @ iwonka
Wiszisz Iwonko - tak to jest w naszym kraju, też sporo kupowałem sporo inwestowałem i mimo że nie szkodziło to w żaden sposób nikomu do gryzło to moich znajomych. Nie przejmowałem się tym, do celu powoli się szło. Dziś oni albo są zachlani albo się zachlewają a ja dalej coś robię, 3-4latka i wyjdę na prostą na tyle aby dalej inwestować. Gdybym się ludźmi przejmował to nic bym nie miał i zwariowałbym. Tak się żyje w PL.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2011 - 12:41

sąsiedzi przeciw budowie

Obiecałam że dam znać o całej sprawie . Otóż sprzeciwy wpłynęły , Poznań wydał decyzję pozytywną , gmina też taką wyda. Oczywiście będziemy musieli zobowiązać się do kilku rzeczy ,ale myślę że nie będzie tak źle . Sąsiedzi są na razie w błogiej nieświadomości że my nie wiemy kto z nich podpisał i na razie tak zostanie przyjdzie jeszcze czas na rozmowę z nimi. Na razie mam z nich niezły ubaw jak co niektórzy nas omijają szerokim łukiem lub wymyślają jakieś dziwne historie. Co prawda nie spodziewaliśmy się podpisów niektórych osób , bo jeszcze nie dawno przychodzili po pomoc, ale teraz to się zmieni!

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w {biedzie} , do sąsiadów też to się odnosi :rolleyes:

#67 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 16:19

sąsiedzi przeciw budowie tak to właśnie jest , ale najważniejsze to mieć cel w życiu i do niego dążyć . Inaczej nie warto żyć , bo żyć pustym życiem to lepiej wcale!

I jak tu się w polsce można rozwijać, najlepiej pewnie byłoby lasem wszystko zasadzić i żyć jak w dżungli;). To kiedy ruszasz z budową?? Prosiak będzie z importu czy krajowy??

Mam nadzieję że jak dobrze pójdzie to budowa ruszy w wakacje , może sierpień . Co do prosiaków to tylko import. Przerabialiśmy już różne duńskie , litewskie teraz są niemieckie , właśnie zaczynamy sprzedawać Jak na razie się sprawdziły , mały % upadków , dobra zdrowotność, zobaczymy na koniec średnią mięsność

#68 Share baagi16

baagi16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 11:51

sąsiedzi przeciw budowie nawiązując do tematu to znam miejscowość w Lubuskim gdzie na wsi przy wytwórni pasz i koncentratów Provimi znajduje się też ferma trzody chlewnej gdzie w porównaniu do hodowli pani Iwony - 1000 to jest właśnie samych macior a tuczników w ciągłym obiegu ok. 45000-50000 sztuk, śmierdzi jedynie przed zbliżającym się deszczem a poza tym jest tam świeże powietrze

#69 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 17:20

sąsiedzi przeciw budowie pozwolę sobie nadal drążyć temat ,tym razem chodzi mi o deklaracje naprawy drogi . Sąsiedzki sprzeciw zaszkodził nam na tyle że musimy zobowiązać się do naprawy drogi , jeżeli zostanie zepsuta przez samochody dostawcze w czasie budowy i po zakończeniu . Nie mam nic przeciwko , ale nie chcę żeby sąsiedzi wykorzystywali to do łatania przez nas każdej dziury w drodze . Może ktoś miał taką sytuację , do czego możemy się zobowiązać , a do czego nie ?

#70 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 18:01

sąsiedzi przeciw budowie A Ci Twoi sąsiedzi to same biedaczki z 5ha ziemi, krową i kilkoma świnkami? Nie ma nikogo kto ma również duże gospodarstwo co Ty? Jeśli nie to naprawdę współczuje bo to czysta zazdrość przez ludzi przemawia.
Co do tej umowy to musisz zwrócić dokładnie uwagę na zapisy w niej aby po jakimś czasie sąsiedzi nie dopominali się znów napraw drogi powołując się na podpisany dokument. Radzę z tym problemem udać się do prawnika bo my możemy co najwyżej Tobie powiedzieć na co ewentualnie zwrócić uwagę.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 19:28

sąsiedzi przeciw budowie dziękuję , wszystkie uwagi są cenne

#72 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 15:55

sąsiedzi przeciw budowie Jak postępy budowy chlewnie?? kiedy koniec?

#73 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 11:09

sąsiedzi przeciw budowie Widzę że nie jesteś zorientowany , przeczytaj temat od początku to będziesz wiedział na jakim jesteśmy etapie.Jak będzie zakończona na pewno wstawię fotki.

Edytowany przez milanreal1, 11 czerwiec 2011 - 20:57.
cytowanie poprzedniego posta

#74 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 10:35

sąsiedzi przeciw budowie Jakie cytowanie , tylko bez przesady proszę, nie mam zamiaru pisać wszystkiego od nowa , bo ktoś nie przeczytał , no przepraszam!!!!!!!!!!!!

Edytowany przez milanreal1, 23 luty 2012 - 16:11.
cytowanie poprzedniego posta

#75 Share MDW514

MDW514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 luty 2012 - 15:47

sąsiedzi przeciw budowie Witam Iwono! Jestem bardzo ciekaw jak daleko udało Ci się pchnąć inwestycję? Miałem podobną sytuację (a właściwie to mam cały czas) z sąsiadami, dlatego się dopytuję.

#76 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 23 luty 2012 - 19:38

sąsiedzi przeciw budowie najlepiej żyć z sąsiadami w zgodzie i problemu nie będzie ale nie z wszystkimi tak idzie

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#77 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 24 luty 2012 - 06:19

sąsiedzi przeciw budowie Osobiscie stawię już niedługo (na wiosnę) nową chlewnie na 168 loch produkcyjnych ( 205 wszystkich) z roczną produkcją tucznika na poziomie ok. 4200 sztuk i udało się bez sprzeciwu sąsiadów. Owszem były obgadywania że cyt " pieniędzmi bedziecie wyklejać w domu " oraz inne histrorie ale nikt nie wniósł skarg itp gdy miał na to czas.

Wiem nieoficjalnie że jednen sąsiad ma jakiegoś wójka w ochronie środowiska i pytał go jak może przeszkodzić w budowie. Dostał krótką odpowiedz że przy spełnieniu wszytskich norm nie ma rzadnych szans nic wskórać.

Chlewnia ( łącznie 3 budynki) stanie jakieśc 80 m od jednego sąsiada i 100 m od drugiego. Wiatry zachodnie w 70 % ( brak zabudowań )

Przy dobrze zaplanowanym budynku nie powinno tak bardzo śmierdzieć. Jedynie przy wywożeniu 4000 m3 gnojowicy rocznie ;)
ale to 3/4 gość z sąsiedniej wsi będzie zabierał.

Jeżeli ktoś nie wie są obecnie specjalne oczyszczace powietrza montowane w kominach ( tylko kominami wychodzi zanieczyszczone powietrze ) które oczyszczają w 100 % powietrze chcące wyjść na zewnątrz. Jednak ta technologia jest strasznie droga i nie opłaclana.

Pozdrawiam

Edytowany przez Foster, 24 luty 2012 - 06:22.

#78 Share Dekakura

Dekakura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo i wiele więcej

Napisany 14 marzec 2012 - 22:46

sąsiedzi przeciw budowie A mnie także interesuje jak daleko znajduje się status budowy, ponieważ też jestem z wlkp.(pow. szamotulski) i zamieżamy z wójem za jakiś czas także postawić chlewnie na 500-1000 szt.

A tak BTW. ile masz Ha gruntów(zżera mnie ciekawość)?:)

#79 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 16:33

sąsiedzi przeciw budowie Witam , sorki że dopiero teraz odpowiadam , ale dopiero przeczytałam , tak jak sami widzicie na fotkach budowa ruszyła , mimo '' sąsiadów'' . No niestety mieszkamy na wsi i smród przy hodowli mimo starań zawsze jakiś jest . Foster masz rację jest system oczyszczania powietrza , ale nasze blondynki musiały by kosztować jeszcze raz tyle . Pytacie ile ha , całkiem mało 26 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 28 marzec 2012 - 20:42

sąsiedzi przeciw budowie 26 ha? Nie jest tak źle... Powierzchnia w sam raz aby się dalej rozwijać:)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/