kamil41

Premium a SE

Polecane posty

marekgizio    4

Według mnie to elektryka jest najbardziej zawodna, niesłyszy sie o tym że komuś silnik sie zatarł albo wał ukręcił tylko zawsze coś sie popsuje z elektryką, słyszałem juz dwa razy o tym ze siadła elektryka w skrzyni biegów i JD staną na środku pola i skrzyrzowania, silnik chodzi ale traktor nie jedzie.

Ciągnik to maszyna pracujaca w kurzu i wysokich tempereturach więc powinnien mieć jak naj mniej komputerów i czujników, niektórzy wogóle nie myja ciagników myjką tylko czyszczą powietrzem zeby nie zmoczyć czujników i styków.

 

Ciagnik z masą elektroniki (Premium) ma miejsce bytu jak:

- jest jednym z kilku ciagników i jego przestój nie blokuje gospodarzowi pracy

- ciągnik robi prawie bez przerwy (kierowca spędza w nim pół życia)

- Pracuje bardzo dużo i krótko (po 5 latach gospodarz go sprzedaje nie ryzukująć że coś sie zacznie sypać)

Takie ciągniki maja miejsce bytu w wielkich gospodarstwach których stać nie tylko na zakup ciągnika ale naj jego obsługe.

W małych i średnich gospodarstwach gdize ciagnik czesto jest ciagnikiem głównym wykonującym większość prac, i pracuje 15-20lat w gospodarstwie, pchanie sie w zawodna elektornikę jest głupota bo prędzej czy później coś padnie a koszty napraw są ogromne.

 

Do takich gospodarstw idealne są ciągniki całkowicie mechaniczne (w SE biegi, półbiegi i cała chydraulika są całkowicie mechaniczne) jak ktoś wajchy nie urwie to musi chodzić.

Tak samo jak pchanie sie w CR. W przypadku uszkodzenia wtryskiwacza wystarczy tylko jego wymiana, w przypadku szyny CR konczy sie to wymiana pompy - kilkukrotnie większy koszt. A w polsce paliwo trafia sie różnej jakości i CR jest na to bardziej delikatne.

 

David777 --> bo ułatwia pracę. To tak jak w samochodach trzeba pałcić więcej za klimtyzację automatyczną niz za ręczną. Albo za elektryczne szyby niz na korby.

Elektronika nie jest zła, pod warunkiem że jesteś wielkim gospodarzem który ma kilka traktorów i nietrzyma ich długo oraz jak ma kasę na naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

SE- Specjal Edition, posiadam taki sprzęt spod marki jelenia. Prostsza i tańsza wersja. Ale dotyczy to mniejszych modeli i najsłabszych silników w danej serii. Co do wyposażenia może ono znacznie się różnić, ponieważ dochodzą czasami opcje. Akurat mój ma klimę, przedni tuz, EHR (w tej serii to standard) sterowanie na błotnikach, wałek eco, haki, zaczep automatyczny, fotel pneumatyczny, szerokie ogumienie, itp.

 

Wersja premium - dochodzą półbiegi sterowane elekrohydraulicznie, tablica cyfrowa zegarów pochylana razem z kierownicą, konsola zegarów boczna i kilka drobiazgów.

 

Co do elektroniki, psuje się bardzo rzadko i jest już nieunikniona w nowoczenym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Ja mam Jelonka 6010 Se 7500mth i biegi wskakują jak w masło. Bardzo dobry traktorek nie do popsucia. Ale jeśli chodzi o elektronike to jestem jej zwolenikiem Mam też MF 3670 który jest 1993 roku ma wszystko elekryczne oprócz hydrauliki pół biegi też elektrycznie i jestem z niego bardzo zadowolony nic się nie psuje a śmieje się z tych rolników co płacą grubą kase za ursusy albo stare zetory żeby nie miały elektroniki i po 10 h pracy w polu , wieczorem nie mają siły się nawet najeść i po kilkudziesieci latach aparat słuchowy w uszach. :)


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Według mnie to elektryka jest najbardziej zawodna, niesłyszy sie o tym że komuś silnik sie zatarł albo wał ukręcił tylko zawsze coś sie popsuje z elektryką, słyszałem juz dwa razy o tym ze siadła elektryka w skrzyni biegów i JD staną na środku pola i skrzyrzowania, silnik chodzi ale traktor nie jedzie.

Ciągnik to maszyna pracujaca w kurzu i wysokich tempereturach więc powinnien mieć jak naj mniej komputerów i czujników, niektórzy wogóle nie myja ciagników myjką tylko czyszczą powietrzem zeby nie zmoczyć czujników i styków.

 

Ciagnik z masą elektroniki (Premium) ma miejsce bytu jak:

- jest jednym z kilku ciagników i jego przestój nie blokuje gospodarzowi pracy

- ciągnik robi prawie bez przerwy (kierowca spędza w nim pół życia)

- Pracuje bardzo dużo i krótko (po 5 latach gospodarz go sprzedaje nie ryzukująć że coś sie zacznie sypać)

Takie ciągniki maja miejsce bytu w wielkich gospodarstwach których stać nie tylko na zakup ciągnika ale naj jego obsługe.

W małych i średnich gospodarstwach gdize ciagnik czesto jest ciagnikiem głównym wykonującym większość prac, i pracuje 15-20lat w gospodarstwie, pchanie sie w zawodna elektornikę jest głupota bo prędzej czy później coś padnie a koszty napraw są ogromne.

 

Do takich gospodarstw idealne są ciągniki całkowicie mechaniczne (w SE biegi, półbiegi i cała chydraulika są całkowicie mechaniczne) jak ktoś wajchy nie urwie to musi chodzić.

Tak samo jak pchanie sie w CR. W przypadku uszkodzenia wtryskiwacza wystarczy tylko jego wymiana, w przypadku szyny CR konczy sie to wymiana pompy - kilkukrotnie większy koszt. A w polsce paliwo trafia sie różnej jakości i CR jest na to bardziej delikatne.

 

David777 --> bo ułatwia pracę. To tak jak w samochodach trzeba pałcić więcej za klimtyzację automatyczną niz za ręczną. Albo za elektryczne szyby niz na korby.

Elektronika nie jest zła, pod warunkiem że jesteś wielkim gospodarzem który ma kilka traktorów i nietrzyma ich długo oraz jak ma kasę na naprawy.

Rozumiem twoje obawy, ja mam EHR i elektryczny wałek (tak jak u Ciebie) ale aż tak bardzo się nie boje (mam więcej elektryków fachowców niż mechaników), lekkie obawy zawsze są, ale bez przeesady. Światło też byście wajchą włączali? :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

A SE produkują jeszcze? A wersja comfort podobna jest do wersji SE ?

głowy nie dam sobie uciac ale w miejsce SE jest chyba opcja Basic, Comfort to juz raczej oczko wyzej jesli chodzi o wyposażenie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Światło też byście wajchą włączali? :lol:

Wież mi że i tacy by sie znaleźli , jak sie np. NH albo JD na polu utopi to jest gadka w stylu eee te nowe ciągniki to do niczego lekkie i w polu sobie nie radzą , a jak jakiś ursus albo zetor utonie to nic tylko w polu było za mokro heh


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

skad sie biora te chore opinie, ze nowe ciagniki sa lzejsze od starych?

 

4 cylindrowa popierdolka nh jest tak samo ciezka jak U1614 i mozna zalozyc na nia wiecej balastu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale nie które nowe mają beznadziejny rozkład masy. :lol: Z przodu lekko, bo silnik i inne duperele mniejsze, za to kabina i inne bzdety od "wypasu" wiszące na osią, a potem mamy co mamy. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w ostatnich porównaniach/testach ciągników jest kategoria stosunek mocy do masy i im więcej koni przy mniejszej masie tym większy plus w teście.

 

dociążyć można zawsze, tylko ten rozkład masy.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale nie które nowe mają beznadziejny rozkład masy. tongue.gif Z przodu lekko, bo silnik i inne duperele mniejsze, za to kabina i inne bzdety od "wypasu" wiszące na osią, a potem mamy co mamy. biggrin.gif

 

 

A dla mnie takie coś to zaleta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jaro można prosić o więcej merytoryki. :lol: Władza potraktuje to jako post bez uzasadnienia. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Można-ba nawet kiedyś o tym pisałem-sporą ilość prac w moim gospodarstwie mogę wykonać nie korzystając z przedniego napędu-a do naprawdę cieżkich prac zakładam obciążniki-widzę po prostu sporo dobrze wyważonych ciągników (vide Farmtrack kolegi np.) które żeby z czymkolwiek ruszyć potrzebują załączać napęd-już służę przykładami-ciężki wał łąkowy który JD ciąga bez problemów ( i bez przedniego biggrin.gif ) a porównywalny moca Zetor cały Boży dzień na napędzie (niszcząc darń tak przy okazji),trochę cięższa platforma (Farmtrack musi mieć obowiązkowo włączony napęd),trochę śniegu etc.-oczywiście może w rzeczywistości jest inaczej-ale mówię to co widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Luz. :lol: Jak to kiedyś było każdemu wedle potrzeb. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie-mam takie dosyć nieortodoksyjne podejście do sprzętu-np.jestem jedynym w mojej wsi który nie zaczepił ładowacza na głównym ciągniku-i dobrze mi z tym biggrin.gif -tyle że nie chce mi się już znajomym tłumaczyć dlaczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Witam.A co możecie powiedzieć o wersji compackt?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja mam SE i dobrze mi z tym a to ze ludzie przypinają etykietę gorsze/niedoposażone/z odrzutu/bez polotu albo nie wiedzą co mówią bo nie majątakoewgo sprzetu i tylko slyszeli takie opinie ewentualnie nie mają porównania SE a seria bez tego oznaczenia. SE można tak doposażyć przy kupnie niemal że głowa mała


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewar16    0

No właśnie moim zdaniem Jd ma problem z zaproponowaniem fajnej wersji wyposażenia. Nikt nie wspomniał że Premium to nie tylko CR ale też zmienna geometria turbiny i zewnętrzny zawór EGR. Czyli dużo lepsza technika, z czego wynikać będzie oszczędność. To samo tyczy się hydrauliki - Premium oprócz tego że ma wydajniejszą to ma też LoadSensing - czyli pozwalająca oszczędzić paliwo. No i reszta wyposażenia o której pisaliście. Takie same wyposażenie posiada np. wersja CIS w Claasie. Problem JD polega na tym że żeby mieć te wszystkie przydatne rzeczy, musimy wziąć wersję z rozbudowanym komputerem - czyli, takim który w przyszłości może nam sprawiać problemy. Z racji że w claasie nie musimy mieć do tego kompletu rozbudowanego komputera - polecam te ciągniki.

Edytowano przez Lewar16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

który komputer może nie sprawic problemu ? bo to chyba głupia uwaga


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A wyobrażacie sobie teraz życie bez komputera.

Może jest jeszcze kilku ludzi którzy wolą wieczorami robótki ręczne, wyplatanie koszyków czy śpiewanie piosenek ludowych. A cała reszta co robi ?

Serfuje, gra, ogląda, kupuje w internecie przy użyciu komputera.

Ten sam wybór dotyczy całego rolnictwa, choć jeszcze nie wszystkich na to stać, tak jak dwadzieścia lat temu na komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
    • Przez Jaca303
      Witam mam taki problem. John Deere 1850 na kolumnie kierowniczej ciśnienia oleju zrzuca simering ten  na górze kolumny na walku kierowniczym. Kolumna Nowa bo na starej był ten sam objawy. Co może być przyczyną?
    • Przez AdrianAndrzejewski
      Witam Panowie mam pewien problem z ogrzewaniem w John deere 7530 premium.Jelonek wyposazony jest w climatronic po przestawieniu na cieple powietrze np 26C ciagnik nie grzeje.Temperatura silnika nie przekracza 75c przejechalem traktorem 25 km i to byla max temperatura .Teraz Pytanko co moze byc winne Termostat ? .daje obrazek tylko na nim wylaczona jest dmuchawa ale po wlaczeniu i tak mimo 26.5 leci caly czas zimne powietrze:(.Jest to moj pierwszy pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc

    • Przez rbtm
      Witam! Muszę kupić 4 wtryski do 6100. Na allegro i w sklepach jest tego sporo. Pytanie czy warto pchać się w zamienniki czy lepiej oryginał? A jeśli zamiennik to jakiej firmy? Różnica w cenie ogromna. Druga sprawa to jak rozpoznać oryginał ? Wybite są jakieś znaczki, napisy, numery? Nie chcę się sugerować wyjętymi z ciągnika bo nie wiadomo czy już nie były wymieniane. 
      Pozdrawiam!

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj